V Praze neodvážejí smetí? Kalousek se kvůli odpadkům vysmál Babišovi. (Foto: Twitter)

„Jo, skutečně mají kurz 18 Kč za euro, a to lákají na nulovou provizi. Na nejvíc exponovaném místě Prahy dělají České republice ostudu tímhle šmejdským kurzem,“ napsal premiér sociální síti.

Později k tomuto postu ještě doplnil fotografii přeplněného odpadkového koše v pražských ulicích. Ten se nacházel jen o několik desítek metrů od výše zmiňované směnárny nabízející velmi nevýhodný kurz.

„A pan primátor by mohl zařídit, aby odváželi odpadky, díky,“ dodal Babiš.

​Na tento post zareagoval na Twitteru poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek slovy o tom, že způsob správy země, jak ji vykonává premiér Babiš, připomíná způsoby, jakými přemýšleli poslanci republikánské strany bývalého poslance Miroslava Sládka.

„Před 25 lety interpeloval poslanec za Sládkovu SPR-RSČ ministra dopravy (Jana – red.) Stráského, aby udělal něco „s tím amplionem na nádraží v České Třebové, který chrčí a není mu rozumět”. Tenkrát se všichni smáli. Dnes se tento styl správy dostal až na premiérskou úroveň,“ prohlásil opoziční politik na sociální síti.

Kalouskovi pod jeho postem přitakal novinář portál Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, který Kalouskem zmíněné interpelace z 90. let označil za „legendární“.

„Republikánské interpelace byly teda vůbec legendární. Pak jednou dostal Ivan Pilip otázku na výuku němčiny a mluvil hodinu a půl v kuse… Takový byl rok 1995,“ napsal novinář.

Praha a její primátor

Tweetu Andreje Babiše si na sociální síti všiml i sám pražský primátor Zdeněk Hřib. Ten premiérovu námitku na pořádek v ulicích Prahy využil k tomu, aby upozornil na aplikaci pro řešení „drobných nešvarů“ ve městě.

Primátorem města Prahy je od listopadu člen České pirátské strany Zdeněk Hřib, který do té doby působil ve zdravotnictví.

Zdroj: snews.com