Ve středu na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) zkritizoval počínání opozice. Podle něj je situace velmi vážná a nemá čas čekat na vyjádření Anticovid týmu koalice Spolu. Podle něj hrozí riziko přetížení nemocnic. (Foto: Youtube)

„Fascinují mě výroky některých politiků, které jsem dnes v médiích zaznamenal. Divím se, že nemají trochu studu,“ uvedl ministr.

„Opatření jsme demonstrovali Anticovid týmu v pátek. Víte sami, jakým způsobem se k tomu postavili. Jejich stanovisko bylo o ničem,“ dodal.

„Odmítám, že bychom nebyli rozhodní, že bychom nechtěli rozhodnout. Ta rozhodnutí byla na stole a byla zdržena AntiCovid týmem. Mám toho skutečně už plné zuby,“ řekl dále Vojtěch.

S přijetím nových opatření nechce již čekat na vyjádření Anticovid týmu. Podle něj na to není čas. S Anticovid týmem se ale nadále plánuje setkávat.

Reakce Fialy

Šéf ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala chce, aby co nejrychleji došlo k obnově kabinetu. Současná vláda je totiž podle něj v otázce zvládání pandemie neschopná. Ve čtvrtek hodlá Anticovid tým koalice Spolu představit vlastní návrhy opatření.

„Vláda Andreje Babiše už není schopna rozhodovat a není schopna přijít sama s opatřeními, ani je realizovat. Vládě se situace vymyká z ruky,“ zkritizoval Fiala počínání kabinetu Andreje Babiše (ANO).

„Jsme připraveni převzít odpovědnost a dělat opatření s plnou odpovědností. Bude ale záležet na jednání s Milošem Zemanem, jak rychle tato změna může nastat,“ vysvětlil kandidát na premiéra.