Federální vláda Pfizer zaštiťuje před odpovědností. Dává jí miliardy dolarů. Nutí Američany, aby přijímaly její produkty. Nedovolí ale, abyste viděli data dokládající její účinnost. Pro koho vlastně ta vláda pracuje?

Federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) požádal federálního soudce, aby veřejnost přinutil čekat až do roku 2076 na zveřejnění dat a informací, z nichž se vycházelo při udílení licence na vakcínu Pfizer covid-19. To není překlep. Chce to 55 let, než se připraví informace pro veřejnost.

Jak se vysvětlovalo už v předchozím článku, FDA opakovaně sliboval ohledně vakcín na covid-19 „plnou transparentnost“ včetně ujišťování o „oddanosti transparentnosti ze strany FDA“, během udílení licence na vakcínu covid-19 společnosti Pfizer.

V srpnu okamžitě po schválení vakcíny s poukazem na tento slib více než 30 akademiků, profesorů a vědců z nejprestižnějších univerzit této země požadovalo data a informace předané společností  Pfizer úřadu FDA k udělení licence na vakcínu na covid-19.

A reakce FDA? Nepředložili nic. A tak moje firma v září podala na FDA za tuto skupinu žalobu s požadavkem o vydání oněch informací. Až do dneška, téměř tři měsíce po udělení licence pro vakcínu Pfizer, nezveřejnil úřad FDA jedinou stránku. Ani jednu.

Místo toho FDA před dvěma dny federálního soudce požádala, aby jí dal na plné vyhotovení této informace čas do roku 2076. Úřad FDA soudce požádal,  aby jim dovolil zpracovávat přes 329 000 stran dokumentů, které jí Pfizer poskytl k licenci na jejich vakcínu tempem 500 stran měsíčně, což znamená, že její zhotovení nebude dokončeno dříve než roku 2076. Ze slibů FDA o transparentnosti se tak trochu stala iluze.

FDA to trvalo přesně 108 dnů od okamžiku, kdy Pfizer začala vytvářet dokumentaci pro licencování, tj. od 7. května 2021, do okamžiku, kdy FDA vydal Pfizeru licenci na vakcínu, tj. do 23. srpna 2021. Chytíme-li FDA za slovo, tak prováděli intenzivní, robustní, důkladnou a úplnou revizi a analýzu těchto dokumentů, aby se zajistilo, že vakcínu Pfizeru je bezpečná a účinná k udělení licence. Zatímco takovou intenzivní analýzu dokumentů mohli provést za 108 dnů, teď žádají o více než 20 000 dnů, aby tyto dokumenty připravili pro dostupnost veřejnosti.

Tak to tedy řekněme přímo. Federální vláda Pfizer zaštiťuje před odpovědností. Dává jí miliardy dolarů. Nutí Američany, aby přijímaly její produkty. Nedovolí ale, abyste viděli data dokládající její účinnost. Pro koho vlastně ta vláda pracuje?

A opět je tedy třeba poskytnout poučení o tom, že občanská a lidská práva by se nikdy neměla podmiňovat zdravotními úkony.

Každý, kdo se chce nechat očkovat a dostat posilovací dávku, by měl mít svobodu tak učinit. Ale nikdy by neměl být vládou nucen, aby se podrobil jakémukoliv zdravotnímu zákroku. Určitě ne takovému, u kterého vláda chce skrýt plné informace, ze kterých vychází k udělení licence, do roku 2076!

Aaron Siri