Herní vývojář Daniel Vávra, který se v poslední době angažuje i ve Společnosti pro obranu svobody projevu, se bude soudit s Facebookem kvůli banům, jež dostává za údajnou kyberšikanu. (Foto: Facebook, Daniel Vávra)

Prý v tom figuruje i „jistá“ česká politická strana.

Celé vyjádření z jeho facebookového profilu:

Supreme Gibon Leader is back!

Pokud vám poslední měsíc něco chybělo, byl jsem to já. Dopustil jsem se totiž vážného myšlenkového zločinu a byl jsem zcela oprávněně odeslán do měsíčního exilu. Co strašlivého jsem spáchal? Kyberšikany! Napsal jsem někomu „běž do prdele“.

Za půl roku to bylo po sedmé. Pokaždé za kyberšikanu. Ani jednou o kyberšikanu nešlo. Úplnou náhodou se to začalo dít po té, co jsem začal psát kriticky o jedné politické straně. Schválně jestli uhodnete jaké? V PR oddělení nebo fan klubu přišli na to, jak se snadno zbavit svých kritiků.

Není důvod si myslet, že se to velmi rychle nestane zase. Jaké z toho plynou důsledky?

Budu se soudit s facebookem za to, že porušují smlouvu. Někdo to musí zkusit první. Pokud to vyjde, bude to precedent pro další. Pokud ne, bude to sonda do postoje české justice na toto téma a možná impuls pro zákonodárce, aby s tím něco dělali.

Pokud se udavačům podaří mě připravit o účet, bude to u soudu vlastně jen lepší.

A jelikož zde není naprosto žádná záruka, že zde budu moci nadále psát, tak se moje komentáře nejspíše brzo přesunou na jeden z velkých zpravodajských webů, kde za to ještě budu dostávat zaplaceno.

Také jsem si pořídil ochranku na elektromobilech, jak můžete vidět. Tak dík udavači!

Jinak účet mám i na Parleru, Twitteru a Instagramu, tak když tak mě sledujte i tam.