Čeští meteorologové prodloužili výstrahu před silnými bouřemi na našem území až do pondělí. Objevit se mohou také přívalové deště, kroupy a nárazový vítr o rychlosti až 90 km/h. Navíc je nebezpečí rozvodnění malých toků. Píše o tom portál Eurozprávy. (Foto: Wikmedia)

„Bouřková činnost bude nejsilnější v odpoledních a večerních hodinách. Intenzita bouřek bude pravděpodobně největší v sobotu v jižní polovině území,“ předpověděli meteorologové.

Krátkodobé srážkové úhrny mohou být okolo 50 milimetrů, při opakovaných bouřích až 70 milimetrů, uvádí se v článku.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí od dnešního poledne až do neděle v Jihočeském, Plzeňském, Jihomoravském, Zlínském kraji a na Vysočině. Od neděle bude nebezpečí v těchto oblastech klesat.

Co se týče ostatních částí republiky, zde platí od dnešního odpoledne výstraha s nízkým stupněm nebezpečí. V Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji je nebezpečí vyhlášeno až od neděle 14:00. Všechny výstrahy končí v pondělí ve 22:00.

Při nejsilnějších bouřkách mohou nárazy větru lámat větve a vyvracet stromy. Voda může zatopit níže položená místa a podemlít komunikace.

„Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě,“ uvedl ČHMÚ.

ěty. Neměli by vstupovat a vjíždět do proudící vody a zatopených míst. Řidiči by měli být také a komunikacích opatrní.