Rusko s velkými jadernými rezervami je schopno zničit území USA nejméně desetkrát. O tom píše čínské vydání Sohu. (Foto: Wikimedia)

Podle zpráv z médií poslední konec studené války neznamená, že Spojené státy mohou být velké. Mnoho amerických odborníků uvedlo, že další největší soupeř se již vynořil.

Je to Rusko a tento soupeř je velmi silný. Jestli všechny jeho jaderné zbraně budou vypuštěny společně, bude schopno zničit Spojené státy nejméně desetkrát a možná i vícekrát.

Vydání připomíná, že země má k dispozici jaderné hlavice, jejich nosiče, místa vypouštění jaderných zbraní, včetně letadel Tu-160, strategické balistické rakety, stejně jako platformy pro vypouštění balistických raket řady ponorek „Borej“.

„Situace ve světě je taková, že vliv Spojených států klesá a Rusko může v budoucnu obnovit svou převahu," uvedli autoři článku.

Podle publikace by mohly Spojené státy „udeřit“ na Rusko v souvislosti s neshodami ohledně situace v Sýrii a na Ukrajině. Pravděpodobnost odvetného úderu však Američany zastaví.

Podle autorů článku by země NATO měly být při použití síly velmi opatrné, protože to může „vést ke katastrofě“.

Zdroj: pz.cz, sohu.cn