Jukněme se jaká je situace na hranici mezi nevypočítatelným Německem a zemí svatého Václava a Josefa Švejka.

Víme, jak kdo přelézal dva dny po sobě hranice v oblasti Ústeckého kraje, uvádí publicista František Roček. (Foto: Youtube/Screenshot)

Pěti hraničními přechody po uzavření hranic během pondělí a úterý přejelo hranice s Německem v Ústeckém kraji celkem 21 433 vozidel.

„Podle rozhodnutí vlády o dočasném zavedení ochrany vnitřních hranic celníci spolu s policisty a hasiči v Ústeckém kraji na 4 hraničních přechodech s Německem odbavili od sedmé hodiny ráno v pondělí do úterní půlnoci celkem 21 433 vozidel. Bezkonkurenčně nejvíce řidičů přejelo státní hranici na přechodu Krásný Les. Na druhém místě je přechod na Hoře sv. Šebestiána,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního ředitelství.

Daleko menší zájem byl o hraniční přechody ve Šluknovském výběžku Rumburk a Jiříkov. Byly otevřeny pro pendlery proto, že výběžek je vklíněn do německého území.

Nejmenší zájem byl o přejezd vozidel přes hranici na Cínovci – jenom do 500 vozidel v každém směru.

V přehraničním jezdění se jednalo o nákladní vozy, a o pendlery, kteří jeli sami nebo měli s sebou kolegu nebo souseda, který též jezdí hledat pracovní koronavirus do Němec.

Také lidé, kteří chtěli jet opačně, do země České a Moravské, pokud nejsou kamionoví stroj-vůdci, většinou jezdí také singl nebo ve dvou.

Ústecký celník Jiří Nejedlý uvedl, že na všech přechodech hranic ve vozidlech, kterým nebyl umožněn vjezd do Německa nebo do ČR, většinou jel jenom řidič nebo řidič se spolujezdcem.

Pouze na Šluknovsku nebylo povoleno vyjet z ČR 16 vozidlům, ale cestovat přes hranici nemohlo jenom 11 pasažérů. Čili ostatní cestující ze zastavených aut mohli přejít hranici.

Zdroj: pz.cz