Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRodiny, které ovládají svět

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rodiny, které ovládají svět

Někteří lidé si již uvědomují, že existují velké finanční skupiny, které ovládají svět. Zapomeňte na politické intriky, hádky, revoluce a války. Nejde o žádnou náhodu.

Je možné to nazývat „konspiračními teoriemi“ či New World Order. V každém případě, klíčem k pochopení současných politických a ekonomických událostí je jádro tvořené rodinami, které disponují veškerým bohatstvím a mocí.

Hovoříme o 6, 8 a nebo 12 rodinách, které ve skutečnosti vládnou celému světu. Samozřejmě však není jednoduché jejich tajemství odhalit.

Nebudeme daleko od pravdy, když zmíníme jména Goldman Sachs, Rockefellerovi, Loebs Kuh a Lehmans v New Yorku, Rothschildové v Paříži a Londýně, Warburgové v Hamburku, Paříži a Lazardovi v Izraeli.

Mnoho lidí slyšelo o skupině Bilderberg, Iluminátech či o Trilaterální komisi. Ale jaká jsou jména rodin, které ovládají svět a mají kontrolu nad státy a nad mezinárodními organizacemi, jako je OSN, NATO či MMF?

Abychom zodpověděli tuto otázku můžeme začít s tím nejjednodušším: seznamem největších světových bank a odhalením, kdo za nimi ve skutečnosti stojí jako akcionáři a dělají tudíž klíčová rozhodnutí.

Světové největší společnosti nyní jsou: Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

A nyní uveďme jejich akcionáře.

Bank of America:

State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, FMR (Fidelity), Paulson, JP Morgan, T. Rowe, Capital World Investors, AXA, Bank of NY, Mellon.

JP Morgan:

State Street Corp., Vanguard Group, FMR, BlackRock, T. Rowe, AXA, Capital World Investor, Capital Research Global Investor, Northern Trust Corp a Bank of Mellon.

Citigroup:

State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, Paulson, FMR, Capital World Investor, JP Morgan, Northern Trust Corporation, Fairhome Capital Mgmt and Bank of NY Mellon.

Wells Fargo:

Berkshire Hathaway, FMR, State Street, Vanguard Group, Capital World Investors, BlackRock, Wellington Mgmt, AXA, T. Rowe a Davis Selected Advisers.

Vidíme, že v uvedených společnostech figuruje několik investorů, kteří se stále opakují. Jde o State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock a FMR (Fidelity). Abychom tato čtyři jména nemuseli stále opakovat, říkejme jim „Velká čtyřka“.

Goldman Sachs:

"Velká čtyřka", Wellington, Capital World Investors, AXA, Massachusetts Financial Service a T. Rowe.

Morgan Stanley:

"Velká čtyřka", Mitsubishi UFJ, Franklin Resources, AXA, T. Rowe, Bank of NY Mellon e Jennison Associates. Rowe, Bank of NY, Mellon and Jennison Associates.

Nyní se podívejme na investory, kteří stojí za těmito investorskými společnostmi.

Bank of NY Mellon:

Davis Selected, Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Dodge, Cox, Southeatern Asset Mgmt. a... "Velká čtyřka"

State Street Corporation (jedna z „Velké čtyřky“):

Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Barrow Hanley, GE, Putnam Investment a... "Velká čtyřka" (sami akcionáři!).

BlackRock (další z "Velké čtyřky" ):

PNC, Barclays e CIC.

Kdo stojí za PNC? FMR (Fidelity), BlackRock, State Street, atd.

A kdo za Barclays? BlackRock!

Takto můžeme pokračovat celé hodiny, přešli bychom do daňových rájů na Caymanských ostrovech, Monaku, nebo k domovskému sídlu společnosti Shell v Lichtenštejnsku. Síť, ve které se stále opakují stejné společnosti, ale nikdy v nich nevystupuje jméno některé z vlivných rodin.

Shrňme se to tedy: osm největších amerických finančních skupin (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon a Morgan Stanley) jsou 100% kontrolovány 10 akcionáři a 4 společnosti se podílejí na veškerém rozhodování: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity.

A navíc americká obdoba ČNB (FED) je tvořena 12 bankami, reprezentovanými výborem sedmi lidí, kteří jsou zastoupení i ve „Velké čtyřce“.

FED je kontrolován 4 velkými soukromými společnostmi: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity. Tyto společnosti ovládají americkou a světovou měnovou politiku bez jakékoliv kontroly nebo demokratických voleb. Také se zapojily do tvorby současné ekonomické krize a dále na ní vydělávají.

Na závěr uvádíme některé ze společností, které jsou ovládány „Velkou čtyřkou“:

Alcoa Inc.
Altria Group Inc.
American International Group Inc.
AT&T Inc.
Boeing Co.
Caterpillar Inc.
Coca-Cola Co.
DuPont & Co.
Exxon Mobil Corp.
General Electric Co.
General Motors Corporation
Hewlett-Packard Co.
Home Depot Inc.
Honeywell International Inc.
Intel Corp.
International Business Machines Corp
Johnson & Johnson
JP Morgan Chase & Co.
McDonald's Corp.
Merck & Co. Inc.
Microsoft Corp.
3M Co.
Pfizer Inc.
Procter & Gamble Co.
United Technologies Corp.
Verizon Communications Inc.
Wal-Mart Stores Inc.
Time Warner
Walt Disney
Viacom
Rupert Murdoch's News Corporation.
CBS Corporation
NBC Universal

Ta samá „Velká čtyřka“ ovládá většinu evropských společností obchodovaných na burze.

Stejní lidé také vystupují ve velkých finančních institucích, jako je MMF, Evropská centrální banka nebo Světová banka a stále zůstávají věrnými zastánci „Velké čtyřky“.

Jména rodin, které ovládají „Velkou čtyřku“, se však nikde nevyskytují.

Zdroj: zahady-zdravi.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+4 # Jan Dvořák 2012-01-01 22:45
V seznamu 4 firem kontrolujících ostatní mne praštily do očí 3 z nich a rozhodl jsem se je okomentovat

Vanguard - tahle firma je mimo jiné jeden z největších správců INDEXOVÝCH fondů na světě, jejich investice tak nejsou řízeny jejich vlastním výběrem. V případě indexových fondů nakupuje a prodává akcie víceméně automaticky, čistě na základě tržní kapitalizace. Objem investice je dán tím, kolik indexových fondů chtějí (většinou drobní) investoři vlastnit.
Tam, kde nabízí i aktivní správu, tam budou výběrová kritéria jiná.

Fidelity - tohle je další správce podílových fondů, tentokrát i aktivně spravovaných. Zde mohou firmy ovlivňovat, ale primárně je nekupují za účelem podílení se na řízení.

BlackRock - tento správce podílových fondů stojí za ETFkami iShares. Proto se stejně jako Vanguard nakupuje a prodává akcie víceméně automaticky, čistě na základě tržní kapitalizace a dále podle toho, kolik jiní investoři nakouí těchto ETF.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jan Dvořák 2012-01-01 22:54
Doplnění ke State Street:
Tato firma je správcem ETFek SPDR. Dostala se tak do seznamu stejným způsobem, jako zbylé firmy - viz předchozí komentář.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Gurasu 2012-01-02 21:10
gurasu.blogspot.com/.../...

Nieco o peniazoch!!! Ako to cele vzniklo a ako to funguje!!! ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # beruch 2012-01-06 20:30
Hrome, být tak mezi temi rodinami... :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Richie Major 2012-03-20 12:30
Ty si asi dobrej borec. prej bejt mezi těma rodinama... a to bys jako dělal to samý co voni? Já osobně sem rád že k nim nepatřim a můžu s nima bojovat, protože sou to svině který nám všem ničej planetu! Ale to ti asi nedošlo... Dnešek je první den zbytku našich životů a my se musíme rozhodnout jak a čím ho strávíme, ne aby rozhodoval někdo za nás, ne?
www.youtube.com/.../
Přijďte všichni podpořit narodni-rada.cz , zatim papa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Štefan 2012-05-02 11:01
GOLDEN GURU tak ty si ale riadny PAKO! Máš asi 18 rokov, žiješ u rodičov, hlava plná ideálov o tom, ako raz budeš vlastniť firmu, všetkému rozumieš, pozeráš tinegerske filmy z USA, kde sa vidíš ako ten obľúbený syn bohatých rodičov a NEMÁŠ PÁRU O REÁLNOM SVETE.
Snívaj ďalej a nepíš tu hlúposti!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Morbo Fecko 2012-05-08 12:26
ľudia moji!!! ruku na srdce, môžete mi hovoriť hocikto hocičo, jaký ste všetci svätý a rozumný a rozvážny, ani jeden z váš keby mal možnosť spraviť podvod alebo nejakú machináciu, by neodmietol, odrbali by ste ľudí s takým čistým svedomím ako aj títo.........st ále to tu bude, stále sa bude mať ten kto je pri koryte dobre, je len na vás či sa k tomu korytu dostanete alebo nie............ ......... a tie plytké reči o tom že postavme sa oproti nim a ukážme im, halo!!! šak sa zobudte!!! s mocou ktorú majú oni v rukách môžu hocikedy zničiť každého z nás, rozpútať vojnu ktorá mimochodom podľa mňa už niekde je na papiery v šuflíku aj s rozpočtom a nákupom čo treba kúpiť v obchode........ ... spamätajte sa, nič nemôžeme, len byť šikovný a egoisticky zapadnúť medzi nich, a ešte niečo ak sa to aj niekomu podarí že s nimi zaujme pozíciu spolupráce..... ...... verte tomu že sa preňho stanú tými najlepšími kamošmi, pretože s peniazmi raste aj chuť........... .. hold vitaj ľudstvo!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # František Sudek 2012-05-13 10:39
Je dobře vědět toto :
"Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího
množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují.
Zvrat nastane ve chvíli, kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými . Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí.

Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám, bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově."

Karel Marx 1867 - Kapitál" - Přečtěte si to, už je to za dveřmi!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Lightbringer 2012-05-23 23:22
písnička k tématu :
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # WOLF 2014-02-04 14:31
me z vás jebne ! kazdej porad jen zvatla a zvatla...a skutek utek.to umim taky,sedet doma a tukat do klavesnice pismenka...ale , aby nekdo vstal a neco opravdu udelal to ne.samozrejme to neni lehke,ale i tak.dohnal haldu lidi k nejake akci je slozita vec.a to ze se tu jeden pres druheho dohadujete nic na veci nezmeni.my,cele lidstvo...nic nezmuzeme...mus i nam hold pomoct.nejaka vetsi,silnesi sila !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # satir22 2014-02-04 15:53
Treba meteorit :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Radek Vojanec 2014-02-04 15:12
mě by zajímalo jestli třeba existujou spolky, které bojujou nebo se infiltrujou do těchto vrstev strašně mi to připomíná hru Assasins Creed tam se jednalo taky o templáře, kteří chtěli ovládnout svět sice jiným způsobem ale dost mi to tohle připominá, tak jestli jsou nějaký assasíni :D vždyt přeci když to závísí na takové hrstce lidí proč je někdo neodstranní :) nebo neřikejte že se stim nědá nic dělat ... sleduju tuhle situaci dýl co se děje a serou mě lidi, kteří tohle ignorují .... joo tedka si každej žije nějak, možná je štastnej, ale co potom až to oni zničí člověk by se rád proti tomuhle postavil a něco udělal :D já vim jsem jak nějakej snílek ale uvědomuju si co se děje a nechci se stim smiřovat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Lukáš Vávra 2014-02-04 19:45
problém je to,že lidé si zvikli na určitý luxus, kterému se říká půjčka nebo úvěr.Zkrátka banky vydělávají hlavně na tom,že lidé musí mít za každou cenu všechno hned.Místo aby si na něco 2 roky šetřili,tak si na to půjčí a potom to i s nekřesťanským úrokem splácí.A právě na těchto lidech banky vydělávají nejvíce.Přitom lidé si neuvědomují,že když si nebudou ty mnohdy nepotřebné blbosti kupovat na dluh ale budou na ně šetřit,tak donutí prodejce aby šel s cenou dolů.Cenu zboží totiž určuje poměr mezi nabídkou a poptávkou.Na trh přijde mobil který stojí 15000 kč,ti bohatší si ho koupí hned za hotové.Ti chudší si na něj půjčí a i s úrokem za něj dají minimálně 17000.No a ti co mají iq aspoň 80 si počkají až opadne zájem ze strany zákazníků a prodejce bude muset s cenou dolů.Ale řekněme si to na rovinu,cokoliv se v obchodech prodává za 100korun,má ve skutečnosti hodnotu sotva 50korun ale proč by to někdo prodával za 50korun,když se pořád najde dost b...ů, kteří jsou ochotní za to tu stovku dát a ještě si na to,co vlastně ani nepotřebujou vezmou půjčku.Takže nakonec za to,co má hodnotu 50kč ale prodává se to za 100kč dáte 150kč.No a takhle světové židovstvo vydělává.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Ellen 2014-05-11 09:06
You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something
that I think I would never understand. It seems too
complex and very broad for me. I'm looking forward for your next post, I'll try
to get the hang of it!

My blog forex
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás