Byla zveřejněna informace o smrti populárního herce Václava Postráneckého, hvězdy komedie století S tebou mě baví svět a v poslední době zejména seriálů televize Prima Vinaři a Krejzovi. Herec zemřel včera, po ročním boji s nemocí.

Herec byl dlouho v nemocnici a rok bojoval s onkologickým onemocněním. Podporovala ho rodina a přátelé. Ale bohužel se jeho stav nedávno začal zhoršovat a před deseti dny lékaři odpojili herce od přístrojů, aby mohl poslední dny strávit doma.

„V úterý 7. května 2019 ve 22:40 v kruhu nejbližší rodiny podlehl dlouhému statečnému souboji se zákeřnou nemocí člen Činohry Národního divadla Václav Postránecký," potvrdil informaci pro  Blesk.cz mluvčí ND Tomáš Staněk.

Jak píše portál, herec se dlouho nevzdával, bojoval s onemocněním a nechtěl skončit se svou milovanou prací. Dokonce měl připravený scénář pro komedii Bobule 3, ve které by si zopakoval roli bodrého Michalici.
A když už věděl, že na to fyzicky stačit nebude, chtěl poskytnout alespoň svůj hlas.

„To víte, že bych se rád zúčastnil. Postavit se před kameru sice nemohu, ale prý by stačil můj hlas. Velmi rád to natočím, když mi to zdraví dovolí,“ řekl portálu ještě na začátku dubna.