Na internetu se v uplynulých dnech v souvislosti s požárem pařížské katedrály Notre-Dame objevila fotografie, jejíž autorkou je česká zpěvačka a moderátorka Emma Smetana. Ta byla právě v té době v Paříži, a tak neváhala a vyfotila se s hořící budovou v pozadí, aby mohla ČR poskytnout jedinečnou reportáž. Její snaha se však nesetkala s pochopením. Spíš naopak. (Foto: Facebook)

Smetana je nyní terčem posměchu českého internetu a sociálních sítí. Její fotografie je natolik „oblíbená“, že její tvář někteří „vystřihli“ a nyní s ní dělají různé koláže, když ji kombinují s jinými neštěstími. Češi tak opět ukazují, že jim není nic svaté, ani když jde o jednu z největších tragédií pro Francii.

Vznikly tak fotografie, na kterých je namontovaná smutná tvář Emmy Smetany a za ní v pozadí teroristický útok na americká dvojčata nebo třeba vražda prezidenta Johna F. Kennedyho. 

​Na české moderátorce nenechali nit suchou jak lidé v komentářích, tak známé české osobnosti. Vysmál se jí například Jaroslav Plesl, který je šéfredaktorem Mladé Fronty. Ten na sociální síti napsal:

„Snad produkce DVTV rychle sežene ňákyho experta na meme.“

Poté pod příspěvek připojil vlastnoručně vytvořený obrázek: