Exekutor zablokoval jedné člence centra Klinika celkem 430 tisíc korun a zmrazil jí výplatu. Aktivisté s tímto krokem nesouhlasí a výši exekuce chtějí rozporovat u soudu. Na sociálních sítích ale u svých kritiků sklízí posměch. (Foto: Facebook)

V pátek v podvečer napsali aktivisté na sociální síti Facebook, že exekutor Ivo Luhan zablokoval člence jejich kolektivu na osobním účtu 430 tisíc korun. Z toho má být údajně 350 tisíc korun odměnou pro něj samotného.

„Jedná se o absurdní a likvidační částku, která je navíc ničím nepodloženým trestem za občanskou neposlušnost. Stát zde využívá exekuční byznys jako novou úroveň perzekuce sociálního hnutí," napsaliaktivisté.

Jejich oponenti z portálu Samizdat si však povšimli, že zabavení soukromého majetku je jim najednou proti srsti.

„SRÁŽKA S REALITOU 🙂 Exekutor „zdemokratizoval" klinikářům soukromé vlastnictví. Zdá se, že když jde o jejich, tak najednou komunistické ideály neplatí," píše se na stránkách Samizdatu.

Podle jejich názoru totiž nejde o odměnu exekutorovi, ale o celkové náklady na exekuci, včetně vyklizení a zajištění objektu. Obstavení účtu neznamená, že bude zcela vybrán exekutorem, ale má být preventivním opatřením, aby dlužník peníze nestihl vybrat.

„To, že ty letité obstrukce budou muset jednou zaplatit, bylo jasné asi každému, kromě nedotknutelných mladých soudruhů. Tak snad už jim aspoň došlo, proč byl exekutor tak vysmátej, když ho nechtěli pustit dovnitř…," uzavřeli celou věc.

V pátek exekutor Ivo Luhan předal budovu bývalé plicní kliniky na Žižkově Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), která objekt vlastní. Squateři kliniku více než týden odmítali opustit. Luhan odhadl cenu za vyklizení Kliniky na více než 100 tisíc korun.