Spotřebiče v domácnosti vždy po několika letech doslouží a je třeba je vyměnit za nové. Pokud máte možnost koupi předem naplánovat, jistě rádi využijete povánoční výprodeje, ve kterých můžete část ceny ušetřit. Několik rad o tom, kdy se vám ve výprodeji vyplatí nakoupit, naleznete v následujícím článku. (Foto: Wikimedia)

Vyplatí se čekat ?

Mnoho lidí si na Vánoce daruje dárkové poukazy na nákup nebo peníze a dárky nakupuje až po svátcích. Je to proto, že v povánočním výprodeji se dají mnohé zboží nakoupit mnohem levněji. Netýká se to jen sezónních produktů, ale i elektroniky a domácích spotřebičů. Při výběru však počítejte s tím, že ve slevě nemusí být vše, co jste si předem vyhlédli. Sortiment zboží ve výprodeji je ale natolik bohatý, že si určitě budete mít z čeho vybrat.

Na čem se ušetřit ?

Povánoční výprodej přináší slevy na zimní sortiment, hračky, dárkové balení kosmetiky či vánoční dekorace. Můžete si vybrat textil s vánočními motivy, zimní boty, oblečení a doplňky. Ve slevě se nacházejí také domácí spotřebiče, jako jsou pračky, sušičky, ledničky či myčky a jiné. Ve vaší obývacím pokoji se může objevit nová televize nebo přehrávač. Nechybí ani sportovní potřeby, potřeby pro chovatele a mnoho jiných kategorií zboží.

Je zboží ve výprodeji méně kvalitní?

S lákavou cenou váš možná napadne otázka, zda zlevněné zboží není méně kvalitní. Předem rozbalené kusy, například za účelem vystavení nebo focení, případně kusy s menšími vadami, by měly být obchodníkům řádně označeny. Pokud je to tedy příklad vámi vyhlédnutého zboží, jako kupující byste o snížené kvalitě produktu měl být řádně informován ještě před zaplacením. Avšak ne vždy je za snížením ceny takový důvod.

Tak proč pak takové výrazné slevy ?

Důvodů je několik. Prvním z nich je potřeba uvolnění skladů pro nové zboží. Druhým jednoduše to, že se jedná o sezónní zboží, které by se znovu prodali až následující rok. Důvodem může být také nástup nového modelu s novými funkcemi a lepšími parametry, a proto je starší model dostupný za nižší cenu. To však v ničem ovlivňuje jeho kvalitu ani dostupnost servisu. Pokud nejste zastáncem toho, že musíte mít doma jen ty nejnovější technologické vychytávky, potom bez problémů naplní vaše potřeby.

Koupit či ne ?

Pokud jste se rozhodli pro nákup v povánočních výprodejích, vyberte si z obchodníků, kteří jsou dostatečně známí nebo už s nimi máte pozitivní zkušenosti. Můžete se u nich spolehnout na kvalitní zákaznický servis, možnost vrácení zboží i reklamace výrobku v jeho záruční lhůtě. Výrobce, který ví, že se na kvalitu svého zboží může spolehnout, vám často poskytne nejen zákonnou záruku, ale u vybraných výrobků i možnost jejího prodloužení. Zákonná záruka na nové zboží je přitom 24 měsíců, na používaný zboží může být až do 21 měsíců.

Stejně je to i s výběrem vhodné značky. Výprodej značek s historií spolehlivých výrobků a dobrých služeb vám může ušetřit nejednu koronu. Pokud se stále obáváte nákupu, předem si zjistěte, jaké jsou reference předchozích zákazníků, dostupnost náhradních dílů a pozáručního servisu.

Náš tip: Hledáte obchod, ve kterém se můžete spolehnout na kvalitu i zákaznický servis? Nakupujte v internetovém obchodě Alza.cz, ve kterém pravidelně naleznete výhodný Alza výprodej.

Komerční sdělení.