Dne 11.2. 2012 proběhne ve více než 13 městech České republiky mezinárodní protest proti kontroverzní smlouvě ACTA. Piráti nesouhlasí s extrémními zásahy do práv občanů, zásahy do lidských práv, zásahem do svobodného prostoru Internetu, zpřísnění přeshraničních kontrol a s ničením zabaveného zboží. ACTA se podle Pirátů výrazně dotýká svobody šíření informací. Podle Pirátů nejde jen o Internet, ale o smlouvu, která dopadá na práva všech občanů.

„ACTA umožňuje firmám cenzurovat Internet, vzbuzuje obavy týkající se mezinárodní přepravy generických léčiv, která by mohla zachraňovat životy, komplikuje zemědělcům přístup k osivu a ukrajuje občanům ústavní práva. Nejde jen o stahování filmů, ACTA se dotýká každého. Lidé by měli dát vědět, že s takovým chováním ze strany korporací, které lobbují u našich volených zástupců, nesouhlasí. Volíme si své představitele, aby hájili naše zájmy,“ říká Jakub Michálek, spoluautor analýzy dohody ACTA.

Protest proti ACTA je protestem mezinárodním. Již 2 miliony lidí podepsaly petice, v sobotu občani vyjádří svůj nesouhlas s ACTA nejméně ve 139 městech ve více než 24 zemích.

 

Související články:

 

V České republice se bude demonstrovat na těchto místech:

 

Podívejte se na video o ACTA:

České titulky zapnete kliknutím na "CC"

 

Zdroj: http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/11-unora-bude-cela-evropa-protestovat-proti-acta