Stavíte dům nebo děláte rekonstrukce bytu? Vždycky je dobré vědět, v jakém jsou stavu inženýrské sítě nebo jí dobře naplánovat a zřejmě realizovat. Co jsou inženýrské sítě? (Foto: Flickr)

Pod výrazem inženýrské sítě definujeme následující věcí:

• Voda • Topení • Plyn • Elektřina • Kanalizace • Datové sítě

V tomto článku budeme mluvit o vodě, topení, plynu a kanalizace. Jsou to základy stavby nebo rekonstrukce, s výše uvedené věci Vám určitě pomůže instalatéři Praha. Při stavbě domů čí rekonstrukcí hodně lidí chtějí ušetřit, ale aby to nebylo moc vidět. Nejhorší, co můžete udělat, ušetřit na materiálu a prací při realizací instalatérských a topenářských prací. Veď veškeré trubky jsou schované v betonu a není to vidět, ale za půl roků zjistíte že máte obrovsky únik vody, vytopené sousedí, a velikánskou spotřebu vody za kterou musíte zaplatit ještě 30 tisíc korun. Strašíme Vás? to není horor, ale běžná praxe, se kterou naší instalatéři setkávají u zákazníků při havárii vody.

Co mám dělat abych na tu vodu ani nemyslel(a)

Je několik důležitějších bodů

1. Musíte mít podrobný plán topení, vody, kanalizace

2. Najít poctivého instalatéra, který provádí prací kvalitně nebo obrátit se na instalatéři Praha

3. Nechat profesionály pracovat

Samozřejmě instalatér, který provádí práce kvalitně a dodržují se terminu je vysoko placený a vždy má naplánovanou práci dopředu. Instalatérské a topenářské práce, vyžadují speciální dovednosti, dlouholeté zkušeností, a profesionální nářadí. Výsledek práce skutečného profesionála vás ale v dobrém smyslu překvapí. podívejte se na foto našich prací.

Kolik ve skutečností stojí práce kvalitního instalatéra a jak je placená?

Práce profesionálního instalatéra nebo topenáře je place úkolově, nikoliv hodinově. Každý sebevědomý řemeslník má motivace rychle a kvalitně udělat svojí práci. Instalatéři pohotovost mohou poskytnout záruku na konečnou cenu a dodržování termínů. Záruka na prací od 24 měsíců je samozřejmostí.

Při plánování rozvodu vody je důležité se rozhodnout pro výběr materiálu a umístění všech zařízení. Díky chytrému plánování existuje příležitost výrazně ušetřit jak na práci a materiálů. Například pokud provádíte rekonstrukce rodinného domů, stačí umístit v jedné půlce domů kuchyň, záchod a koupelnu. V druhé půlce doma nechat ložnice a obývák a máte ušetřeno. Protože každý metr trubky šetří vám hodně peněz. nejedná se jen o materiál, ale spíš o práce.

Při plánování rozvodu vody je důležité se rozhodnout pro výběr materiálu a umístění všech zařízení. Díky chytrému plánování existuje příležitost Dáme malý příklad. Novomanželé Lucka a Honza koupili starý barák a chtějí ho provést celkovou rekonstrukce. Bohužel na rekonstrukce domů mají omezený rozpočet. Lucka rozhodla že radši udělá v jedné půlce domu kuchyň a koupelnu a v druhé půlka bude sloužit jako obývací část. Ale Honza chce mít vedle ložnice záchod a sprchu. Instalatér je připraven pro Honzu a Lucka udělat každé přání ale všechno záleží na koruně. Pojďte to spočítat, abychom protáhli vody k ložnicí je potřeba 25 metrů trubky na studenou vodu. 25 metrů na teplou vodu. Takže celkem navíc 50 metrů trubky, k tomu slícování, zednické práce, a samozřejmě práci instalatéra, dohromady Honzové přání bude stát cca 40 tis. korun navíc. Chápu, že to zní banálně, ale během rekonstrukce 90 % lidí zapomíná na jednoduché banální věci a dělá stejné chyby při plánování a následně realizace inženýrských sítí. Krátké shrnutí článku, Vyberte si poctivého instalatéra, nešetříte na materiálu, plánujte chytře, a to se vyplatí.

Komerční sdělení.