Hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová je přesvědčená, že zavedení povinné vakcinace je tou jedinou cestou, prostřednictvím které Česko může účinně bojovat proti epidemii koronaviru. (Foto: Youtube)

Dotyčná také poznamenala, že hygienici provádějí pravidelné kontroly restaurací a dalších provozoven. Podle Svrčinové navíc vláda zvažuje zavedení nouzového stavu.

Možnost zavedení povinného očkování je kontroverzním tématem, které může výrazně rozdělit společnost, ovšem podle některých úředních osob je to právě ta cesta, která může přispět k vyřešení covidové krize.

Dnes svůj kladný postoj vůči povinné vakcinaci v rozhovoru pro česká média vyjádřila hlavní česká hygienička Pavla Svrčinová.

„Bohužel jiná cesta není… Já osobně bych viděla i cestu povinného očkování,“ neváhala dotyčná vyslovit svůj názor Svrčinová.

Tím pádem Svrčinová nevylučuje, že by Česko mohlo následovat příklad Rakouska, které se jako první země v Evropě rozhodlo zavést povinné očkování, a to od začátku února.

Dalšími státy, jejichž vedení se uchýlilo k povinnému očkování celého obyvatelstva, jsou Turkmenistán, Indonésie a Federativní státy Mikronésie.