Již v roce 2009 vypracoval ateliér TaK Architects pro Prahu studii pěší zóny v ulici Na Poříčí. Architekt Marek Tichý k tomu říká: „Ulice Na Poříčí je dnes příkladem, kdy namísto městského bulváru vznikla nevzhledná ulice. Veškerý provoz se odehrává na nepřehledném, komunikačně často i kolizním prostoru. K tomu neuvěřitelný nepoměr ikonických budov, které tuto třídu lemují, jako vystřižených z učebnice architektury.


Hlavní myšlenka návrhu je proto především vytvoření jasné osnovy, částečné odklonění dopravy, vytvoření většího podílu ploch pro pěší, jejich úprava ve smyslu pobytového komfortu, doplnění zeleně a mobiliáře.“

Krátce na to se vyměnila vláda a projekt zaspal. Probuzen byl až v roce 2016 za výrazné podpory Hospodářské komory P-1. Usiluj s námi i ty o změnu a vyplň prosím tento dotazník, bude tě to stát jen 3 minuty.

G O F L O R E N C!

Víš, co znamená slovo  KIEZ ? V Berlíně to jsou čtvrti, kde v kavárně ví, jakou kávu máš rád a květinářka tě zná jménem. Čtvrti postavené na osobních vztazích, které jsou součástí životního stylu. Co kdyby lokalita okolo ulice Na Poříčí byla taky takovou čtvrtí? Zeleň, čisté ulice a částečné odklonění dopravy. Chceš s námi usilovat o změnu? Vyplň prosím tento dotazník, bude tě to stát jen 3 minuty.