Včera jsem se díval okolo sebe – v MHD i v obchodě – a nikde žádný respirátor. Zmizely – čiré kouzlo.

Přitom čísla „nemocných” jsou stejná jako v roce 2020 v prosinci, kdy jsme tu měli téměř apokalypsu a někteří předpovídali plné ulice mrazáků s mrtvolama.

A teď dotaz, moji milí spoluobčané: proč jste ty hardy předtím nosili, nosili jste je celou dobu až do minulého týdne, kdy vám ministr řekl milostivě – „Sundej občane!” a pokynul rukou a vy jste je odložili?

Pokud jste se nebáli, věděli jste, že je to naprosto zbytečná a neúčinná hloupost, ale nosili jste je, tak jste zkrátka zbabělí pokrytci.

Jestli jste se opravdu nemoci báli, což je legitimní, tak co se ale stalo? Nebezpeční nepomine přeci tím, že někdo řekne „Sundej občane!”. Vždyť čísla jsou dle vašich oblíbených odborníků téměř mrazáková…

Není to tedy spíše tím, že jste teď v menšině a cítíte se trapně? Jako trubky, jako vyděděnci a jako hlupáci? Inu, ono to vůbec není snadné být v menšině, když si na vás všichni ukazují.
A věřte tomu, že kdybyste tady dva roky tu hysterii nepomáhali budovat, a vše zůstalo na dobrovolné bázi, tak z nějakých roušek není žádné téma a každému je úplně jedno co máte na obličeji.

Ale copak, copak? Nepatříte ani do jedné kategorie?

Pak tu mám pro vás ještě jednu, ale ta se vám nebude líbit už vůbec – nemyslící hlupák, který jen slepě poslouchá jakkoli nesmyslné příkazy.

A co teprve až za pár týdnů přijdou se čtvrtou dávkou a vám z nějakého důvodu došlo, že to není to pravé ořechové a vy se přes noc i se třemi dávkami v těle, stanete tím vysmívaným antivaxerem kterého nikam nepustí. To bude teprve bašta.

Někdy se do toho zrcadla schválně podívejte, vzpomeňte si na tyto pocity a všechna tato ponížení a pak se podívejte do očí svých dětí, protože ony to díky vaší zbabělosti musely všechno prožívat také – a znovu je to čeká na podzim!

Jan Tománek