Iniciativa Chcípl PES se obrátila k občanům, kterým se nelíbí vládní opatření proti šíření koronaviru, aby v pátek přijeli na pražský protest, který se bude konat kolem 15:00. (Foto: Youtube)

Zástupci iniciativy Jiří Janeček a Jakub Olbert se o tom zmínili v přímém přenosu na Facebooku. Protestující plánují během protestu zablokovat některé vládní budovy.

„Bude to prostě protest, samozřejmě nenásilný, v rámci zákona. Budeme blokovat nějaké vládní budovy,“ uvedl Janeček, který byl v minulosti poslancem hnutí ODS.

Protest reaguje na čtvrteční tiskovou konferenci, na které bylo zveřejněno další zpřísňování opatření. Zmiňme, že například ubytovací služby budou určené jenom zaměstnancům na služební cestě a to bez doprovodu rodinných příslušníků. Při ubytování se bude muset host prokázat písemným potvrzením od zaměstnavatele. Nové omezení se dotkne i trhů.

Iniciátorům protestu se nelíbí, že vláda svými opatřeními opět udeří po podnikatelích. Domnívají se, že zaměstnanci půjdou pracovat do továren, které naopak zvyšují výrobní proces. Obuli se také do příslibu vlády o tom, že vlekařům uvolní podnikání, ale svůj slib nesplnili.

„Vždyť je to úplně strašný, vždyť ty lidi vháníte do náruče deprese a sebevražd,“ podotkl Jakub Olbert z restaurace Šeberák.

Nelíbí se mu také, že kvůli vládě se policie stává nepřítelem běžných lidí.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.