Pirátský zákonodárce Martin Jiránek v dnešním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News uvedl, že není spravedlivé, aby měla strana v gesci jedno ministerstvo, i když budou mít Piráti pouze čtyři poslance. (Foto: Flickr/ilustrační)

Dodal, že Piráti disponují dostatečným množstvím kvalifikovaných lidí, kteří by mohli stát v čele resortů. Výsledek voleb Jiránek moc pozitivně nevnímá.

Spravedlivé by bylo, kdyby měly obě strany stejný počet poslanců. Pro vztah koalic tak nejde o nejideálnější konec boje o Poslaneckou sněmovnu.

I když nebudou mít Piráti příliš mnoho v dolní komoře, lidé jim svými hlasy dali mandát na to, aby určovali další osud České republiky.

Jiránek dále uvedl, že by bylo spravedlivé, kdyby Piráti měli v gesci více, než jenom jedno ministerstvo.

Pokud by se jednalo v rámci koalice Pirátů a Stan o šest ministerstev, tak si Jiránek myslí, že by nebylo spravedlivé, aby měli Piráti pouze jedno.

„Máme nějaký seznam ministerstev, o kterých víme, že na ně máme kvalifikované lidi. V rámci koalice je poměrně velká shoda,“ popsal situaci Jiránek.

Konečný výsledek však bude záviset na koalici Spolu, která má svoji představu o tom, jak by měl vypadat kabinet.

Jiránek dále uvedl, že je proto lépe vše nechat na vyjednavačích hnutí. Přiznal, že je situace hořká.

„Je to hořké, ale víc vám neřeknu. I v tuto chvíli je potřeba se vyjadřovat rozumně. Nechci jitřit emoce, analyzujeme si to,“ dodal.