Výroba elektřiny v jaderné elektrárně Olkiluoto 3 byla pozastavena. V neděli večer byla na turbíně elektrárny zjištěna závada, která vedla k přerušení výroby. (Foto: Flickr)
„Při zjištění poruchy na straně turbíny je výroba přerušena a elektrárna je odpojena od sítě,“ uvedla manažerka komunikace společnosti TVO Johanna Aho.
Olkiluoto 3 zahájilo pravidelnou výrobu elektřiny loni v dubnu. Výstavba elektrárny začala v roce 2005 a její dokončení bylo několikrát odloženo. Je největší jadernou elektrárnou v Evropě a třetí největší na světě.
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.