V jihlavském očkovacím centru zdravotníci zaznamenali několik pokusů o podvod. Jak uvádí iDNES.cz, dvanáct lidí si nechalo vystavit certifikát o očkování, ale do kóje, kde dochází k aplikaci vakcíny, již nedorazili. (Foto: Flickr)

Nejčastěji byla používaná výmluva, že potřebují na toaletu, následně však z centra utekli.

Očkovací centrum v Hruškových Dvorech je největší na celé Vysočině. Nemocnice, která toto centrum provozuje, nyní zvažuje podání trestního oznámení.

Během listopadu zdravotníci zaznamenali dvanáct případů, kdy si lidé nechali vystavit certifikát o očkování proti covidu-19, ale vakcínu nakonec nedostali.

„V prvním listopadovém týdnu se nám stalo, že na konci směny nám zbylo o osm vakcín více, než bylo vydáno certifikátů o očkování,“ uvedla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová.

Personál se na tuto situaci zaměřil a tento týden odhalil čtyři případy, kdy lidé chtěli utéct s certifikátem.

V centru v Hruškových Dvorech totiž funguje systém, kdy zájemce o očkování nejdříve s personálem vyplňuje příslušné dokumenty a zaregistruje se, v tuto chvíli dostává i potvrzení o očkování. Až poté jde klient do očkovací kóje, kde proběhne samotné očkování.

Zmíněných 12 lidí však do očkovací kóje nedorazilo, jak uvádí mluvčí, většinou se vymluvili na toaletu.

„Většinou se vymluvili, že nutně potřebují na toaletu. Z centra přitom odešli,“ dodala Zachrlová.

Mluvčí také uvedla, že byl zaznamenán jeden případ, kdy klient sestře nabízel úplatek za to, že ho ve skutečnosti očkovat nebude.

Jihlavská nemocnice následně přijala opatření, aby k podobným podvodům již nedocházelo. Centrum posílilo směny a dohled nad pacienty, kteří odcházejí od registrace do jednotlivých kójí.

Zdroj: snews.com