Rodina českého zpěváka Karla Gotta publikovala na oficiálních stránkách Mistra jeho parte. Na parte stojí, že Gott, který zemřel 1. října, „odešel smířen, v pokojném spánku, v kruhu své nejbližší rodiny“. (Foto: Karelgott.cz)

Na parte, které bylo dnes zveřejněno, rovněž stojí, kdy se se Zlatým slavíkem budou moci jeho fanoušci naposledy rozloučit.

Veřejnost tak bude mít možnost rozloučit se s Mistrem v pátek v paláci Žofín, a to v době od 08.00 do 22.00 hod. O den později, v sobotu 12. října, pak v 11.00 hod proběhne pohřeb se státními poctami a zádušní mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

Na samotném parte je pak zmíněno Gottova manželka Ivana, jejich dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie, stejně jako starší zpěvákovy dcery z předchozích vztahů – Dominika a Lucie s manželi. Nechybí také Mistrovi vnuci Vojtěch a Jan.

V závěru parte je pak uvedeno, že rodina děkuje všem, kteří s nimi společně uctí památku Karla Gotta. „Jeho hlas bude znít v našich srdcích navždy,“ stojí na parte.

Legendární český zpěvák zemřel ve věku 80 let. Slavík navždy odešel krátce před půlnocí v úterý 1. října, a to obklopen svou rodinou. Na veřejnost se tato smutná zpráva dostala až následující den.

Oznámení o smrti Mistra přišla poté, co nedávno oznámil, že trpí akutní leukémií. V té době již podstupoval léčbu. Už v minulosti se ale potýkal s vážnými zdravotními problémy. Bohužel nyní tato zákeřná nemoc nad Zlatým slavíkem vyhrála.