Pražský primátor Zdeněk Hřib poslal oficiální dopis na Tchaj-wan se žádostí o sdělení kroků, které vláda podnikla v boji proti koronaviru. Reakce českých uživatelů ho ale sotva potěšila. (Foto: Twitter)

„Na Tchaj-wanu mají zatím jen 44 nakažených koronavirem. I přes intenzivní kontakt s pevninskou Čínou se jim daří situaci držet pod kontrolou. Apeloval jsem proto na premiéra a hlavní hygienu, abychom nevymýšleli kolo a inspirovali se fungujícími postupy,“ napsal primátor a přidal fotografii dopisu.

Na Tchaj-wanu mají zatím jen 44 nakažených koronavirem. I přes intenzivní kontakt s pevninskou Čínou se jim daří situaci držet pod kontrolou. Apeloval jsem proto na premiéra a hlavní hygienu, abychom nevymýšleli kolo a inspirovali se fungujícími postupy. pic.twitter.com/Q1T4udRR0f

Češi ale takový krok moc neocenili.

„Populista. Máte jako primátor určité pravomoce. Tak je použijte v Praze. Zrušte akce, zavřete školy apod. Je to ale nepopulární a tak raději jen kritizujete a radíte,“ reagoval na příspěvek uživatel @BKabrt.

„Fungující principy: zabránit přesunu například tím, že zruším hromadné akce. Například dnešní koncert Jamese Blunta? Odložení ½ maratónu?“ vyzval také @coffee\\\_sic.

„Už jste si dlouho nezkusil zahraniční politiku, tak s chutí do toho,“ všiml si @JiZajac.

V průběhu včerejška se v Česku projevilo 8 nových případů nákazy koronavirem. Ministr zdravotnictví  Adam Vojtěch večer potvrdil, že v Česku má nemoc 19 lidí. Jedním z nakažených je roční kojenec a dvanáctiletá dívka.

„Všechno jsou cestovatelské anamnézy, s výjimkou jednoho případu v Ústeckém kraji. Infikovaná žena se ale nakazila v rámci rodiny, která cestovala v Itálii,“ sdělil ministr. Z celkového počtu 19 pacientů bylo 17 v posledních týdnech na území Itálie.