Cizinec ujížděl s odcizeným vozidlem z Německa. Zadržen byl na Náchodsku krátce poté, co utekl před policisty do lesa, kde jej vystopoval služební pes Chucky. S prostřelenou pneumatikou ujel víc jak kilometr. Informuje Policie ČR na svých internetových stránkách.

Policie ČR zveřejnila video zákroku, díky kterému se podařilo dopadnout cizince, který ujížděl s odcizeným autem z Německa.

„Policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ve čtvrtek 13. 12. 2018 zadrželi na Náchodsku muže s odcizeným vozem zn. Mercedes Benz, který s ním ujížděl z Německa," hlásí česká policie na svých internetových stránkách.

Jak uvádí policie, auto řídil cizinec, který mířil do Polska.

„Tam však už díky úspěšnému policejnímu zákroku, v němž policisté museli použít i služební zbraně, nedojel. Po vypátrání odcizeného vozidla v oblasti Jívky a Stárkova na pomezí trutnovského a náchodského regionu, udělaly policejní hlídky na ujíždějící vůz zátah. Muž však odmítal zastavit a naopak najel na policejní auto i zasahující policisty. Ti stihli uskočit a vystřelit na pneumatiky prchajícího vozu. Muž ujel ještě kilometr a půl, pak z auta vyskočil a utekl do zasněženého lesního porostu. Po stopách se mu ihned pustily policejní hlídky a psovodi se služebními psy, kteří pročesali sněhem zapadaný terén," dodávají.

Prchajícího cizince po několika desítkách minut vystopoval služební pes Chucky. Policisté nebezpečného muže okamžitě zadrželi.