Praha- Česká policie obvinila z přípravy bombového teroristického útoku Dominika K., který se podle kriminalistů přiklání k radikálnímu islámu. S odkazem na policejní spis to napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku mladík, který je původem Slovák a vystupuje pod jménem Abdul Rahman, chodil do pražských mešit

„Tato země bude naše! A nebude moci být pro všechny.“ Výhrůžky, které na sociální síti sdílel Dominik K., působily na první pohled znepokojivě. Muž přijal islám v roce 2015.

Podle MfD chodil oblečený jako voják a zdravil se zdviženým pravým ukazováčkem, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu.

Policie u mladíka při domovní prohlídce našla chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Jeho vysvětlení, že šlo o materiál na výrobu zábavní pyrotechniky na oslavu Nového roku, považují policisté za chatrné, protože muslimové Nový rok neslaví.

Za svého šejka, tedy vzor v praktikování muslimské víry, označil stíhaný mladík bývalého pražského imáma, jehož policie již dříve obvinila z podpory terorismu, píše MfD. Bývalý imám je stíhán na útěku za pomoc svému bratrovi a švagrové, kteří se podle policie zúčastnili v Sýrii bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káidy.

Policisté mladíka zatkli loni 16. listopadu a Obvodní soud pro Prahu 5 ho poslal do vazby, napsala MfD. Stížnost proti stíhání zamítl pražský městský soud i Ústavní soud, který konstatoval, že proti obviněnému svědčí dost důkazů.