Poté, co lékař Jan Cimický dostal od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání, několik žen vzneslo proti němu obvinění ze sexuálního napadení. (Foto: Wikimedia)

O jeho nevhodném chování promluvila jako první zpěvačka Jana Fabiánová, za kterou se postavila i řada dalších žen, které prý také měly s doktorem špatnou zkušenost. Dnes se ozvala i moderátorka ČT.

Známá moderátorka pořadů Retro nebo Sama doma Martina Vrbová Hynková promluvila o situaci s psychiatrem velice otevřeně.

S doktorem Cimickým jsem před dvaceti lety uváděla pořad Co mám dělat, když…..On byl v roli odborníka, který radí nactiletým s jejich problémy, já jsem pořadem provázela a vedla s doktorem Cimickým rozhovory. Zároveň jsem se podílela na přípravě scénáře. A právě při přípravě jednoho dílu tohoto pořadu jsem od MUDr. Cimického potřebovala doplňující informace. Navrhl mi, abych se za ním zastavila u něj v ordinaci. Náš pořad jsme tam natáčeli a prostředí ordinace jsem dobře znala. Tentokrát jsem ale byla bez štábu, sama.

MUDr. Cimický mě krátce po příchodu napadl. Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat. Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní. Byla jsem v naprostém šoku. Po nějaké době se mi podařilo z ordinace utéct a v panice doběhnout na autobus. Ubránila jsem se, ukončila spolupráci na pořadu a dala si závazek, že s panem doktorem se již nikdy osobně nesetkám. To vše píši proto, abych podpořila ženy-pacientky doktora Cimického, jejichž výpovědi jsou některými lidmi zlehčovány a bagatelizovány. Nebyla jsem pacientka, byla jsem v pořadu jeho kolegyně, moderátorka České televize a stalo se mi to samé. Na mé psychice se tato událost dlouhodobě nepodepsala, tím ale nechci říct, že mně netrvalo několik měsíců tento otřesný zážitek zpracovat a vyrovnat se s ním.

Moderátorka uvedla, že rozhodla o tom napsat jen z toho důvodu, aby podpořila ženy-pacientky doktora Cimického, protože si myslí, že jejich výpovědi jsou dnes zlehčovány a bagatelizovány.

Martina Vrbová Hynková

Lékař mezitím obvinění žen, které tvrdí, že je v minulosti coby lékař nutil k sexuálním praktikám, odmítá.

Podle portálu Novinky.cz už ale psychiatra začali vyšetřovat pražští kriminalisté

„Případ prověřujeme na základě informací médií,” sdělil v pondělí Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.