Každý rok cestujeme stále více a neomezujeme se pouze na výlety po naší zemi. Pro zahraniční dovolené, několikadenní pobyty, víkendové pobyty nebo i delší cesty, např. pro pracovní účely. (Foto: Flickr)

Češi obvykle nejvíce cestují v létě, během svátků a jarních prázdnin. Bez ohledu na sezónu nebo místo, kam jedeme, se však cestovní pojištění stává standardem.

Nezapomeňte, že pojištění by mělo být vhodné pro vaše cestovní plány. To je důvod, proč musíte při nákupu pojištění uvést některé informace. Odpovídejte pravdivě, protože rozsah vaší ochrany a částka, za kterou budete pojištěni, závisí na těchto odpovědích.

Kde koupit cestovní pojištění?

Kde koupit cestovní pojištění a jak si vybrat? Jsou to dvě otázky, které mohou vyvstat, pokud plánujete cestu a chtěli byste si koupit správné pojištění. Buď můžete obejít jednotlivé pobočky pojišťoven sami, využít nabídku cestovní kanceláře či se obrátit na pojišťovacího agenta nebo můžete pro srovnání cestovního pojištění využít online srovnávač. Tímto způsobem provedete rychlé srovnání rozsahů, pojistných částek, pojistného. Takto získáte přehled o aktuálních nabídkách na pojistném trhu a vyberete si pro vás nejvýhodnější produkt.

Nákup těchto služeb přes internet má mnoho výhod:

  • snadným a průhledným způsobem můžete porovnat různé návrhy a vybrat pro vás ten nejlepší,
  • vybrané pojištění si můžete zakoupit rychle a pohodlně, aniž byste opustili svůj domov,
  • pojištění můžete uzavřít i po vycestování a dosažení cíle – pojistka je aktivována asi 4 hodiny od uzavření online smlouvy, v některých případech to lze i okamžitě,
  • cestovní pojištění pokryje zdravotní výdaje v zahraničí. Nezáleží na tom, zda se jedná o chřipku, zlomenou paži nebo prasklé slepé střevo.

Některé společnosti na internetu však nabízejí pouze hotové „balíčky“ bez možnosti dalších úprav. Na druhé straně makléři nebo zákaznické linky umožňují větší flexibilitu. V této situaci se může stát, že pokud chceme něco upravit v balíčku, např. vzdát se nějaké možnosti nebo přidat další, budeme potřebovat volat na zákaznickou linku nebo si sjednat schůzku s agentem.

Pokud jde o cenu pojištění, ne všechno, co je online, je pro nás prospěšné. Ukazuje se, že za stejný produkt můžeme platit mnohem více než přímo u pojišťovny. Srovnávač cestovního pojištění vám dává pěknou příležitost porovnat rozsahy a ceny pojištění různých společností. Nabídky některých pojišťoven ve srovnávačích jsou však dražší než na mateřském webu pojišťovny, některé jsou zase za stejných nebo podobných podmínek jako na webových stránkách samotných společností. Pokud si vyberete zprostředkovatele, jen se ujistěte, že za stejný produkt neplatíte víc, než přímo u pojišťovny. Dobré online cestovní pojištění není jen otázkou pohodlí, ale také bezpečnosti.

Komerční sdělení.