Zásadní změnu prodělal nedělní televizní pořad otázek vysílaný v České televizi a moderovaný Václavem Moravcem. Místo z žižkovské věže, odkud byl pořad vysílaný ještě loni, se nyní vysílá opět ze studia na Kavčích horách. Změnilo se něco? (Foto: ČT)

"Vypadalo to nadějně. Moravec slezl z věže (Proč taky vysílat ze studia, když se to za naše peníze dalo mnohem dráž realizovat z žižkovské věže, že?) a v novém studiu je zavřený v kleci. Kleci nikoli nepodobné té diskařské nebo kladivářské," připodobnil nové kulisy pro politiky komentátor současného dění  Petr Štěpánek na svém facebookovém profilu

Bohužel, má to otvory

"Vzpomínám, jak jsem ondyno sledoval nějakou politickou debatu v rakouské televizi. Bylo to nějaké divné. Redaktor položil otázku a politik odpovídal. A tak dokola. Byl jsem z toho celý nesvůj.  To naši mistři světa ve skoku do řeči, na čele s Moravcem, to jsou jiní experti. A úplně nejvíc miluju tu zdejší polyfonii, když naráz mluví dva, tři a někdy i čtyři," poznamenal Štěpánek.

"Nejkouzelnější je ovšem ten Moravcův podpis promítaný na podlahu. Vzhůru za kultem (televizní) osobnosti! Já trouba si dodnes myslel, že v politických diskusích jde na prvním místě o hosty, nikoli o ego tragického moderátora, jenž se v toku času stal karikaturou sebe sama," uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek, který ještě ironicky dodal …   "Vítejte v novém televizním roce."

Nutno poznamenat, že politika a moderátora snímaly tři kamery umístěné u otvorů kolem Štěpánkem už popsané sítě, další kamera byla  daleko od kruhu diskutujících, aby zabrala celé studio  a ještě jedna byla  u stropu, aby snímala rozložené papíry diskutujícího politika.

Velký ohlas u diváků a koncesionářů, kteří si Českou televizi za 135 korun měsíčně vydržují, měl i pohádkový festival vysílaný od rána do noci na všech programech, kam šly pohádky narvat.

To, že Česká televize při školních prázdninách mezi Vánocemi a Novým rokem vyplňuje pohádkovými , dramatickými a hlavně zábavnými pořady, které vznikly před rokem 1990, si kritici komunismu, jak chybně označují dobu, kdy tu panovala rozvinutá socialistická společnost pod vedením tehdejších komunistů, se už tak nepřipomíná.

"Na Silvestra, který se točil před čtyřiceti a jednačtyřiceti  lety a byl moderovaný skvělým Vladimírem Menšíkem, se lze i po tolika letech stále i po několikáté  dívat, protože  nic jej zatím nepřekonalo," přiznal pro Prvnizpravy.cz jeden z učinkujících v těchto pořadech.

"Kouzelná slůvka jako dobrý den nebo děkuji skoro zmizela z našeho slovníku. Sociální sítě jsou plné zloby a nenávisti.  Dokonce i štědrovečerní pohádka vyvolává vlnu nenávisti.Jeden nestačí žasnout," všimnul si předseda Senátu  Jaroslav Kubera ve svém  novoročním projevu zase tématického výběru nových pohádkových příběhů. 

Petr Štěpánek