Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Robert O'Brien povede americkou delegaci na oslavách 75. výročí vítězství v Moskvě, sdělil ve čtvrtek velvyslanec USA v RF John Sullivan. (Foto: Youtube)

„Je pro mne velkou ctí sdělit, že se poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Robert O'Brien postaví do čela americké delegace, která dorazí do Moskvy 9. května na oslavy 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem,“ uvádí se v prohlášení Sullivana, které dostal k dispozici Sputnik.

„Účast vysoké delegace svědčí o tom, že USA ctí památku na společné ztráty, jež utrpěli všichni spojenci z protihitlerovské koalice, americký a sovětský národ v letech 2. světové války, aby udělali svět bezpečným pro všechny,“ poznamenal americký velvyslanec.

„Máme co oslavovat, je to velice důležité výročí. Kvůli koronaviru je dnes těžké něco předpovídat, ale budou-li se oslavy konat podle plánu, uvidíte tam také velmi vysoké účastníky z USA,“ zdůraznil minulý týden velvyslanec.

Dodal, že kvůli koronaviru zrušili v USA velký počet akcí. Zejména jednu z nejpopulárnějších v zemi sportovních událostí, každoroční mistrovství vysokoškolských kolejí v basketbalu, kterému Američané říkají „březnové šílenství“.