Jihomoravští policisté v sobotu odpoledne na vyškovském letišti nedaleko dálnice zadrželi pětici osob, při výslechu bylo zjištěno, že jde o cizince z Afghánistánu, kteří se do Česka dostali v kamionu z Polska. Na webu policie.cz se také uvádí, že za poslední týden bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění s deseti osobami.

Policisté na Facebooku informují o sobotním odpoledním zásahu, kdy se oznamovateli zdál podezřelý pohyb pěti osob po vyškovském letišti poblíž dálnice. Hlídka původně jela na místo vyřešit podivný pohyb osob asi patnáctiletých výrostků, nakonec na místě zajistili pět dezorientovaných cizinců.

Následně policisté uvedli, že jde o osoby z Afghánistánu, kteří se do Česka dostali kamionem z Polska.

„Sobotní odpolední pohyb pětice osob po vyškovském letišti poblíž dálnice se zdála hodně podezřelá oznamovateli. Přivolaní policisté, původně spěchající na místo vyřešit podivný pohyb asi patnáctiletých výrostků, na místě zajistili pět dezorientovaných cizinců. Ti při výslechu uvedli, že pochází z Afghánistánu. Vystoupili prý na nedaleké benzínce, kam dorazili kamiónem, na kterém měli cestovat z Polska a namířeno měli do Německa,“ uvádí se na Facebooku Policie ČR.