Jako mnohokrát osočený konspirátor, dezinformátor a antivaxer, se nebudu pouštět do žádných spekulací, protože doba je už opravdu nebezpečně zjitřená, ale budu se už jen ptát, protože na to, co se děje, mi už nějak hlava nestačí.

Nakupuje náš stát, dle dlouhodobých smluv, stále za 900 milionů měsíčně vakcíny, které za drahé peníze opět likviduje, protože se už téměř neočkuje?

Proč nikoho nezajímají tisíce a tisíce vedlejších účinků po očkování a proč tolik lékařů zapomnělo, co se učili ve škole o virózách a imunitě?

Vědí lidé, že je nesmyslné šťourání v nose stálo denně neuvěřitelných 100 milionů a mnoho těch, kteří to doporučovali, v tom mají vlastní kšeft?

Jak je možné, že vláda a stát, který se prohlašuje za „demokratický” nerespektuje opakovaně vlastní zákony a Ústavu?

Jaký má smysl „demokracie”, která dělá stejnou cenzuru, jako totalita, ale vysvětluje to „bojem za dobro a pravdu”? A nenazývá se státní zřízení, kde už nefungují zákony, bují cenzura a začíná represe na lidi, náhodou diktatura?

Proč média a vláda dehonestují své špičkové vědce a odborníky a do rozhodujících postů dosadili nýmandy a rychlokvašky?

Jak je možné, že pětikoalice po volbách zapomněla na všechno, co lidem slíbila a jednoduše je podvedla?

Jak je možné, že místo volání po míru a jeho hledání, volá vláda po válce, do které zatahuje celou zem?

Je krásné, když bohatý stát pomáhá desítkám tisíc uprchlíků, dává jim peníze a platí jejich ubytování, ale neměl by se stát nejprve postarat o své vlastní občany, které drtí šílené ceny energií a ještě je u nás neuvěřitelných 711.000 lidí v exekuci, kteří sotva přežívají?

Jaký měly smysl veškeré lockdowny, které měly zachránit důchodce, když ti stejní důchodci teď nebudou mít na násobné zdražení energií a ohromné zdražení potravin? Nebudou tedy ti, které vláda upřednostnila před našimi dětmi, teď díky další vládní nečinnosti, umírat zimou a hlady?

Proč vláda prodává naši levnou elektřinu do zahraničí a kupuje drahou pro lidi, když bychom mohli být soběstační?

A počítám opravdu tak špatně, když mi z toho vychází jediné – tedy, že stejně jako předchozí vláda dělala vše proto, aby bylo její řešení covidu co nejhorší a zemřelo co nejvíce lidí, tak mám obavu, že tato „nová” vláda dělá přesně to samé nejen s covidem, ale i s válkou na Ukrajině?

A nejdůležitější otázka nakonec – jak to, že to proboha většině lidí v naší zemi vůbec nepřijde divné?

Jan Tománek