Právě skončený Kongres ODS byl podívanou pro masochisty. Tolik prázdných frází a planého žvanění se snad nekonalo ani na sjezdech KSČ. Ani slovo o skutečných problémech této země. Dámy v elegantních kostýmcích a pánové v perfektně padnoucích oblecích působili dojmem, že právě vystoupili z mezigalaktické lodi. O skutečných problémech této země jsme se nedozvěděli nic, zato jsme se nejprve od Petra Nečase dozvěděli, že drtivě prohráli volby a že za to přebírá odpovědnost. Následoval výčet chyb typu "málo jsme komunikovali naši skvělou politiku", "byl jsem příliš hodný na své podřízené" apod. A nenásledovalo to, co by v závěru takového projevu mělo logicky být – oznámení o odstoupení z funkce.

Poté už jsme mohli jen nevěřícně zírat na panoptikum řečníků, kteří hovořili o ztrátě důvěryhodnosti, zapouzdřenosti, voličích, kteří „by je volili, kdyby…“, nespolehlivých koaličních partnerech, zrádcích ve vlastních řadách, blahodárnosti švarcsystému, statisticích šikanujících podnikatele, českém právu na pomazánkové máslo… a strašili vládou levice, která nás zadluží desetkrát více než oni, a komunisty, co nás znárodní a zavřou do gulagů.

Ani náznak, ani slovo o skutečných problémech této země, které vláda pod vedením tohoto souručenství zkorumpovaných státních úředníků a podnikatelů přisátých na státní rozpočet nejenže neřeší, ale naopak zhoršuje.

Kongres zdánlivě splnil svoji úlohu a zvolil nové vedení. ODS, která neudělala ani náznak změny politického kursu a v níž už dávno (snad s výjimkou senátora Kubery) nejsou žádní lidé se zdravým rozumem, však překročila mez, za níž už není návratu. A pokud se něco dramatického nestane, pravděpodobně jsme sledovali poslední sjezd těchto mafiánských mimozemšťanů.

Zdroj: e-republika.cz

]]>