Davy Čechů právě vybírají dárky pro rodinu a své blízké. V prosinci vrcholí vánoční nákupní horečka, která s námi každoročně bývá již od října. Jak obchodní domy, tak e-shopy zažívají v těchto měsících největší nápory zákazníku. O co je z pravidla největší zájem? (Foto: Pexels)

Zatímco ještě před deseti lety jsme chodili vybírat dárky do obchodních domů, dnes se spousty z nás spoléhá na e-shopy. Ty nyní pracují na plné obrátky, aby přání zákazníků dorazila včas pod stromek. Jak tedy tuzemští vnímají Vánoce, co na to obchody a co najde téměř každý z nás pod stromečkem?

Jako každý rok je velký zájem o drobnější elektroniku. Jedná se především o sluchátka, mobilní telefony a notebooky. Elektronika patří obvykle k tomu nejhodnotnějšímu, co pod stromečkem najdeme, tedy ještě kromě šperků, které jsou výsadou žen. 

Taktéž jde na odbyt drogerie a kosmetika. Ruku na srdce, kdo z nás nedostal někdy pod stromeček voňavou pěnu do koupele nebo třeba sprchový gel? Drogerii a kosmetiku nenalézají pod stromečkem jen ženy, ale i muži, kteří si nejčastěji odnáší pěnu na holení či kolínskou, samozřejmě v hezkém dárkovém balení.

Každoročně zaznamenávají největší odbyt hračky pro menší i větší děti. Oblíbené nejsou jen tradiční panenky a auta, ale i stavebnice, jako je třeba LEGO, popřípadě tematické stavebnice LEGO Star Wars či LEGO Ninjago, které dospělí pro děti kupují jako „tu vysněnou stavebnici“.

Na své si přijde i segment oblečení a doplňků, což může být pro mnohé překvapením. Měkké dárky jsou stále in, takže pyžamo, svetr, čepici nebo šálu si rozbalí pod stromečkem mnozí z nás. Ženy často nalézají pod stromečkem i různé doplňky, například v podobě vytoužené kabelky či peněženky.

Komerční sdělení.