Třicetiletý Afričan Abdalláh Ibráhím Diallo dnes stanul před soudem kvůli znásilnění nezletilé dívky, ke kterému došlo letos v červnu nedaleko Litoměřic. Obžalovaný se nechal slyšet, že si na daný incident nepamatuje a dodal, že neví, zda měl s dívkou i pohlavní styk či nikoliv. (Foto: iDnes.tv)

Pachatel, který mladou dívku znásilnil, do České republiky přijel z Německa. Tam neúspěšně žádal o azyl, a dokonce byl v zemi několikrát trestán.

Státní zástupkyně u soudu popsala celý incident. Uvedla, že obžalovaný dne 18. června odpoledne poblíž Lukavce nejprve dívku zezadu uchopil za rameno a pak ji povalil do trávy. Následně ji začal líbat, a i přes to, že se patnáctiletá dívka bránila, nechráněně ji znásilnil. Když muž z místa činu odcházel, vzal jí ještě mobilní telefon.

Policie tehdy muže krátce po činu zadržela a poslala jej do vazby. Podle informací muži za daný čin hrozí trest ve výši dva až deset let vězení.

Uvádí se, že Afričan narozený v Libyi, obžalobu obdržel ve francouzštině, v níž rovněž vypovídal.

Muž k věci řekl, že si nejprve myslel, že jede do Francie. Omylem se však ocitl v Česku a když vystoupil z vlaku, neměl ponětí, kde se nachází. Byl prý dezorientovaný. Na dívku, která byla později znásilněna, měl potkat u vlaku a chtěl jí údajně jen požádat o pomoc.

„Reagovala, jako bych byl nějaký zloděj, začala křičet, hodila po mně telefon. Lekl jsem se, jaké by to pro mě mohlo mít důsledky, mobil jsem jí chtěl vrátit,“ prohlásil cizinec u soudu.

​Když jí chtěl telefon vrátit, dívka začala utíkat a on se vydal za ní. Z její strany bylo ale zřejmě jeho chování špatně pochopeno. „Ona si myslela, že chci něco jiného. Začala mě mlátit,“ tvrdí Diallo s tím, že on se jen chtěl bránit.

Poté dodal, že na místo přišel nějaký muž, k němuž pak daná dívka nasedla do auta. Společně prý začali volat policii. „Sám jsem chtěl policii zavolat, chtěl jsem jim dát ten její mobil a svoje papíry. Muž řekl, že to není problém,“ doplnil.

Pokud jde však o znásilnění a vysvětlení skutečnosti, že na těle dívky byly objeveny jeho tělní tekutiny, sperma a sliny, nedokázal odpovědět. Prý byl v šoku a nepamatuje si, co se stalo, ani zda měl s dívkou pohlavní styk.

 „Nevím, jak se to stalo. Jestli mě ta dívka obviňuje ze znásilnění a jsou pro to důkazy, pak je přijímám. Nepamatuji si, že by k tomu došlo, chtěl jsem od ní jen pomoct,“ argumentoval.

Nicméně soudkyně ve výpovědi třicetiletého cizince našla jisté neshody. Když byl dotázán, proč nevypovídal po svém zadržení, reagoval slovy, že se necítil dobře a byl traumatizován.

Kromě Dialla ale před soudem vypovídal také muž, který dívce zastavil. Ten uvedl, že byl spolu s kolegy projíždět auto po technické závadě, a proto vjel na vedlejší silnici. „Potkali jsme dívku na vedlejší silnici, vyběhla ze škarpy, z pole, byla celá od trávy, od krve, mávala na nás rukou, držela v ruce sukni a prosila o pomoc,“ řekl muž s tím, že se dívky ptali, co se jí stalo.

„Řekla nám, že byla znásilněna,“ vypověděl řidič vozu a dodal: „Ukazovala na pána, který v klidu kráčel před námi. Popojeli jsme za ním, chtěli jsme se ho zeptat, jestli se slečnou měl sex, sdělil, že ne. Jestli si vzpomínám, tak dokonce kolega vystoupil z auta a zeptal se podruhé, opět sdělil (obžalovaný), že ne. Řekli jsme mu, že jsme zavolali policisty, ať počká. Čekal s námi v poli.“

Obviněný dříve s kriminalisty při vyšetřování nekomunikoval. To, že je původem z Libye a je občanem Mali, který několikrát neúspěšně žádal o azyl v Německu, se podařilo zjistit jen díky mezinárodní spolupráci.

Zdroj: snews.com