15. 4. 2012 v 17:00 – HOLEŠOVSKÁ VÝZVA, SK-DE – VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

www.holesovskavyzva.cz

www.sk-de.cz

Přijďte na náměstí větších měst. Je velmi důležité, abychom se všichni zúčastnili a ukázali vládě, že si přejeme změnu. Požadujeme demisi vlády a prezidenta, jmenování dočasné vlády odborníků. Zahájení příprav spravedlivých demokratických voleb a uzákonění referenda jako demokratického nástroje zapojení občanů do rozhodování o důležitých záležitostech. Vyrobte si vlastní transparent! Lidé vyjděte do ulic, nastal čas…

Přehled měst, kde se bude konat celonárodní shromáždění.

KRAJSKÁ MĚSTA:

Praha – Václavské nám. – www.holesovskavyzva-praha.cz
Brno – nám. Svobody – www.holesovskavyzva-brno.cz
České Budějovice – nám. Přemysla Otakara II. – před radnicí
Hradec Králové – Masarykovo nám.
Jihlava – Masarykovo nám.
Karlovy Vary – nám. Milady Horákové
Liberec – nám. Edvarda Beneše – http://nr-liberecko.mypage.cz/
Olomouc – Horní náměstí
Ostrava – Masarykovo nám. – www.holesovskavyzva-ostrava.cz
Plzeň – nám Republiky
Zlín – náměstí Míru

Facebook: ZDE a ZDE


21. 4. 2012 v 13:00 – STOP VLÁDĚ – SPOLEČNÁ PLATFORMA ODBORŮ, OBČANSKÝCH INICIATIV A SDRUŽENÍ – VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

www.stopvlade.cz

Pohár trpělivosti se naplnil. Shodli se na tom odbory, občanské iniciativy, pacienti, důchodci, nezaměstnaní a vůbec zástupci dolních deseti milionů lidí v České republice. Chtějí, aby vláda Petra Nečase stáhla asociální reformy, a pokud tak neučiní, aby podala demisi a byly vyhlášeny předčasné volby. Představitelé odborů a více než 20 iniciativ vyzývají všechny občany k celonárodním protestům. Své oprávněné požadavky vyjádřené heslem Stop vládě, budou prosazovat během týdne akcí v regionech, a promluví i 21. dubna na pražském Václavském náměstí, kde protesty vyvrcholí.

Požadujeme:

Zastavit asociální reformy
Demisi vlády
Vyhlášení předčasných voleb

Facebook:  ZDE a ZDE


28. 4. 2012 v 11:00 – SKUTEČNÁ DEMOKRACIE TEĎ! POCHOD OD VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ, OKUPAČNÍ MÍSTO KLÁROV

www.skutecnademokracie.cz

Jsme znepokojeni stavem společnosti, v němž žijeme. Ideál demokracie se v praxi smrskl na občasný rituál voleb, v němž vybíráme mezi frázemi. Zatím vládnou peníze, respektive instituce a jedinci, kteří jimi disponují v nadbytku. Finanční systém, který nepřináší společnosti hodnoty, kontroluje skoro všechny hodnoty společností vytvořené. A kontroluje rovněž vládní politické strany, stejně jako takzvanou „opozici“. Pro začátek žádáme okamžitou demisi vlády a zastavení reforem, jejichž skutečným hlavním účelem je další rozšíření již téměř absolutního vlivu peněz na naše životy. Od 28. dubna 2012 postupně obsadíme náměstí v Praze i v dalších městech Česka. Rozložíme zde stanové tábory po vzoru španělských měst a budeme opakovat požadavek na okamžitou demisi vlády. Přijdeme bez znaků politických stran a ideologií. Zahájíme zde diskuzi o tom, co dál, neboť si uvědomujeme, že současný společenský systém je neudržitelný a hlasování pro falešnou opozici skutečné řešení nepřinese. Přidejte se! Naše budoucnost patří nám, ne bankéřům a jejich politikům!

Facebook: ZDE