I přes provedenou pitvu odpůrci prezidenta Miloše Zemana ho nadále obviňují z tragické smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Nyní přišli s novou verzí. Podle nich Hrad na Kuberu nejen psychicky tlačil kvůli jeho plánované cestě na Tchaj-wan, ale mohl být dokonce otráven. (Foto: Facebook)

Kubera se dostal do konfliktu s prezidentem Zemanem kvůli plánované cestě na Tchaj-wan, který Čínská lidová republika považuje za součást svého území. Hrad se obával, že jeho návštěva poškodí vztahy s Pekingem, a snažil se Kuberu přesvědčit, aby svou cestu přehodnotil. Jedna z takových schůzek se uskutečnila v polovině ledna, týden před smrtí senátora.

„Nátlak byl hodně velký. Zvracel, když se vrátil z Hradu, tlačili na něj jak psychicky, tak mám podezření, že i jinak. Když jsme žádali o toxikologickou pitvu, tak nebyla provedena. Nějaké výsledky pitvy po třech měsících máme, ale je to takové oficiální, že ničemu nevěřím,“  řekla Kuberova manželka Věra v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Bývalý místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek z toho vyvodil, že Kubera mohl být skutečně otráven, což, jak tvrdí, musí vědět každý čtenář detektivek.

„Že lze pomocí různých látek vyvolat infarkt myokardu, je prostě fakt. Ví to každý vyšetřovatel i ten, kdo někdy četl nějakou detektivku,“ konstatoval Ženíšek.