Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, že západní a část jižních Čech zasáhnou v pátek odpoledne a večer ojediněle silné bouřky doprovázené silným větrem a přívalovým deštěm. (Foto: Flickr)

Ačkoliv nás čeká slunečný a teplý závěr týdne, neobejde se to ani bez bouřek. Alespoň to vyplývá z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav.

V platnosti bude od 14 do 22 hodin pro část Středočeského (Beroun, Hořovice, Kladno, Příbram, Rakovník, Slaný), Jihočeského (Blatná, Český Krumlov, Kaplice, Písek, Prachatice, Strakonice, Vimperk, Vodňany) a Ústeckého kraje (Bílina, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Most, Podbořany, Teplice, Žatec) a pro celý Karlovarský a Plzeňský kraj.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s úhrny kolem 35 milimetrů. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ uvedli meteorologové.

Co se týče výhledu na další dny, pak v pátek se teploty vyšplhají na 23 až 27 stupňů, déšť a ojedinělé bouřky se očekávají v Čechách i v sobotu, na Moravě a ve Slezsku si budou lidé moci užívat jasné až polojasné oblohy.

V sobotu se mají teploty pohybovat ve stejném rozmezí jako v pátek. Neděle bude o něco chladnější s teplotami mezi 20 a 24 stupni, oblačno až polojasno. Místy se mohou během dne vyskytnout přeháňky a ojediněle bouřky.

Začátek příštího týdne přinese oblačnou až polojasnou oblohu s ojedinělými přeháňkami. Teploty budou stále příjemné – mezi 21 až 25 stupni. V úterý bude většinou polojasno s podobnými teplotami jako v pondělí.