Pražští policisté včera vyhlásili pátrání po čtyřiasedmdesátiletém písničkáři a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi. Krátce před druhou hodinou policie oznámila, že se Uhlíř našel. Hudebníka pak odvezli do nemocnice. Co se dělo před jeho zmizením Blesku uvedl rodinný přítel. (Foto: Che / Jaroslav Uhlir)

Celostátní pátrání nechala vyhlásit vyděšená Uhlířova manželka Helena. Hudebník měl od rána vypnutý telefon a ozývala se jen hlasová schránka. Helena podle zdroje Blesku se obávala nejhoršího.

„Jeho žena Helena se obávala nejhoršího a obvolává všechny nemocnice, jestli se mu něco nepřihodilo a není tam,“ popsal Blesku rodinný přítel.

Také uvedl, že známý hudebník v poslední době ztrácel orientaci a procházel složitým životním obdobím.

„Nepřišel domů, jak měl. V poslední době býval zmatený a ztrácel orientaci. Všichni doufali, že jen zabloudil a nemohl najít cestu domů…“ řekl Blesku rodinný přítel, který netajil obrovský strach o kamaráda. Oblíbený skladatel a interpret legendárního hitu Severní vítr je krutý má podle jeho slov v poslední době procházet složitým životním obdobím.

Před rokem Jaroslav Uhlíř prodělal infarkt, po němž skončil v nemocnici. Nikdy se netajil tím, že bere několik život zachraňujících prášků, např. na cholesterol a průchodnost cév. Není divu, že o něho jeho nejbližší měli strach.

Podle informací Novinek Uhlíře nakonec objevili v centru Prahy, údajně v obchodním centru ve Spálené ulici. Hudebníka přepravili policisté na služebnu v nedaleké Bartolomějské ulici a pak ho zdravotníci přepravili do nemocnice Na Homolce k vyšetření.