V neděli byl, údajně z politických důvodů a kvůli barvě pleti, dvěma muži napaden poslanec TOP 09 Dominik Feri. Zatímco kriminalisté pracují na případu, pražská kavárna již rozluštila, kdo za útokem na mladého poslance stojí.

Policii se již v neděli večer podařilo zjistit totožnost mužů podezřelých z útoku. Jde totiž o muže z Uherskohradišťska, a to ve věku 25 a 48 let. Podle informací, které se objevily na sociálních sítích, měl na poslance zaútočit jistý Vladimír Hromádko a jeho syn Vojtěch.

Jak uvedl na Twitteru novinář Lukáš Valášek, Hromádko‏ je prý „zarytým příznivcem“ politického hnutí Řád národa.

„Připomínám, kdo další nacionalistickou a proputinovskou stranu podporuje,“ dodal a k příspěvku připojil odkaz na článek.

Ten pojednává o křtu knihy s názvem Lánská obora v proměnách času, kterou křtil český prezident Miloš Zeman. Knihu navíc vydalo nakladatelství, které bylo dříve vydavatelem Listů Řádu národa. Dá se tedy jen spekulovat o tom, co má tato připomínka dle novináře naznačovat. 

Valáškovi přitakává ale i další uživatel. Ten však pohlíží na útok na Feriho v širším kontextu a zašel ještě dál.

„Tak SPD vygenerovala prvního českého teroristu a teď ještě dva gangstery s nožem, co bodají lidi do zad. Zeman, Okamura, Klaus ml., Foldyna a jejich SPD a Řád národa placený Ruskem, aktivují v lidech nejnižší zlo a rozkládají celou zem. Jsou to zločinci,“ uvedl.

Poslanec TOP 09 Dominik Feri byl v neděli napaden dvěma muži na koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku. Po útoku byl poslanec s řeznou ránou na zádech převezen do nemocnice, odkud byl po ošetření následující den propuštěn. Kriminalisté nyní zjišťují okolnosti incidentu.