Filip Smoljak, syn režiséra Ladislava Smoljaka prohlásil, že byl během tohoto týdne napaden na Vánočním večírku Zelených. Údajně se měl poprat se starostou Prahy 3 za politickou stranu TOP09 Jiřím Ptáčníkem. O případu informují Parlamentní listy. (Foto: Facebook)

„Dnes jsem se popral se samotným starostou Ptáčkem. Poprvé jsem se pral a poprvé se starostou a jeho blízkými," prohlásil Smoljak na svém Facebooku. Podle vlastních slov v potyčce vyhrál on, jelikož poté, co byl napaden, „zbaběle ustoupil".

Protistrana ale slova Smoljaka odmítá s tím, že na večírku se Smoljakem stihl Ptáčník prohodit jen několik slov.

„Upřímně řečeno, o tom, že jsem měl pana Smoljaka napadnout, jsem se dozvěděl až teprve z jeho Facebooku," citují Parlamentní listy slova starosty Prahy 3. „Kdyby k něčemu takovému opravdu došlo, tak bych to jako starosta a rodilý Žižkovák rozhodně nezapíral. Už jen proto, že by se to neutajilo, tím spíše, když kolem bylo asi 100 svědků," dodal.

Podle informací Parlamentních listů však Smoljak trvá na své verzi. Ke rvačce mělo dojít poté, co starostovi Ptáčníkovi vyčítal, se na  pražské radnici krade.

Svědci ovšem říkají, že k rvačce nedošlo. Smoljak měl na Ptáčníka začít křičet a následně v rozčílení opustit klub s tím, že při odchodu strkal do hostů.

„Smoljak prý jen Ptáčkovi roztrpčeně sděloval, aby pozdravoval Pavla Hurdu, dlouholetého zastupitele ODS, o němž se občas mluvívá jako o „žižkovském kmotrovi"," píší  Parlamentní listy.