Stát utratil minimálně 575 miliónů korun jen za dva měsíce nuceného plošného testování dětí ve školách, přičemž se nejedná o částku konečnou. (Foto: Flickr)

Iniciativa Vraťme děti do školy BEZ PODMÍNEK! Vám přináší souhrnný přehled o nákladech na testování všech žáků a studentů, o jeho výsledcích a dále informace o postupu vlády při rozhodování o testování ve školách.

Rádi bychom zdůraznili, že dle zjištěných informací nejsou školy v žádném případě ohniskem nákazy covid-19 a podíl pozitivních osob po PCR konfirmaci je s hodnotou 0,0111% minimální.

V kontrastu s tímto uvádíme, že zjištění jednoho pozitivního žáka stálo daňové poplatníky téměř 600 tisíc korun a z celkového počtu 8 649 041 testovaných jich bylo vyhledáno pouhých 961 pozitivních (ne nutně nemocných).

Přestože z výsledků je již dlouhodobě zřejmé, že testování ve školách je plýtváním finančních prostředků, připravuje vláda od září 2021 další kolo nesmyslného testování žáků za peníze daňových poplatníků.

Téméř 600 milionů korun za testování dětí ve školách - výnosný byznys postavený na zkreslených datech

Zároveň tímto zveřejňujeme informaci o podání trestního oznámení na ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) pana Ladislava Duška. Ten z pozice své funkce přednesl (dle Novinky.cz) v Poslanecké sněmovně dne 13.5.2021 zkreslená a nadsazená data o výsledcích testování ve školách za období od 12.4. do 10.5.2021, na jejichž základě se mohli poslanci rozhodnout prodloužit plošné testování žáků o další měsíc do 30.6.2021, čímž mohla být způsobená škoda v řádech několika stovek miliónů korun (dle nákupní ceny testů). Trestní oznámení je ve fázi prošetřování a lze ho nalézt pod číslem jednacím KRPL-51750-1/ČJ-2021/181116 – Policie Turnov. Cílem je poukázat na možné záměrné zkreslování dat, na základě kterých je rozhodováno o našich dětech a otevření otázky, zda jde v takových případech o zdraví, či finanční obohacování některých osob. Kompletní informace o datech prezentovaných panem Duškem v porovnání s oficiálními daty uvedenými Krajskými hygienickými stanicemi naleznete ZDE.

Zdroj: vratmedetidoskoly.cz