Výzkumníci v Číně vyvíjejí technologii, která pomocí rozpoznávání obličejů pomocí umělé inteligence zjišťuje loajalitu občanů ke „straně“ a jejich podřízenost státnímu vymývání mozků. (Foto: Reclaim the Net)

Ano, opravdu.

Video zveřejněné Komplexním vědeckým centrem v Hefei, které bylo následně smazáno, ukazuje, že výzkumníci používají tuto technologii k „rozpoznání míry souhlasu s ideologickým a politickým vzděláváním“.

„Členové komunistické strany pak mohou být hodnoceni v míře „odhodlání být vděčný straně, poslouchat stranu a následovat stranu,“ uvádí Telegraph.

Poté, co se videu dostalo negativní pozornosti, bylo z webových stránek institutu odstraněno a čínští cenzoři začali veškeré zmínky o něm mazat ze sociálních sítí.

„Video ukazovalo výzkumníka, který si na televizní obrazovce prohlíží obsah vychvalující ČKS, zatímco program umělé inteligence shromažďuje biometrické údaje o jeho obličeji, elektrické reakce kůže a informace o mozkových signálech,“ píše Will Henney.

Údaje shromážděné programem pak hodnotí „učební pozornost“ a „emoční identifikaci“ osoby, čímž určují, zda je třeba ji dále převychovávat, aby projevovala vládě patřičnou podporu.

Technokraté na Západě si jako vždy budou olizovat rty při představě, že jednoho dne spustí podobné programy pod rouškou nového sociálního kreditního skóre.

Program vyvolává vzpomínky na směšný program „analýzy chůze“ ministerstva vnitřní bezpečnosti po 11. září, který hlásal, že dokáže odhalit budoucí teroristy a zločince podle způsobu jejich chůze.

Jak dokumentujeme na níže uvedeném videu, miliony Číňanů již nyní nemohou kvůli svým politickým názorům vykonávat základní životní činnosti, jako je nákup letenek a jízdenek na vlak.

Jak jsme již dříve zdůraznili, zrcadlově k čínskému systému sociálního kreditu se jeden poslanec ve Spojeném království snaží prosadit zákon, který by donutil platformy sociálních médií přidělovat uživatelům „skóre pravdy“, podle kterého by se pak určovala pravdivost jejich příspěvků.

Zdroj: infowars.com