Skutečná bouře se přiřítila na Česko tento víkend. Silný vítr vyděsil Čechy a přidal práci hasičům. Meteorologové slibují, že ještě silnější vítr čeká Česko v noci z neděle na pondělí. (Foto: Wikimedia)

Češi zažívají nepříjemné počasí, dokonce se dá říct uragán, který vyděsil hodně lidí. Rychlost větru, kterou meteorologové slibují v horách v noci z neděle na pondělí bude až 125 kilometrů za hodinu, což odpovídá síle orkánu.  Uvádí portál TNcz.

Na jižní Moravě v Hustopečích na Břeclavsku strhl vítr celou střechu budovy. „Střecha uletěla a dopadla vedle budovy. Částečně poškodila přístřešek vedlejšího domu a dvě zaparkovaná osobní auta,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

„Očekává se poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné jsou také přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvrácenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdných nákladních automobilů,“ varuje ČHMÚ na svém webu.

Navzdory tomu, že někteří lidé již kvůli počasí nemají elektřinu, na internetu se objevilo mnoho komentářů o větrné apokalypse.