Do České republiky míří tlaková níže Bianca. Ta by měla do Česka přinést sněžení, se kterým meteorologové počítají již ve středu, výstrahu připojili před silným větrem. Informuje o tom server tn.cz s odkazem na Český hydrometeorologický ústav. (Foto: USafe)

Uvádí se, že lidé by se v Česku mohli dočkat sněhu na většině území republiky díky tlakové níži Biance. Právě ona by měla přinést první větší sněžení.

„Zatímco během středy a čtvrtečního dne očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách,“ sdělila situaci k počasí Dagmar Honsová z Meteopressu a dodala, že na západě republiky bude sněžit vydatně, napadnout má až 15 centimetrů sněhu.

Pro Středočeský kraj, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj tak vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu (ČHMÚ) před sněhem. Ta platí od sedmi hodin večer ve čtvrtek do pěti hodin ráno v pátek.

Pro lyžaře to ovšem znamená dobrou zprávu, jelikož v Krušných horách a na Šumavě by mělo napadnout až dvacet centimetrů sněhu. Co se týče silného větru, pak ČHMÚ varoval, že se tato výstraha má týkat Jihočeského, Plzeňského, Jihomoravského kraje a také Vysočiny. Vítr bude dosahovat nárazů nad 65 km/h.

Co se týče posledního únorového víkendu, pak v sobotu má na většině území pršet, ráno a dopoledne by měli v Čechách počítat i se sněžením. To stejné platí pro neděli, kdy sněžit bude nad 600 m.