Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRozhovor, který média opomíjí: stínový velitel východoukrajinského povstání promluvil

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rozhovor, který média opomíjí: stínový velitel východoukrajinského povstání promluvil

O Igorovi Strelkovovi se toho moc neví, tomuto muži dala AP přezdívku „tvář povstání na východní Ukrajině“, a skutečnost, že si udržuje extrémně nízký profil, určitě nepomáhá jeho image u veřejnosti, když se jen posiluje jeho mystický stínový status. Avšak včera po přísaze nového ukrajinského presidenta Porošenka poskytl Strelkov rozsáhlé interview, v němž nejenže předestřel, jak události z poslední doby na Ukrajině berou „separatisté“, ale také jak pohlíží na ozbrojený odpor strategicky, a jaké by mělo být konečné dějství, pokud nějaké bude. Následující interview však každopádně určitě nebude k mání na žádném Západním mediálním kanále, takže pro ty, kdo si myslí, že je třeba vyslechnout verzi obou stran, aby se dopracovali k informovanému názoru, čtěte.

Poslední interview od Strelkova od @Gbazov

Věřím, že situace se změní k horšímu, protože teď se ten tzv. „legitimní“ president okamžitě obrátí na země NATO, na Západní země o pomoc, a bude žádat ze všeho nejdříve a především o vojenskou pomoc.

Můžeme tedy očekávat, že pak se střetneme s novými tanky, helikoptérami, letadly, poradci, instruktory a žoldnéři od NATO. Budou mít větší počty granátů, vojáků a obětí. To je všechno, co od té tzv. „inaugurace“ očekávám.

I dnes ráno 7. června 2014 došlo zase k dělostřeleckému bombardování slavjanské čtvrti Artem. Kolem jejího perimetru jsou rozmístěna naše kontrolní stanoviště, ale nepřítel pravidelně bombarduje domovy v civilní čtvrti. Konkrétně granáty vybuchovaly zde, zde, tady u Leninovy nemocnice a zde.

Nepřítel se rovněž „chvástal“, že skoncovali se dvěma jejich rozbitými bojovými vozidly pěchoty (BVP) včetně obojživelného BMD. No, abychom byli přesnější, nebylo v tom BMD, jen BVP. Ty jsme ale už dávno rozmontovali na náhradní díly. Takže se strefovali už jen do prázdných skořápek jejich ostatků; takže s nimi tak říkajíc skoncovali.

Co se týče pěchoty, čelíme přečíslení přibližně 5-6 ku 1. Na jednoho mého bojovníka je 5-6 nepřátelských vojáků. Tohle je konkrétně, co se týče vojsk umístěných přímo u města. Kromě toho je tu i 50-60 kusů těžkého dělostřelectva, které je vyčleněno speciálně k bombardování města. Jsou tu také 1-2 systémy Grad. A spousta tanků. K těmto prostředkům se bohužel přímo nedostaneme vzhledem ke vzdálenosti 1,5-2 kilometry.

Kolem a kolem poměr sil zůstává pro nás velice nepříznivý. Takže i když nepřítel přesunul část svých sil z naší scény, a přemístil je, pokud to vím správně, k ochraně hranic, je to pro nás i tak těžké udržet naše území. Proto v první řadě a především potřebujeme aktivní pomoc ve formě obrněných vozidel, dálkových prostředků protivzdušné obrany a dělostřelectva. Je tomu tak proto, že větší část sil nepřátelského dělostřelectva provádí útoky z pozic, na které nedosáhneme.

Takže se dá říci, že nás bombardují ze vzdálených pozic v naprosté bezpečnosti. Jediné, co můžeme udělat je zakopat se do země, vybudovat zodolněná postavení, nejsme ale schopni proti nim provést žádný protiúder. Bohužel naše minomety prostě nedosáhnou na pozice jejich těžkých houfnic. Není tedy divu, že na nás jdou takovými rážemi, jako je 240 mm. Díry po granátech těchto zbraní jsou snadno vidět v Semjonovce.

Už před dávnými časy začalo být jasné každému, kdo projevil alespoň povrchní zájem o vojenské záležitosti, že je daleko snadnější zaútočit na nedotčené město než na zničené město. Němci si ve své době tohle pravidlo prověřili ve Stalingradu. Ano, tedy počítají s tím, že budou moci odsud vyhnat obyvatelstvo. A tvrdí, že až se obyvatelstvo evakuuje, tak budou moci na město zaútočit. Ve skutečnosti je to ale prostě jen způsob jak si zachránit tvář.

Značná část obyvatelstva přinejmenším ze Semjonovky a Čerevkovky už odešla. V Semjonovce těžko někdo zůstal. To samé v Čerevkovce. Ale ani tak se na ně nepokouší zaútočit. To má jeden jednoduchý důvod proč: dost dobře chápou, že by utrpěli značné ztráty. Jejich pěchota neprojevuje dostatečné odhodlání ani při útoku, ani při obraně. V podstatě prostě jen proti nám provádí údery v pomstě za naše přesné útoky na pozice jejich dělostřelectva, jejich kontrolní stanoviště, na jejich obrněná vozidla. Vybíjejí si svůj vztek kobercovým dělostřeleckým bombardováním civilních čtvrtí. Teoreticky by bylo možné, že by si mysleli, že pálí do našich pozic; avšak v 90% zasahují oblasti, kde nemáme umístěny vůbec žádné bojovníky.

Vedli útoky proti elektrárně Nikolajevskaja konkrétně kvůli tomu, aby ji vyřadili z provozu, takže aby odřízli od dodávek elektřiny ne jen naše město, ale i celou řadu měst severně od regionu Donbas. Ve skutečnosti to byl přímý útok zamýšlený ke zničení infrastruktur, které napájí městské a průmyslové regiony. To samé lze říci i o neustálém bombardování průmyslových oblastí. V souhrnu jsme svědky účelových destrukcí průmyslových komplexů. Můžeme v tom vidět analogii ke starému vtipu o Ukrajinci, který říká: „I když to nemůžu sežrat, aspoň si do toho kousnu.“ Jinými slovy, když vás nemůžu mít já, tak ať nemůže nikdo. Takhle to asi nahrubo bude.

Předpovídám, že to nebude jen region Slavjansk, který v současnosti funguje jako štít pro oblasti Lugansk a Doněck, ale že to bude celé území regionů Lugansk a Doněck, které se změní na bitevní pole. Je už jasné, že tuto vojenskou operaci už nikdo nezastaví; nikdo nemá v úmyslu ji ukončit. Navíc se používají vojenské prostředky, které jsou naprosto nepřiměřeně nadměrné k použití v boji proti malým partyzánským jednotkám. Tyto prostředky jsou ve skutečnosti více méně k ničemu. Jak se říká, jdou s kanónem střílet vrabce. A tohle všechno se dále přenese do Doněcka, do Gorlovky, do Makejevky, do Luganska, do všech dalších měst a částí tohoto regionu. Přinejmenším takhle Ukrajinská armáda funguje. Takové jsou závěry, které lze odvodit z toho, co Ukrajinská armáda zatím dělá. Tohle se změní na humanitární katastrofu, ne jen v měřítku města, nýbrž v celo-regionálním, a dost možná i světovém měřítku. Ač partyzáni (a my jsme ve skutečnosti partyzán), tj. milice, jsou schopni ubránit města a odrazit pěchotu i útoky tanků nepřítele, bohužel nejsme schopni svůj region ubránit před nálety a dělostřeleckým bombardováním. Zrovna tak nejsme schopni zničit dělostřelectvo a letectvo, protože poměr sil zůstává znepokojivě v náš neprospěch. Bez ohledu na to, kolik dobrovolníků jsme schopni sehnat (v první řadě nejsme schopni je všechny vyzbrojit, až dosud se nám nedostává všeho – pušek, munice, proti-leteckých prostředků a ze všeho nejvíc nám chybí proti-tankové obranné systémy včetně protitankového dělostřelectva) a i kdybychom dostali veškerá nezbytná zařízení a byli jsme schopni se vyrovnat v boji ukrajinským pravidelným vojskům, tak by to stejně vedlo k naprosté humanitární katastrofě tohoto regionu. Bohužel bez mírových sil (a samozřejmě mám na mysli ruské mírové sbory, protože žádné jiné mírové síly bychom tu nepřijali, ani bychom je za „míro sbory“ nepovažovali) tento region upadne do krvavého chaosu a nezákonnosti. Vše, co se desetiletí budovalo, bude ztraceno a zničeno.

I Luganská republika se nachází ve velice těžké vojenské situaci, musí myslet na obranu svého vlastního území, svých vlastních měst a obyvatelstva. Jedna věc, kterou mohu uvést, je, že už koordinujeme své aktivity s posádkou v Lesičansku. Tato posádka vznesla požadavek, aby se mohla připojit k naší velitelské struktuře. Spolu s touto posádkou bráníme tuto část fronty.

Dotaz: Porošenko Putinovi slíbil, že v nejbližší budoucnosti bude tato válka buď dovedena do konce, nebo nějakým způsobem suspendována. Co tím podle vašeho názoru myslel, když to říkal?

Odpověď: Myslím, že tím myslel, že Ukrajinská armáda rozmetá celý region Donbas, zlikviduje všechny, kdo se postaví proti nelegitimní vládě v Kyjevě, všechny ty, kdo rebelují proti diskriminaci zaměřené proti Ruskému lidu, a tohle by měl být ten způsob, kterým by byla dovedena do konce. Myslím, že právě tohle měl na mysli. Oligarcha, který sponzoroval ten tzv. „Majdan“, který měl ta nejvíce válkychtivá prohlášení, a který zaujímal ty nejextrémnější postoje, když byl ještě presidentským kandidátem, a který je loutko řízenou přímo Spojenými státy americkými, takový oligarcha se nemůže změnit ze dne na den. Samozřejmě, že myslel, že má plán „nastolit pořádek“ železnou pěstí svých trestných výprav. Řečeno přímo, už jsme viděli, jak „nastolil pořádek“ např. z toho, co se se stalo v Krasnem Limanu. Proto samozřejmě budeme klást odpor do posledního muže, a to opětovně zdůrazňuji. Skutečný problém nespočívá v tom, že bychom nebyli schopni se ubránit útokům ukrajinských sil, problém je v tom, že tahle válka bude pokračovat donekonečna, region upadne do humanitární katastrofy. Rusko se v důsledku toho stane příjemcem milionů vykořeněných, ožebračených a rozhněvaných uprchlíků. Vše, co se budovalo a tvořilo desetiletí, pokud ne staletí, bude zničeno.

My nad nimi budeme zas a znova na všech frontách vítězit. Vůbec nikde nebyli schopni dosáhnout vítězství, které by mělo skutečný význam. Byli schopni překonat naši posádku o síle jedné stovky v Krasném Limanu tím, že tam vrhli tři tisíce (3 000) a vyrazili proti nim ze všech stran. A i tak… A když se musí utkat s tak nějak vycvičenými, trochu početnými, přinejmenším provizorními silami, tak vždy s železnou pravidelností utrpí porážku. Nejsou schopni postoupit ani o krok. Jejich taktika spočívá v zaplnění celé krajiny vojsky, tanky, bojovými vozidly pěchoty a dělostřelectvem, a pak se brání v naději, že bez početní a technické parity je nebudeme schopni vytlačit z pozic. Jejich pozice na Hoře Karačun jsou v podstatě příkladem takovéhoto přístupu, převážně proto, že jejich síly jsou přinejmenším trojnásobkem proti naší posádce ve Slavjansku.

Pro nás je požehnáním excelentní morálka a bojový duch, naši bojovníci jsou vysoce motivovaní, zatímco oni mají sice z větší to staré, ale pořád účinné „železo“ (poznámka ta obrněná vozidla), kterými proti milicím bojují.

Ukrajinská masová média lžou, lžou bez ustání. Lžou tak nestoudně, že i Goebbles by jim záviděl. Ten se teď nejspíš v hrobě obrací. A tak je jejich hlavní zájem, aby nikdo jiný nebyl schopen informace o tomhle poskytovat. A protože Západní média to do velké míry hrají se svými ukrajinskými kolegy a poskytují jen takové informace, které jsou ve prospěch Ukrajiny, tak se ruská média stávají přirozeným nepřítelem. V důsledku toho považují ruská média za přímého nepřítele na poli informační války.

Co se týče mezinárodního práva a norem, tak na ta se nikdy ani trošku neohlíželi. Používají např. klastrových bomb a podobných (ilegálních) zbraní. Střílí do vesnic, a jak jste správně poukázali, už vymazali celé obce z povrchu Země. Bombardují města. Tímto způsobem budou pokračovat s nikdy nekončící brutalitou. Je tomu tak, protože nenarazili ještě na žádnou fyzickou opozici proti tomu, co dělají. Jinou taktiku nemají. Nejsou schopni chopit se svých zbraní a vrhnout se do útoku, vzít ztečí naše pozice tváří v tvář nám, a to i přes ohromnou početní výhodu proti našim vojskům. Jakmile jejich pěchota narazí na přímý boj, ustupuje. Ustupují, i když je podporují tanky. Utečou ze svých tanků a ustoupí. Chápou, že jejich pěchota není bojeschopná. Jejich jedinou možností je bombardovat nás z dálky zas a znova, a doufat, že způsobí co největší možnou zkázu.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+239 # Pepa 2014-06-09 08:59
Kaddafi hrozil obklicenemu Benghazi ze pujde dum od domu a kdo neodevzdal zbrane bude mit problem....ani nestacil hazet granaty na mesto a uz bomby NATO dopadaly na nej...a politici Zapadu plivali siru ze Mojmir ztratil hrozbou civilistum legitimitu a musi odejit.....
Kazdy dnes ale vidi cemu Rusko zabranilo na Krymu - ti smejdi ukrajinsti za podpory Zapadu by Krym vybombardovali stejne jako vychod Ukrajiny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+157 # Pepa 2014-06-09 09:04
Zapad ktery usporadal obrazkove referendum pro [...]amotne Sudance a rozdelil Sudan na uzemi s ropou a bez ropy dnes trva o zachovani uzemni celistvosti.... po Kosovu celkem slusna zkouska oprsklosti...oh ani se referendem na Malvinach kdy lide meli pravo vybrat si byt Falkandany pod Britani...A jeste k te Libyi - politici USA se nijak netajili tim ze je moznost rozdelit Libyi na 3 samostatne casti. Tato varianta padla az kdyz se podarilo zavrazdit Mojmira.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+272 # mix 2014-06-09 09:04
drzte se bratri z vychodu,buh vam pomahej!!!bijte fasisty!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # jon 2014-06-09 17:06
Ten tvuj vykrik tady je uplne k nicemu, a jeste se schovavas za boha, fuj. Ani buh, ani ty jim neprijdete pomoct, tak radeji bud zticha, nebot pouze vystavujes sve pokrytectvi. Oni potrebuji pomoc, protoze jinam je tam fasisti vymlati, je to jenom otazka casu.

Cesti chlapi jsou sracky, aby jim sli pomoct. Hlavne, ze jejich predkove nam vybojovali svobodu od fasistu, ale na to jaksi vsichni radi zapomenou...Hnu s.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # nejisty 2014-06-09 17:09
A ty píšeš z Ukrajiny o přestávkách mezi útoky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # mix 2014-06-10 01:32
prstem se neukazuje,tak bud radeji zticha...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # RAD 2014-06-10 23:13
A kde se mam hlasit? A az to nahodou preziju, kam se mam hlasit potom?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+127 # Antonín Körber 2014-06-09 09:51
Od takových amerických fašistů by se musel učit i sám Hitler........v olové....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-127 # me llamo 2014-06-09 10:05
Dva měsíce bojů na východě Ukrajiny už přišly sponzory separatistů na nejméně čtvrt miliardy dolarů, tedy v přepočtu zhruba pět miliard korun.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+80 # Adolf Balík 2014-06-09 10:19
Takže pakatel na to, že uštědřují za pár fufníků pro NATO nový Vietnam a jejich krásnou diskreditaci před světem. Navíc tyto hodnoty jsou z velké části ve formě vyčištění starých skladových zásob, u kterých hrozilo, že když se včas nepoužijí, budou se muset za nějaký ten rok draze zničit. Takhle bude jejich odstranění produktivní.

Vypadá to, že ti troubové z NATO napochodovali s fanfárami do dost levně pořízené pasti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+78 # Tomax 2014-06-09 13:19
Nemusíš psát tučně, zatím ještě vidíme. Podle Nulandové investovala US administrativa jen do majdanu 5 mld. dolarů. Kolik stojí sponzory Kyjevské junty to nasazení vojsk za poslední 2 měsíce?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-60 # dsfgsd 2014-06-09 13:23
Podle Nulandové ne. Ona řekla, že 5 mld investovali do budování demokratických institucí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-69 # Johny Dý 2014-06-09 13:42
Prosímtě, s argumenty na místní osazenstvo nechoď. Tady slyší jen na emoce a ruskou propagandu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+64 # Šafránkova 2014-06-09 14:12
no,fakt le,že Jacenˇuk dostal od EU prachy,na zaplacení dluhu za plyn,Dluh je ještě větší a peníze pryč.Posílají se tam další a další miliony,kde jsou?A není to Ruská propaganda,co má co dělat s touhle bezednou studní
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # eru24 2014-06-09 17:50
Skus hadat, ktore demokraticke institucie boli najviac aktivne na Majdane? Pomocka, tie platene Moskvou to neboli. ))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-30 # nejisty 2014-06-09 19:04
Jak zjistíme, které organizace byly nejvíce aktivní? Jak měříte jejich aktivitu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # antizid 2014-06-09 22:03
Chod do pice ty [...] podryvacsky. Mat ta po ruke tak si dodychal chuj jeden...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-16 # ENStudent 2014-06-09 23:35
Sám běž do prdele, blbe.

Odpovědět neumíš, tak jenom zvracíš nadávky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # ... 2014-06-10 12:14
tak tomu rikam argument hodny kulturniho cloveka. nejspis nejaky rom z vychodniho slovenska, ne?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # jisty 2014-06-09 23:19
Ty radsi nic nezjistuj,proto ze uz si toho dopletl dost a taky v tom vasem laboratoriu,kde vsechno merite tema spanelskejma odmnerkama z vadnou stupnici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Tomax 2014-06-09 19:23
Když argumenty nejsou, tak samozřejmě nelze chodit s argumenty. Potom je možná lepší držet ústa - znáš to - mlčeti zlato. :-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # as 2014-06-09 20:50
Jasně, když v odposlechu řekna, platili jsme to a na tiskové konferenci , řekne neplatili, tak ty začneš kvičet, že v odposleších lhala a na tiskovce řekla pravdu :D

Chlape ty musíš být ovce, že na tebe musí být Nulandová pyšná :D. Svůj rozum jsi zapoměl, jsi ideální otrok :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-24 # nejisty 2014-06-09 21:55
O jakém odposlechu je řeč? Máš odkaz? Řekne, že neplatili? Co to meleš? Vždyť přece píšu, že řekla, že platili, ale neřekla na majdan, ale na demok. instituce. Takže nepřiznala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Pavel pospichal 2014-06-10 01:19
To pises z tel Avivu,debile?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+54 # Amus 2014-06-09 16:22
Ano, tady všichni chápou, že to znamená totéž.-:)
USA vždy budují demokratické instituce za pomoci žoldáků, svržení demokraticky zvolených vlád a dosazením svých loutek do čela nových USA kolonií.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-51 # Johny Dý 2014-06-09 16:25
Zato Rusko má dlouho demokratickou tradici. Zatím ji teda neaplikovali ani u sebe doma, ale už považují za potřebné ji vyvážet domů :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Amus 2014-06-09 17:27
Na který stát Rusko zaútočilo od rozpadu SSSR? Které demokratické instituce dle "záp vzoru" mu chybí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # ... 2014-06-10 12:17
Na čečenské separatisty například? A to několikrát. Prosím srovnat s útokem Kyjeva na separatisty ve vlastním státě. Víš, kolik civilistů, včetně etnických rusů, tam nechal Putin zabít?
Hubou na webui melete, avšak hovno víte, děcka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Amus 2014-06-10 17:18
Ale běž, proto dnes ti Čečenci dobrovolně bojují na straně domobrany na východní Ukrajině. V Čečně bojovali proti Rusku především zahraniční žoldáci placení ze zahraničí, hlavně z USA. Ale ty jsi tam jistě byl přítomen, takže to musíš vědět lépe. Sám jsi tady v diskuzi uváděl, že ruská armáda při obklíčení čečenské vesnice vyzvala před útokem civilní obyvatele, aby ji opustili a ptal jsi se, proč to nedělá ukrajinská armáda na JV Ukrajiny. Proč asi? Protože to ukazuje na morálku jednotlivých armád. O Čečně víš jenom to, co jsi slyšel v českém "nestranném" mainstreamu a hraješ si na odborníka. A to tvé neustálé měnění nicků je opravdu trapné. Nikdo ti tu už neuvěří, že to diskutuje větší množství lidí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Tomax 2014-06-09 19:27
Budování demokratických institucí? - tak bys mohl jmenovat, co tam za 5 mld. dolarů vybudovali. Možná že chci moc, jen obyč. argumenty, Johne Dý?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-28 # nejisty 2014-06-09 19:33
Nulandová řekla, že dali už 5 mld dolarů na budování demokratických intitucí na ukrajině. To řekla, na youtube je video z tiskovky, kde to řekla, o tom snad není pochyb. Tudíž je to v rozporu s tím, že komentátor tvrdí:

Podle Nulandové investovala US administrativa jen do majdanu 5 mld. dolarů.

To je vše. Netvrdím nic o tom, kam ty peníze skutečně šly. Mluvím o tom, co řekla Nulandová. Pokud někdo tvrdí, že těch 5 mld šlo na majdan, tak to není podle Nulandové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Tomax 2014-06-09 19:42
Víš, existuje něco jako "číst mezi řádky". I když zde je to ještě mnohem zjevnější - majdan = budování demokrat. institucí. Je zbytečné se potom hádat o slovíčka, to je hodné Švejka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-25 # nejisty 2014-06-09 21:56
Mezi řádky si čti, ale netvrď o tom, že podle Nulandové... To není pak podle Nulandové, ale podle tvého čtení mezi řádky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Tomax 2014-06-09 22:09
Klidně si trolluj, mně neotrávíš. Ten kdo není úplný blb ví , že v podání Nulandové majdan=budování demokratických institucí. :-)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-22 # nejisty 2014-06-09 22:11
Výborně, to už je jedna z posledních fází, kdy už je jedno co kdo říká, stejně víš, že tím myslel něco jiného.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Tomax 2014-06-09 23:00
Tak nám sděl laskavě svůj názor. Co tím myslela? Lidi přeci neříkají věci jen tak, ale mají něco na mysli. Je na inteligenci druhých jestli to pochopí. Tak co jak jsi na tom ty? Co tím Nulandová myslela, když pod budování demokratických institucí se vejde cokoliv?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # nejisty 2014-06-10 06:27
Já nevím co tím myslela. Nemám to jak zjistit a tak o tom nic netvrdím. Vím co řekla. To je na videu a tom se tím pádem nedá debatovat. Je naprosto jasné co řekla, každý si to může poslechnout. Neříkám, že to co řekla je pravda, to vůbec ne. Ale když se řekne podle Nulandové... tak se tím myslí co řekla. Ne co si myslím, že si myslela když to říkala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Tomax 2014-06-10 09:21
Důvtip je přirozená součást lidského intelektu, někomu holt není dáno. :-(((
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pavel pospichal 2014-06-10 01:30
Usa a Isreal buduji na Ukrajine a v cecku DemoN-kracii.Bl bum nekterym na diskuzi to nejak nemysli a vynechavaji ve slove to N. nebot nevi ze sionisticcti demoni budujici Peklo na zemi schvalne vynechavaj pismeno N ponevadz vi ze stado idiotu nezna rozdil
At nekdo vysvetli kde je na teto zemi Demokracie a jak se lisi od soucasne DEMO N kracie
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jaka 2014-06-10 22:25
""sionisticcti demoni budujici Peklo na zemi""

Ježišmarjááá, i tady paranoici !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # samo 2014-06-09 22:31
Hore ti napísal o tom odpočúvaní Nulandovej, kde povedala o investícii 5 miliárd do ukrajiny a ty sa stále oháňaš tlačovkou. Si hluchý, slepý, tupý a len si melieš dookola svoje. Nie si platený troll?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # nejisty 2014-06-09 22:46
Požádal jsem o nějaký odkaz na ty odposlechy. Vím totiž jen o té tiskovce, takže bych rád ty odposlechy abych si mohl přečíst co v nich přesně bylo. Já si totiž myslím, že se to popletlo a v odposleších to není.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # nejisty 2014-06-09 22:52
V tomto odposlechu to například není. Jsem hluchý, slepý a tupý, že to tam nemohu najít? Tak najdi, jestli ty nejsi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # nejisty 2014-06-09 22:53 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # x 2014-06-09 16:40
pane Lamo,
dekuji za informaci, kde najdu potvrzeni?
Kdyz je znamo kolik plati, kdo jsou ti sponzori?
A co chteji ziskat tim sponzorovanim?

Pokud se snazim porovnat naklady na ruske strane a na ukrajinske a vyjdu ze vzorce napr Afganistan, kde vpodstate bojovalo obdobne SSSR a mudzhedinove sponzorovane USA, tak mi vychazi, ze naklady ma mnohem vetsi vzdy zelezem vyzbrojeny okupant proti malym partizanskym skupinkam. Prave proto SSSR odeslo, protoze jim strelou za 60 000USD sestrelil vrtulnik za 750 000USD...
Obdobne zde, letadla, delostrelectvo bude jiste drazsi, nez par zakopu?
Naklady na stalou velkou armadu jsou take vetsi nez na maly pocet dobrovolniku, kteri bojuji i zdarma za svoje uzemi.
Dale pocet vojaku ukrajinske armady se muze casem jen snizovat, pocet ukrajincu je omezeny, ale priliv dobrovolniku z pro ruskych uzemi je temer nekonecny. Jak je videt jiz nyni, tak tam bojuji cecenci a dalsi.
Navic na prikladu cecencu je videt, ze drive nepratele jsou nyni ochotni za Rusko bojovat. To je moralni rozdil oproti Iracanum, Lybijcum, Afgancum atd...
Vazne stojim o vas rozumny nazor
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+71 # Radovan 2014-06-09 10:19
no vyzerá to tak že zasa budú česi a slováci bojovať na strane fašizmu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-67 # tyqe 2014-06-09 11:39
bych si dovolil nesouhlasit bratře.... Na straně fašismu jste bojovali akorát vy, ale beru v potaz že o tom rozhodla inteligentní sakra čoboľeňská menšina, kdy zbytku (většině) slovenkého národa jaxi chyběli "společenské" kapacity, třetina tohoto obyvatelstva byli Madaři, něco "sudeťáci" no a té cigánské polovině je to vždycky jedno. Tak nás prosimtě neházej do jednoho pytle s těma vašejma náckma, kde jak víme z výsledků vašich voleb, opět nabírají na síle. .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+72 # jacek 2014-06-09 12:20
Ty asi nečítaš nič inšie,iba to vaše IDnes....medzi UA fašistami sa pohybuju žoldnieri z čiech a polska/aj ked to je len pepíkovská menšina/ ponatno.......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # gull 2014-06-09 13:42
IQ tyque .... neskutočné žvásty ... klamstvá, výmysly ... demagogické zavádzajúce nepresnosti ... prostě pepan s IQ tyque
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # ... 2014-06-10 12:23
Existenci Slovenského fašistického štátu nepopřeš prázdnými nadávkami, ty nulo, to je prostě fakt, a můžeš se tady třeba pos..at vzteky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # trolldetector 2014-06-10 16:02
Kto čo popiera? Ktorá iná vláda na svete by konala ináč? Žiadny politik by si z možností: guľka alebo teplé miestečko nevybral guľku.

Hádzať za to vinu na celý národ len preto, že sme boli okupovaní a zároveň riadení vtedajším nemeckom je od teba maximálne pokrytecké, ale ty sám vieš, že si len troll tak načo sa tu trápim :)

Prečo nevyzdvihneš partizánov bojujúcich proti fašistom, popr. čechov a slovákov, ktorí utiekli a sformovali sa v UK či ZSSR ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # trolldetector 2014-06-10 16:04
alebo máš rovnaký vzťah aj voči obyvateľom Nemecka?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # ENStudent 2014-06-11 09:49
To bych neřekl, Slovensko zradilo republiku v klíčové chvíli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Hamppi 2014-06-16 21:09
V klíčové chvíli nás zradil západ. Je lepší nepsat o věcech, o kterých moc nevíš, alespoň potom nevypadáš tak hloupě ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Adolf Balík 2014-06-09 14:59
České protektorátní vojsko bojovalo po boku Němců např. v Itálii. Dokonce se o tom do dnešních čas uchovalo pořekadlo: "Jsme v p**eli jak to vládní vojsko v Itálii."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # LL 2014-06-10 00:01 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # ... 2014-06-10 12:21
přesnětak! Nacionalističtí slováci mají vždycky plnou tlamu řečí o tom, jak jim kdo ubližuje, přitom sami aktivně kolaborovali s nacisty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Amus 2014-06-10 17:21
A ty nyní kolaboruješ s americkou a evropskou oligarchií....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-28 # Keram 2014-06-09 12:11
Češi už někdy v hostorii bojovali na straně fašismu? To je mi novinka...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # jik 2014-06-09 12:44
výrobou tanků? motorů? munice? Kdepak, byli jsme platnou součástí tisícileté říše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Kryštof milost 2014-06-09 15:17
Jik: pokud vím tak Češi byli jediní oproti Slovákům kdo chtěl vystoupit proti Němcům, kdežto Angličani a frantici nás poslali do haje. Chceš mi říct ze tvoje Mama a tata byli komunisti a podpora volí Sověty a KSČ i teď když pracovali pro režim? Vyplývá z toho jen to ze jsme nic jiného dělat nemohli. Anglie a Francie chtěli Hitlera tak ho měli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # jik 2014-06-09 22:42
Souhlas. Ale jen částečně. V srpnu a zač. září 1938 situace vypadala celkem nadějně - byla dojednána pomoc SSSR, ale nakonec krátkozrací Poláci nás podrazili - a my tím slítli do h.v.n. I se Slováky - ten jejich proněmecký separatizmus byl především situační, stejně jako podobné radosti vyklíčily v Čechách. KSČ s tím nemá nic společného. Viz také ceskapozice.lidovky.cz/jedina-alternativa-k-15-breznu-1939-mobilizace-a-obrana-v-roce-1938-pr4-/forum.aspx?c=A140324_230030_pozice_139526
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # PeterS 2014-06-10 01:08
Železnej logike dejín je jedno, aké detaily kto vyprodukoval. Dejiny nezadržateľne kráčali ku konfliktu národných kapitálov o prerozdelenie trhov (Aj ten nadnárodný kapitál sa bude v konečnom dôsledku držať nejakého ozbrojeného domicila, v tomto prípade USA.).
Či sme mali Tisa, Háchu, SNP, Pražské povstanie, to je detail dôležitý na nejakej nižšej úrovni, oni pre vojnu kapitálov neznamenali skoro nič Keby nebol Tiso, bude Mach, či niekto ostrejši, figúra sa vždy nájde.)... OK, rado sa to rozoberá, aby sa nemuselo rozoberať ako a prečo sa vyzbrojilo Nemecko, Japonsko, Sovietsky zväz, Anglicko, aké boli ich motívy a pod. Čiže tá vyššia úroveň. Veď to nie je sranda, čo napr. dokázali Nemci vybudovať medzi 1933 a 1943. Kto to platil? Prečo?

Vždy ma fascinuje, s akou ľahkosťou zdvihne Alexander Veľký, či iný vojvodca vo filme ruku a ukáže na Perziu (východ, západ, Ameriku...) Kúrňava, ale predtým rok rokuje z kupcami o podpore a dodávkach, o pôžičkách a koristi, a bojovníkoch, výcviku, tylovom zabezpečení..., aaale vo filme je všetko tak ľahké. Asi aby sme sa nikdy nezamýšľali, že vojna niečo stojí a nejaké kruhy to platia s vidinou zisku. Veď vojna bude asi aj dôvod ako sa z darov stali pôžičky. Dar mocnému si so sebou nesie ešte mnoho bohatých ľudských motívov, ako vďaka, pozornosť, lstivosť, pokora... pôžička v rámci vojny už nie je dar kupcov panovníkovi, bárs aj s očakávaním tučnej koristi, ale suchý kalkul. Dáme ti desať tisíc zlatých a chceme desatinu koristi. Tuto sa podpíš. Bodka.

Nie tak dávno EU bombardovala Libyu a stalo to vraj do 200 miliárd euro. Komu predložili účet? A zaujíma sa o to niekto? Či nám, občanom EU stačí, že Hollande ukkáže rukou na juh? Veď ako vo filme?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Adolf Balík 2014-06-09 15:00
Bojovali, i když se o tom moc nepíše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Adolf Balík 2014-06-09 15:05
Mohl bys mít pravdu, kdyby to nylo někde jinde. Na Ukrajině jsou ceny jinde. Také se skoro všichni ukrajinští vojáci na Krymu nechali převést s radostí do ruské armády, kde mají mj. pětinásobně vyšší žold.

S normální logikou by bylo dát vojákům alespoň ty neprůstřelné vesty, ale jak vidíš na tom videu s Kličkem, ani na ty není. Tvá ekonomická logika by byla jistě správná v normálních podmínkách, ty ale na Ukrajině nejsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Amus 2014-06-09 16:25
Údajně ČR dodala ukrajinské armádě neprůstřelné vesty i přes protesty našich vojáků, kteří jich mají nedostatek a stěžovali si, že jimi nebyli dostatečně vybaveni ani na zahraničních misích.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Kryštof milost 2014-06-09 15:12
Taky trochu koukám Češi budou bojovat na straně fašismu až teď:). Za 2sv valky to byli Slováci co s radosti skočili do náruče 3 říši. Nicméně fakt je ze u nás se nedá už nic číst, pravda je ze idnes, mf atd lzou a lžou a i trosku inteligentnímu cloveku to dojde
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-35 # Johny Dý 2014-06-09 15:19
Podle nejnovější ruské propagandy vlastně celá Evropa bojovala na straně fašistů, jenom Rusko ne. Už pritom teda trochu opomíjejí pakt Molotov Ribentropp a to, že si od porážky Němců vytvořili vlastní totalitní systém, který měl na svědomí víc obětí než nacismus, vlastního tyrana srovnatelného s Hitlerem (Stalina) a vlastně se za to ani do dneška moc nestydí a stýská se jim po tom, jak se celý svět bál jestli jim náhodou nemrdne v hlavě nebo neselže elektronika a nevyhladí celý svět. A jestli dneska na světě nějaký stát připomíná fašistické Německo, je to právě Rusko - nenávist k homosexuálům, cizincům, židům, izolacionismus, volání po silném vůdci, cenzura, nenávist a likvidace těch co nejdou "s námi", adorace armády, .... Prostě heil Putin!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-23 # Johny Dý 2014-06-09 15:54
A to jsem si teprve teď přečetl článek, že by se Petrohrad měl znovu jmenovat Leningrad a Volgograd Stalingrad... Zajímavé, že němce ani nenapadne, aby si v Berlíně zase pojmenovali náměstí Adolf-Hitler-Pl atz. Holt v některých zemích se masoví vrazi adorují, některé alespoň nějakým vývojem a poučením z historie prošly.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Amus 2014-06-09 16:27
"kde nic není, ani čert nebere....:-)"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # hmmm 2014-06-09 16:50
Stalingrad se jmenuje i cast Parize, co z toho mame vyvodit?
Myslite ze francouzi jsou komousi a miluji Stalina?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Šafránkova 2014-06-09 17:37
Stalingrad jako takový není brán jako pocta Stalinovi,ale jako památka na hrůzy války,statečnos t lidí a tisíce mrtvých.Prostě symbol ruského lidu,žádná město nezažilo a nepřežilo to,co Stalingrad.Ve světě je spousta míst,které jsou symbolem něčeho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # hmmm 2014-06-09 20:21
ja to chapu, chtel bych vysvetleni od John Dy, proc muzou mit francouzi Stalingrad :)
Urcite ma nejake inteligentni vysvetleni, kdyz o tom pise.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-11 09:58
Francouzi jsou komouši víc než rusové , aspoň moje zkušenost :-)

Ale máte pravdu, ta stanice metra se jmenuje na památku bitvy u Stalingradu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Amus 2014-06-09 17:30
Příkladem adorace masových vrahů v poslední době je záp Ukrajina a masový vrah Bandera.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # hmmm 2014-06-09 20:24
verim, ze brzy bude zrizeno i jedno muzeum Bandery i v Praze, tak jako jsou pomnicky nebeske sotni (mrtvych z majdanu)u karlova mostu.
Mozna to bude z EU penez :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # as 2014-06-09 20:53
Uz jsi povysil, když potřebuješ souhlas, musíš si ho psát sám sobě :D

Tomu se říká "profesionalita " :D, chlape ty musíš být hodně na dně :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # jik 2014-06-09 23:03
Stalin a asi i Lenin nebyli masoví vrazi, ačkoliv se to na ně často a rádo hází. Po atentátu na Lenina jeho jménem často mluvil Kameněv a asi i Rykov, zcela evidentně jeho jméno zneužíval Sverdlov a po jeho smrti se ho vlastně snažil zneužít Trockij. Já si ovšem pamatuji, že Lenin (m.j.) nabádal politické komisaře, aby klidnili manšaft. Co se týče Stalina, s ním je to ještě složitější, ale postupem času jsem začal mít podezření, že je na něj nakydána hromada špíny, které patří jinému (Chruščovovi, Trockému a jejich lidem) a nakonec tam jsou výmysly Goebblese. Ta podezření se časem proměnila v jistotu - pokud máte zájem, podívejte se například na "hlavního Stalinova kata" Beriju, údajně odpovědného za stranickou čistku v letech 1937-38. Kupodivu, když se Berija dostal do této funkce, popravy skončily a spousta lidí byla propuštěna... A to je jen jedna záležitost. Ptáte se: a kdo tedy vraždil? Odpověď hledejte u Trockého, Chruščova, Bucharina, Serova, Ježova, Jagodu, Antonova-Ovseje nka a spousty dalších. Většina, naštěstí, skončila na šibenici, jen škoda, že Chruščov to přežil. Ale Stalin byl jedním z pozitivně největších lidí celé planety a lidských dějin a Stalingrad bude jen malým oceněním tohoto člověka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # PeterS 2014-06-10 01:57
Juju, tak ste vyniesli Čierneho Petra istého základného nepochopenia tunajších diskutujúcich práve vy. Ale v dobrom... to myslím. Boľševický systém je o politickej moci, demokratický systém je o ekonomickej moci. Boľševik sa nemôže oprieť o ekonomickú moc peňazí a kúpiť si politikov, ktorí budú vo voľbách presviedčať ľud, aby prijali zámery toho ktorého oligarchu, či skupiny oligarchov. Boľševik nemá reálnu ekonomickú moc, pretože mu nikto negarantuje, ani súdy, či ústava nedotknuteľnosť jeho účtov. Preto boľševik musí stavať na poslušnosti kádrov pod ním. Od ministra až po posledného predsedu na okrese, ktorý môže dať pokyn straníkom, že majú stáť za tým ktorým boľševikom na UV. Každý z týchto vysoko postavených boľševikov musel mať pod sebou sieť verných a čím väčšia sieť, tým viac moci. Preto tam musel prebiehať bratrovražedný boj o moc a siete. Minimálne kvôli konkurenčnému prevzatiu. Čiže nikto z nich nemá čisté paprče. Ani Stalin, ani Berija, Ani Chruščov.
Na Leva net som čítal, že dobručký stalin chcel pred smrťou oddeliť od seba politické a ekonomické riadenie krajiny, aby na UV nesedeli tajomníci za každú ekonomickú oblasť, ktorým podliehali ministri... Ale veď tým by zničil celý ten systém moci. Vezmi boľševikovi politický dosah na ekonomickú páku a je nahý, ako malé dieťa. Nemá nič, žiadnu moc. Veď SK privatizáciu netvorili členovia UV, ale prevažne "kapitáni priemyslu", bývalí porevolučne prebudení riaditelia a námestníci veľkých podnikov, ktorí sa radostne zbavili v "revolúcii" ťarchy politického závažia komunistických tajomníkov.
Možno Stalin na staré kolená precitol a uvedomil si, že politické vedenie nad ekonomikou je v Rusku síce systémový prvok, ale výrazne nevýkonný a chcel dať Rusko nejaký nový impulz. Ale tým by len predbehol Gorbačova s jeho impulzom pre ekonomickú moc o skoro polstoročie.
Číňania si vzali z Ruska príklad a na druhý pokus (Mao odmietal Stalinov byrokratický model, de facto nihilizmus voči akejkoľvek politickej základni a veril, že politické vedenie múže stáť na robotníckej základni, viď jeho kultúrna revolúcia) a sa im, ako krajine podarilo nájsť isté riešenie. Aj sa nerozsypať, aj ekonomicky napredovať.

Ergo, boľševický systém nemal základňu, mal len verných a neverných, resp. schopných všetkého a neschopných. Povedzme, že to bola základňa politickej mafiánskej moci. Demokratický systém má základňu v ekonomickej moci. Ekonomická moc nemá komisárov z Moskvy, ale má svojich sudcov a exekútorov. Tiež súčasť istej "mafie". Výhodou demokratického systému je, že vás pri odskočení z nejakej mafie k inej automaticky nezabijú a nepripravia o majetok vás a vašu rodinu. Museli by ste veľmi niekoho zabolieť,. A hlave, ak už máte dostatočnú ekonomickú moc, môžete si svoju mafiu už klonovať sám.
Len v malých krajinách, ako ČR a SR to tak nie je vidieť, tu sa dá naklonovať možno iba 5-6 klanov. 7. klan by to mal už sakra ťažké.
Takže, z podstaty systému, nikto na vrchole nemohol byť čistý, pretože inak by nebol na vrchole. Tým nehovorím, že Stalinovi naložili aj to, čo niesli na pleciach tí, ktorí ho povalili. Avšak, nejaký batoh už Stalin niesol.v A určite to nebola detská školská taška, ale poriadne krosná.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # jik 2014-06-10 22:26
Tak toto si žádá odpověď, možná pozdě. Řekl bych, že černého Petra nepochopení situace jste vynesl Vy. Ale také v dobrém. Protože sám jsem ještě před pár lety měl podobný názor ... abych zjistil, že to byla pitomost. V prvé řadě: bolševik, menševik, bílý, monarchista, "všechno je to postavené z čínských součástek". Je iluzí se domnívat, že moc v SSSR měla jiný charakter, než jinde na světě. SSSR měl svá specifika, jedno vyloženě objektivní - počasí, ale lidé jsou všude stejní. SSSR prostě stál na práci malé skupiny lidí, vynikajících organizátorů, kteří tuto zaostalou zemi proměnili ve velmoc. Jmenujme Stalina, Vozněsenského, Beriju, Bagirova, bratry Kobulovovy, Malyševa, Kirova, Molotova, Zalcmana, Zvereva ad.
Tedy například soudní moc, tedy Vyšinskij, Stalinův člověk, tedy "ten, kdo prohlásil, že přiznání je královna důkazů". Asi budete překvapen, ale Vyšinskij prohlásil, že právě na tomto základě sovětská justice stavět nesmí...
Mafie a demokracie, zabolet a tak dále - zase, byl to Stalin, kdo v jistou chvíli, skutečně, přestal dělat okolky a s tou sebrankou rozežraných tyranů, naprostých budižkničemů, zatočil - či spíše nechal je, ať se vyřežou sami. A sám prosazoval prostředí práva, prosazoval dodržování zákonů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # RAD 2014-06-10 23:27
To uz si stalina trosku idealizujete ne? Nikdo netvrdi, ze by nemohl byt spatny organizator, ci hlupak, ale....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # RAD 2014-06-10 23:28
samozrejme dobry organizator jsem tam mel napsat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # jik 2014-06-11 08:26
Možná idealizuji, ale problém je v chybějících informacích. Jedno vím jistě: Stalin byl úplně něco jiného, než z něj vytvořil agent Chruščov (pod vedením svého řídícího důstojníka - asi Dullese - sám na to inteligenci neměl) za pomoci lží Trockého a Goebblese.
Prostě Stalin je zaházený hromadou špíny. Chce se to podívat na legendy o Stalinovi a zauvažovat, jestli bych byl schopen pracovat v prostředí takového strašlivého tyrana a ještě ho opěvovat - právě takovéto rozpory mě přiměly k podrobnějšímu průzkumu.
A citát Stalina z únorového plenárního zasedání ÚV VKS(b) 1937 (oficiálně začátek čistek): Už jste odhalili všechny nepřátele, nebo ještě nějací zůstali? - toto byla jedovatá poznámka na adresu "rudých baronů", když strhli Stalinovu reformu volebního systému - který předpokládal výběr z několika kandidátů, přičemž kandidáty mohli navrhovat nejen bolševici. K témuž Molotovův citát o pár minut později: Jak tak poslouchám řečníky, v řadě případů lze dojít k závěru, že naše rezoluce a naše referáty prošly mimo uši řečníků ... (zápisy z jednání tohoto pléna ÚV VKS(b) lze nalézt)
Tak si prosím udělejte obrázek sami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # PeterS 2014-06-12 00:45
A akože sa tá "malá" skupinka géniov udržala pri moci? Veď aj dnes je parlament plný géniov a každý z nich si myslí, že je najgeniálnejší. Akurát nevie presvedčiť bábu, socky, ľudí, čo nemajú príjem. Tých treba z volebného rozhodovania odstrániť.
Ale v ZSSR sa zíde 1500 komunistov na zjazde a po vypočutí referátov neomylne a skoro jednohlasne odhlasujú tých najsamväčších géniov zo KSSZ. Teda konkrétne Stalina a pod.
Nie je v tom trochu niečoho ako boží zázrak?

Ak pominiem systém tzv. primitívnej ekonomiky vzťahov (dary namiesto výmeny, snáď ste to sám zažil za socíku, ako bolo prospešné si vždy uctiť toho dôležitého), tak zásadné špecifikum vo vtedajšom politickom systéme bolo, že nikto nevedel, ako má vyzerať marx-leninská politika, ako sá dá dostať ku komunizmu a čo to vlastne má byť.
A tak každý mocný si mohol presadiť vlastnú cestu a tú použiť ako kyjak na odlišné "úchylky". Víťazstvo socializmu v jednej krajine a to ešte v tej zaostalejšej bola ťažká marxistická úchylka. A na koho dopadla? Na Trockého s jeho permanentnou revolúciou. 1968 bol o čom? V istom zmysle o tom, ukázať sovietskym komunistom, ako sa robí komunizmus lepšie a efektívnejšie. Lenže oni mali vtedy iné starosti a tak našu cestu zneužili na zamestnanie sovietskych maršálov inváziou, aby ich nenapadlo rozpútať ďalšie kolo vojen na Blízkom východe (ako hovorí Čermák vo svojej knihe). Samotná reálnesocialist ická ekonomika je ďalšia úchylka. Marx nevyriešil tovarovopeňažné vzťahy a ich udržovanie bolo už mimo teóriu.
Nakoniec, Plzenský štrajk, až po ňom začali komunisti trochu myslieť na robotnícku triedu a ich sociálne postavenie. Sa mi zdá, že odkedy Lenin vyhlásil, že nemajú v Rusku uvedomelú robotnícku triedu, ale že si ju vyrobi a odišiel trénovať komunistov - teroristov, tak odvtedy boli robotníci skôr trpené zlo, než základňou politiky
.
Nuž, v demokratúre tiež nikto nevie, čo by malo byť, ale ani sa nikto netvári, že nesplnenie politického programu je trestný čin. Či ste zabudol na všetko to hanobenie republiky a podvracanie vedúcej úlohy KS? Vy ste chodil po námestiach a rozprával nahlas, ako to tí komunisti zle robia? Povedal by som, že nie a nepovedal by som, že súhlasiť mali iba radoví občania. Súhlasilo sa na každom stupni systému. Za kritiku bol logicky dištanc, pretože ste sa odpojil od siete.
Môj pradedko, istý Vorotnikov, bol šéfinžinierom na stavbe Dneproderžinske j hydroelektrárne . Poslal ho tam Stalin. Prababka bola šlachtičná z Petrohradu. V tej dobe ešte žila jej mama, takže mám záber zo života ruskej spoločnosti od roku cca 1860. Z osobných spomienok zhruba poznám ten systém za Stalina, poznám príhody z revolúcie, hladomoru, vojny. (Babka dostala povolavák do nemeckého pracovného tábora, našťastie v Dneproderžinsku bola Rýchla divizía a tak ju jeden vojak prepašoval na Slovensko. Na Slovensku zase našťastie Čatloš vydal rozkaz, aby takýchto emigrantov nechali na slobode (armáda), takže babka prežila, pokiaľ sa skryla pred Hlinkovou Gardou.)
Samozrejme, spomienky nie su história, ale rodinná kronika, ale aspoň sa človek dozvie detaily z bežného života.
Čiže, môj záver je, že Stalin sa postavil proti medzinárodnému kapitálu a obnovil Ruské impérium, ktoré Lenin trestuhodne oslabil (napr. Brestlitovským mierom), ubránil svet pred agresívnou formou kapitálu a to nacizmom, z impéria vytvoril súčasť bipolárneho atomového sveta, ale nemôžem súhlasiť s tým, že spôsob presadzovania jeho moci, spôsob industrializáci e a tvorby poľnohospodársk ej veľkovýroby, ktorý bol plný násilia je len a len ohováranie. Môj pradedko dobre vedel, že ak nepostaví elektáreň, nikto nebude skúmať objektívne dôvody, ale čaká ho guľa ako záškodníka a rodina skončí v najlepšom prípade na Sibíri. Ak postaví, bude sa mať ako v bavlnke. Stalin potreboval inžinierov, pretože politik sám nevie nič urobiť. Len prerozdelovať zdroje. Aj ľudské. Tebe dám skvelý život, tebe vezmem život.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # jon 2014-06-09 17:01
Ono to tak nevyzera, ono to tak je. Jen v ramci NATO pridame o 100% vice penez a to nehovorim o tech desitkach milionu, co poslala vlada fasistum jako tzv. humanitarni pomoc. Mame takto na rukou krev uz od Libye, Syrii pokracujice a ted na Ukrajine.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # orgonit 2014-06-09 23:21
Ne, máme jí na rukou už od Afghánistánu. Od tý doby co děláme v přímých konfliktech poskoka US. Vlastně už od Srbska kdy jsme to dopustili a ožrala humanitární bombardér tomu dal "morální rozměr" a "posvětil" to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+60 # Adolf Balík 2014-06-09 10:23
To povídání Klička je velice "věrohodné". Oni nemají pro vojáky v akci ani neprůstřelné vesty, protože prachy na to oligarchové ukradli, ale budou mít na to, aby jejich rodinu na 40 let zabezpečili, což bude stát jako fůra vest.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-89 # CA 2014-06-09 10:25
Nechápu proč to Ukrajinci neudělají jako rusáci u Grozného, dát civilistům ultimátum do kdy musí opustit město jinak budou považováni za teroristry a zlikvidováni spolu s žoldáky z ruska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+90 # Adolf Balík 2014-06-09 10:37
Protože jejich vojáci nejsou ochotni za nelegitimní juntu z Kyjeva bojovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-78 # CA 2014-06-09 11:06
wtf tak proč nenajmou žoldáky např. academi a jiné mají tisíce vysoce profesionálních a špičkově vyzbrojených vojáků k pronájmu, nebo jak jsem poznal západní ukrajinu tak je tam dost lidí kteří rusáky na východě z pochopitelných důvodů nenávidí, bohužel co čekat od Ukrajinské armády která byla podfinancována a když Obama prohlásí že US budou pomáhat ukrajině a v dalši větě hned řekne že zbraně jim dodávat nebude, co je to kurva za pomoc když zbraně je to co teď nejvíc potřebujou to po těch rusáckejch teroristech budou házet noktovizory a konzervy ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Miri 2014-06-09 11:17
Víš jak to bolí, když tě někdo praští konzervou???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-34 # CA 2014-06-09 11:20
no když tě někdo trefí z nejlepší masově používané utočné pušky na světě, SCAR-H nebo SCAR-L tak to bolí více bych řekl :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Kryštof milost 2014-06-09 15:20
A nenapadlo té ze tohle nechtějí? Ne pošlou tam žoldáky. Amerika potřebuje aby Rusko vstoupilo na Ukrajinu. Radši budou pomalu tahat za nitky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Adolf Balík 2014-06-09 12:02
Nemají na to, aby dali svému vojákovi neprůstřelnou vestu, jak se ukazuje v té promluvě Klička k vojákům, a budou mít na Black Waters? Pár jich tam mají, ale i US Kongres je zdrženlivý a Victorie Nuland je nepřesvědčila, že to nejsou prachy, za které se US více zdiskreditují, než by dosáhly strategických cílů. Viz to její slyšení, co tu také před pár dny bylo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-39 # CA 2014-06-09 12:22
neznám ceník služeb Academi ale řekl bych že vyjde levněji najmout si 5 tisíc žoldáků kteří mají vlastní výzbroj a vybavení a jsou pojištění jejich zaměstnavatelem , než vyzbrojit vlastních 5 tisíc vojáků, a v případě trvalých následků toho člověka do konce života živit skrze sociální systém státu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Adolf Balík 2014-06-09 16:12
Mohl bys mít pravdu, kdyby to nylo někde jinde. Na Ukrajině jsou ceny jinde. Také se skoro všichni ukrajinští vojáci na Krymu nechali převést s radostí do ruské armády, kde mají mj. pětinásobně vyšší žold.

S normální logikou by bylo dát vojákům alespoň ty neprůstřelné vesty, ale jak vidíš na tom videu s Kličkem, ani na ty není. Tvá ekonomická logika by byla jistě správná v normálních podmínkách, ty ale na Ukrajině nejsou.

(Na poprvé se mi to umístilo někam jinam.)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # Smich 2014-06-09 12:15
Uvědomuješ si vůbec, co říkáš??? Lidi na jihovýchodě jsou snad nějaký druh podlidí, že nemůžou vyjádřit to, co chtějí?? Oni asi dle chytrolína "CA" nemají právo na to mít svou vlast??? Od konce února po celém jihovýchodě probíhaly demonstrace za federalizaci, za to byli lidé zatýkáni, prostě mizeli.. . Píšeš, že jak znáš západní Ukrajinu .... a znáš Ukrajinu jihovýchodní??? ? Na rozdíl od tebe jsem před 6lety procestovala jihovýchodní Ukrajinu, mluvila se spoustou lidí, všichni ti tam řeknou, že k Rusku mají mnohem blíž než ke Kyjevu. Ukrajina je uměle vytvořený stát, to jsou dva různé národy + třetí Rusíni na západě. Co je podle tebe rusácký terorista??? Občan jihovýchodu, který chce mít vlastní republiku Novorosija orientovanou na Rusko??? Co jsi potom ty .....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-48 # CA 2014-06-09 13:03
Právo na sebeurčení už Ukrajinci i rusáci naplnili, nechápu proč by měl vzniknout nějáký nový stát kde budou žít Ukrajinci nebo rusáci když oba národy svůj stát mají ? Pokud ovšem nechceš tvrdit že existuje národ "Doněckanů" nebo "Oděsanů". Pokud mají obyvatelé techto oblastí blíže k rusku jak ty říkáš není nic lehčího než si zbalit svejch pár švestek a odstěhovat se do ruska pokud nejsou schopni axceptovat život na Ukrajině. Československo taky bylo uměle vytvořený stát 2 národností+ velmi početné německé menšiny a dlouhou dobu fungovalo bez federalizace. Rusáčtí teroristi jsou dle mého názoru Čečenci kteří bojují na straně "separatistů", Osetinci, "váleční turisté" z ruska nebo třeba v tomto článku uvedený agent GRU Strelkov. Já se považuji za libertariána kterému se příčí kolektivistické pojetí společnosti rusáků kteří jej chtějí posunout blíže naší Západní civilizaci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Smich 2014-06-09 13:38
A kdy podle tebe právo na sebeurčení občané jihovýchodu uplatnili??? Před 20 lety byl proveden pouze "průzkum", aby výsledky nebyli pro vládu závazné, proto ukrajinská vláda nechce referenda, ví, jak by dopadla. Více informací na toto téma můžeš najít na czechfreepress.cz/.../...
Čečenci a Osetinci jsou tam z prostého důvodu, sami si s vměšováním USA zažili své a ruské národy se vnímají jako bratři a jsou to velcí vlastenci. A proč by se lidé z jihovýchod měli někam stěhovat?? Je to jejich země a brání jí, a ubrání si jí, i se zbraní v ruce. Nechápu, proč se na adresu Rusů vyjadřuješ s takovým despektem - kolektivistické pojetí .... byl jsi někdy v Rusku?? Nebo ho znáš jen z televize?? Tipuju to druhé. V Rusku jsem byla několikrát je to úžasná země, Rusové jsou hrozně milí, takoví naši, jsou to prostě Slovani. Co je podle tebe naše "západní společnost"??? Víš, jak se třeba dívají na Čechy Francouzové - jako na národ z východu, skoro tady lidi lezou po stromech.
Ohledně Československa - jak dlouho po revoluci tedy fungovalo bez federalizace?? Vždyť se hned poté rozpadlo.
Když jsi takový humanista, co říkáš na video z Lugansku - viz např. tento článek:
parlamentnilisty.cz/.../...
Budeš tvrdit, že se tam přece nic nestalo????!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-29 # CA 2014-06-09 14:16
Cituji Smich:
A kdy podle tebe právo na sebeurčení občané jihovýchodu uplatnili??? Před 20 lety byl proveden pouze "průzkum", aby výsledky nebyli pro vládu závazné, proto ukrajinská vláda nechce referenda, ví, jak by dopadla. Více informací na toto téma můžeš najít na czechfreepress.cz/.../...
Čečenci a Osetinci jsou tam z prostého důvodu, sami si s vměšováním USA zažili své a ruské národy se vnímají jako bratři a jsou to velcí vlastenci. A proč by se lidé z jihovýchod měli někam stěhovat?? Je to jejich země a brání jí, a ubrání si jí, i se zbraní v ruce. Nechápu, proč se na adresu Rusů vyjadřuješ s takovým despektem - kolektivistické pojetí .... byl jsi někdy v Rusku?? Nebo ho znáš jen z televize?? Tipuju to druhé. V Rusku jsem byla několikrát je to úžasná země, Rusové jsou hrozně milí, takoví naši, jsou to prostě Slovani. Co je podle tebe naše "západní společnost"??? Víš, jak se třeba dívají na Čechy Francouzové - jako na národ z východu, skoro tady lidi lezou po stromech.
Ohledně Československa - jak dlouho po revoluci tedy fungovalo bez federalizace?? Vždyť se hned poté rozpadlo.
Když jsi takový humanista, co říkáš na video z Lugansku - viz např. tento článek:
parlamentnilisty.cz/.../...
Budeš tvrdit, že se tam přece nic nestalo????!!

Cituji Smich:
A kdy podle tebe právo na sebeurčení občané jihovýchodu uplatnili??? Před 20 lety byl proveden pouze "průzkum", aby výsledky nebyli pro vládu závazné, proto ukrajinská vláda nechce referenda, ví, jak by dopadla. Více informací na toto téma můžeš najít na czechfreepress.cz/.../...
Čečenci a Osetinci jsou tam z prostého důvodu, sami si s vměšováním USA zažili své a ruské národy se vnímají jako bratři a jsou to velcí vlastenci. A proč by se lidé z jihovýchod měli někam stěhovat?? Je to jejich země a brání jí, a ubrání si jí, i se zbraní v ruce. Nechápu, proč se na adresu Rusů vyjadřuješ s takovým despektem - kolektivistické pojetí .... byl jsi někdy v Rusku?? Nebo ho znáš jen z televize?? Tipuju to druhé. V Rusku jsem byla několikrát je to úžasná země, Rusové jsou hrozně milí, takoví naši, jsou to prostě Slovani. Co je podle tebe naše "západní společnost"??? Víš, jak se třeba dívají na Čechy Francouzové - jako na národ z východu, skoro tady lidi lezou po stromech.
Ohledně Československa - jak dlouho po revoluci tedy fungovalo bez federalizace?? Vždyť se hned poté rozpadlo.
Když jsi takový humanista, co říkáš na video z Lugansku - viz např. tento článek:
parlamentnilisty.cz/.../...
Budeš tvrdit, že se tam přece nic nestalo????!!
Právo na sebeurčení má NÁROD, na jihovýchodě ukrajiny žijí (hlavně) Ukrajinci a rusáci kteří již své právo na sebeurčení naplnili, neexistuje důvod proč by měl vznikat nový národnostní stát národů které svoje státy již mají. Proč se mají stěhovat je jednoduché, pokud by např obyvatelé severní moravy chtěli žít v polsku tak se tam musí odstěhovat a né začlenit uzemí jiného státu ( ČR) do jiného státu (Polska) to samé je na východě ukrajiny.
V rusku jsem několikrát byl, na praconí cestě s matkou která dělá managera v SW firmě, byl jsem v moskvě a petrohradu, což jsou prý "Evropská" města, akorát to není poznat, spíš než milé lidi jsem měl možnost potkat společnost kde domluvit se anglicky byl problém ( pokud někdo anglicky mluvil měl velmi silný přízvuk díky kterému nebylo rozumět v podstatě nic). Jak se na Čechy dívají v zahraničí nevím protože kromě českého mám take Britské státní občanství ( matka je Angličanka) a pokud se mě někdo ptá říkám v zahraničí že jsem Brit ( taky je to logické protože drtivou většinu roku žiji v Londýně, v Praze trávím jenom několik měsíců v roce) ale faktem je že jsem v Západních strukturáchh ( NATO, EU...). Československo jako nefederalní země existovalo od roku 1918 do roku 1969 ( kromě období protektorátu).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Smich 2014-06-09 14:42
Ukrajina je uměle vytvořený stát Leninem, kdy k západní Ukrajině bylo připojeno část území Ruska - Novorosija - pravděpodobně kvůli rusifikaci zbylé části. Ti lidé na jihovýchodě, tam žijí celá pokolení, je to jejich země a mají na ní právo žít - stát je pro občany. Ty dva národy by - ještě než došlo k občanské válce - spolu mohli dál fungovat, ale musel by to být vztah rovný, a ne takový, kdy se na jihovýchod dívají západní Ukrajinci jako na podřadné Moskaly. Viděl jsi inzeráty, kdy nabízí Kolomojskoj odměny za zabité Moskaly??
To, že nerozumíš rusky vysvětluje mnohé. Spousta informací ti nejspíš chybí, osobně česká media už vůbec nesleduju, je to vymývání mozků. Můžeš se podívat na www.anna-news.info nebo na rusvesna.su/news - jde to i s překladem. To, co páchá ukrajinská armáda na jihovýchodě jsou zvěrstva, je to genocida - např. Krasnym Limanu po dobytí postříleli všechny raněné v nemocnici - bylo tam asi 100lidí, všechny muže nad 18let odvezli na neznáme místo ....
Jinak Rusové se ti nikdy neotevřou, když nemluvíš jejich jazykem. Kdybys mluvil rusky, viděl bys je úplně jinak, jsou srdeční, přátelští a milí. Moskva je nádherné město, osobně mu dávám přednost před Paříží.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-20 # dsfgsd 2014-06-09 14:49
Pokud jsou milí jen když mluvíš Rusky, tak nejsou milí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Smich 2014-06-09 15:06
mluvit jinak než rusky jsem nezkoušela, ale to snad platí i obecně, že člověk se ti otevře, když mluvíš jeho jazykem. Bez ruštiny si v Rusku si moc nepopovídáš, takže ty lidi ani nemůžeš poznat. Bezvadný je třeba cestovat místní ruskou přepravou, i vlaky, poznáš tolik lidí ... všichni si chtějí povídat a ti chtějí ti pomoci, poradit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # ENStudent 2014-06-09 23:41
Tzn, že jsou stejní jako třeba Franzouzi a Američani, ti jsou taky milí když mluvíš jejich řečí :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Smich 2014-06-10 08:45
mluvím velmi dobře i anglicky - mimo jiné :)
Takže srovnávat opravdu můžu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # ENStudent 2014-06-10 12:09
Tak víš, že to co říkám je pravda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Smich 2014-06-11 13:32
Pravděpodobně jsi nějaký nechápavý nebo neumíš pořádně vnímat napsaný text, nebo obojí najednou. Doporučuji více studovat "Studente", a případně - pokud na to máš - cestovat. Pohostinnost Rusů je vyhlášená, mají opravdu široké srdce a to hlavně pro ty, koho mají rádi, jsou velice přátelští. S takovým přístupem se např. u Američanů a Francouzů nesetkáš
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-11 17:50
Nech si svoje doporučení pro sebe, namyšlený panáčku.
Svoje osobní zkušenosti prohlašuješ za všeobecné moudro.To co píšeš o Rusech platí pro všechny lidi, kteří mají někoho rádi.

Poláci jsou velmi pohostinní a Madaři taky.

Je vidět že jsi v USA nikdy nebyl. Jinak bys dostal pozvání na BBQ.

Ve Francii jsem byl na pozvání jenom dvakrát a jejich pohostinnost byla maximální.

Snad u Němců a Holanďanů to bylo trochu divné.

Tolik má osobní zkušenost. To ale neznamená že těm kulturám rozumím.Všude jsou dobrý lidi - záleží na koho natrefíš. Každý národ má ale odlišné kulturní zvyky.

Radši už nemachruj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Kryštof milost 2014-06-09 15:27
Proč národ? Proč se od nás trhli Slováci? Nás je víc přece ne? Mám právo tam jet a po zabíjet je? Máme právo je tedy vystěhovat a znárodnili jejich domy? Oni tam žiji přestěhovali se tam třeba za doby sssr a to jak to dopadlo nebylo na nich!!! Nechtějí západ chtějí východ? Proč jim brát tuhle demokratickou svobodu? Ukrajina se bráni referenda protože by se ještě víc rozdrobila. Stejně naše super unice je výdaje jak pijavice a postavi tam sklady.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ENStudent 2014-06-12 01:12
A co Čečenci a Dagestánci, mají právo se odtrhnout od Ruska ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Amus 2014-06-09 16:35
Takže Albánci z Kosova se měli sebrat a odstěhovat do Allbánie? Souhlasíš? Tím pádem Kosovo mělo zůstat součástí Srbska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # eru24 2014-06-09 17:57
Na zaciatku nikto nehovoril o oddeleni, ale o federalizacii Ukrajiny po tom, ako sa majdanisti (vcitan politikov) zacali vyhrazat ludom na vychodnej Ukrajine. Taktiez si mozes spomenut, z Rusko sa vedelo dohodnut aj s Timosnkovou pocas jej prveho vladnutia, a nikto sa nesnazil odtrhnut od Ukrajiny. Ibaze niekto nepotrebuje dohodu, ale vyuziva Ukrajinu na to, aby sa mohol co najviac priblizit k hraniciam Ruska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pavel pospichal 2014-06-10 01:46
ty kretene 'CA" v dnesni t.zv cecku zije utlaceny narod MORAVsKY, a cecko lezi na zpad od hranic MORAVY
Stat velko-Moravsky sahal od Berlina az ke Kievu a .c esti vazalove nemeli ani svuj jazyk a vrazdili se navzajem az do doby,kdy moravane jim dali svou kulturu.Slovaci jsou puvodem Vychodni Moravane
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # anka.p 2014-06-09 14:27
Nerozčiliuj se, s tím nic neuděláš. toho "CA" trefila velká konzerva do hlavy ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # ellubo 2014-06-09 13:34
CA: teba museli pri pôrode pustiť na hlavu...Ty pridrbanec jeden...ked vás Nato zatiahne do vojny a ty budeš skapínať za americké hodnoty, tak ti možná dojde čo za chujoviny si tu písal..retard..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-32 # CA 2014-06-09 14:20
Nebudu "skapínať" za Západní hodnoty protože nemám v úmyslu vstoupit do profesionální armády. Btw. pokud by nastala v Evropě válka udělám to co každý rozumný člověk a přestěhuji se jinam (Severní amerika, Austrálie...) dokud se situace neuklidní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # FRANZI 2014-06-09 15:20
Cituji CA:
Nebudu "skapínať" za Západní hodnoty protože nemám v úmyslu vstoupit do profesionální armády. Btw. pokud by nastala v Evropě válka udělám to co každý rozumný člověk a přestěhuji se jinam (Severní amerika, Austrálie...) dokud se situace neuklidní.

To se dalo čekat:typickej malej českej vychcánek a přizdisráč.Kdyb y v naší minulosti bejvali všichni,jako ty,nebylo by dnes ani té ubohé ČR.Ale nápad táhnout někam doprdele máš dobrý.....jeď a vem si sebou pár kamarádů s názory,jako máš ty....třeba Šášu Vondru a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # CA 2014-06-10 16:14
Ono je celkem směšné zemřít pro nějákej kus hroudy když svět je tak krásnej a velkej.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Smich 2014-06-09 16:22
vidíš, CA, ty nebudeš "skapínat" za západní hodnoty a lidi na jihovýchodě jsou za svou vlast Novorosija ochotni zemřít, a bohužel také každý den umírají, včetně civilistů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # nejisty 2014-06-10 16:29
Tudíž jsme asi přišli na to, kde dělají chybu. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Šafránkova 2014-06-09 14:19
CA,máš v tom trošku nejasno.Ti lidé tam žijí po generace,je to jejich domov,akorát že používají ruský jazyk.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # xeen 2014-06-10 10:56
Pokud to udelaji, stane se vlada nelegitimni a porusi veskere mezinarodni pravo. V takovem pripade si tez koleduje o Ruskou trestnou vypravu, protoze dle zvykoveho mezinarodniho prava se jeho ochrany vzdava ten, kdo ho porusil prvni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # RAD 2014-06-10 23:32
ty bys mel mit prezdivku Nacelnik
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-52 # me llamo 2014-06-09 11:03
Cituji CA:
Nechápu proč to Ukrajinci neudělají jako rusáci u Grozného, dát civilistům ultimátum do kdy musí opustit město jinak budou považováni za teroristry a zlikvidováni spolu s žoldáky z ruska.


Také to nechápu a vše by se vyřešilo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Ferko 2014-06-09 11:42
Vy dvaja este vela veci nechapete.. preto mate tie vase duchaplne nazory..ale to neva.. raz pochopite..skor ci neskor
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # I PRO I 2014-06-09 11:59
MojE tLLAMO, stačí souhlasit s ruským návrhem o humanitárních koridorech v Radě bezpečnosti OSN. Ale to prý, podle Yanků nejde. Co s tím MojE tLLAMO??? Už si slyšel něco o velice poddajném dolním kruhovém svalu. Zprubni si to.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Šafránkova 2014-06-09 19:58
Nejspíše se chlapci dočkáte,nebotˇ plán nového presidenta je:co nejvíce vystřílet,co nejvíce vyhnat a 250 tisíc věrných,loajáln ích západoukrajinců do prázdných domů nastěhovat,včet ně peněz do začátku.Vám se to jistě líbí,mě ne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # az 2014-06-09 22:23
...ajeje...obre zanec Johny Dy presiel na rezervny nick CA (to ma byt skratka Cocot Americky)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # CA 2014-06-10 16:17
Cituji az:
...ajeje...obrezanec Johny Dy presiel na rezervny nick CA (to ma byt skratka Cocot Americky)

nejsem Johny Dee, CA je zkratka California kterou jsem si zamiloval když jsem tam studoval a žil, každý rok se tam několikrát s láskou vracím protože je to jedno z nejstylovějších míst k životu na této planetě :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # RAD 2014-06-10 23:36
Ja mam rad emerickou rockovou hudbu, emerickou mentalitu a sluzby, ale nesnasim jejich politiku. California rulez
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-26 # me llamo 2014-06-09 11:02 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # CA 2014-06-10 12:39
že jsou rusové rasisti víme už dávno něco dalšího ? :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Václav 2014-06-09 11:20
Ten pán, Igor Strelkovov, údajný velitel velitelova stínu, to má v hlavě srovnané a podle jeho vyjádření si nedělá vůbec žádné iluze, jak to celé, s Novým Ruskem, může dopadnout. Nedovedu posoudit do jaké míry V.V.Putin podlehl šarmu nového oligarchovského čokoládového prezidenta, nebo do jaké míry byl už stresován neustálým ponižováním při návštěvě oslav dnu D a chtěl už mít ode všech těch " dotěrů " pokoj, i když formálně zachovával " klid," jisté je pouze jedno. Pokud Rusko, snad doposud podle Západu, " efektivně " nebránilo dobrovolníkům z Ruska přecházet hranice, tak teď už V.V.Putin vydal rozkaz k jejich ochraně, tedy ochraně proti pronikání dobrovolníků na Ukrajinu. Jinými slovy, Nové Rusko odepsal. Novému prezidentovi lze snad uvěřit pouze rozteklou čokoládu na bradě, takže se necháme všichni " překvapit, " za jak dlouho statečná Ukrajina, s pomocí Západu, bojovníky Nového Ruska zdecimuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # eru24 2014-06-09 18:00
Zacneme tym, ze USA chcu vyprovokovat Rusko aby na Ukrajinu vstupilo. No a Putina by som nepodcenovala, ma informacie, ake my nemame, plus si spomente ako bol kritikovany kvoli Krymu a ako to nakoniec dopadlo. )))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # I PRO I 2014-06-09 11:45
Už mě zmáhá totální imbecilita našich mediálních massařek, politiků a pliťologů a lá Fištejn. Mají vůbec představu, jak by to tam vypadalo, kdyby se tam do toho skutečně zapletly dvě diverzní roty VDV, které by selektivně lovily "hnědé sračky". Legální armádu by vynechali, jsou to nešťastní kluci. To nějaký "piliňák" není schopen vyřešit. Není to regulérní box, tady jde o držku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-17 # ENStudent 2014-06-09 13:46
Zajímavé že se nezmínil o působení ruského Batalionu Vostok, který má na Ukrajině bojovat proti regulérní armádě.

www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # FRANZI 2014-06-09 15:32
Cituji ENStudent:
Zajímavé že se nezmínil o působení ruského Batalionu Vostok, který má na Ukrajině bojovat proti regulérní armádě.

www.youtube.com/.../

Nezaměňovat Batalion Vostok vytvořený narychlo fašisty z bijců Pravého sektoru se stejnojmenným batalionem z Čečny,který na sebe upozornil ve válce s Gruzií r.2008,který byl posléze rozpuštěn !!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # ENStudent 2014-06-09 22:49
Vždyť mají ruské vlaječky.

To není pravý sektor.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # ric 2014-06-09 18:27
Cituji ENStudent:
Zajímavé že se nezmínil o působení ruského Batalionu Vostok, který má na Ukrajině bojovat proti regulérní armádě.

www.youtube.com/.../www.informationclearinghouse.i nfo/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # Asterix 2014-06-09 13:47
Veď ono sa neaké tie dela z ďalekým dostrelom cez tu hranicu dovleču :))) Veď to sú rusi ďivočáci . Ale povedia že to je delo s pamätníku ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-20 # Elena 2014-06-09 16:20
Vidim ze cesi uz nepamatuji co z CR provadeli rusove v 1968roce...Mome ntalne na Donbasu jsou ruske dobre vyskolene vojaky a dustojniky ktere bojuji na strane teroristu.vsech no to podporuji penezma byvaly prezydent Janukovic co ted je v Rusku.Asi 2 tydne zpadky prvni 200mrtvych vojaku uz odvezly do Ruska.Ted uvidime co rekne Putin proc te lide jsou mrtve.Vyklada porad ze rusove tady ne jsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # hmmm 2014-06-09 17:16
vy jste ukrajinka, tak nam povezte svuj nazor.
V r 68 tu nebyli jen rusove, ale zrejme i ukrajinci?
Bylo nam receno ze penize Janukovicovi byly zmrazeny, nebo ne?
Putin rika, ze tam nejsou ruske vojenske jednotky.
Rusove tam asi jsou, nebo kdo tam vlasne zije?
Vysvetlete nam to. Maji tam podle vas pravo zit rusove, nebo ukrajinci, nebo kdo?
Dekuji za pdpoved
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # eru24 2014-06-09 18:08
To ti nevysvetli, tak ako ti nevysvetli, preco si Ukrajina narokuje na kozacku Kuban a cast Donu, kde tiez ziju kozaci, alebo na cast Belgorodskej oblasti, kde ludia nechcu mat nic spolocne s Ukrajinou, vraj odveke ukrajinske uzemia, pricom ako ukrajinske uzemie tito hejukrajinci pokladaju aj Krym, Donbass, Lugansk. Taktiez taktne mlci o zverstvach banderovcoc na Slovensku a Polsku, tam sai tiez bojovali za prava Ukrajiny. Ked hovorim o hejukrajicoch nemam na mysli cely ukrajinsky narod, ale urcite typky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # Elena 2014-06-09 18:39
V 1968 v CR byli ukrajince taky(protoze vsichni jsme byli v SSSR).Jak to vim?Byl tam muj otec a mlcel o tom 30let.Jen 14 dnu zpadky mi zacal o tom vypravet.Vyprav el ze taky, jak ted te ruske vojaky na Donbasu, tak ten krat on v Ceskoslovensku zachranjoval zivoty lidem(coz uz ted vim ze ne byla pravda,protoze v CR pracovala 9let a slysela jak to bylo od jedne pani co nam to vypralela).
2.Penize Janukovica jsou zmrazene ale ne jsou to vsichni penize co Janukovic ma.Jak odjezdel do Ruska,zbalil tech penez 3 nakladjaky.Tady mate dukaz co ted u nas ukazuji.http:// www.youtube.com /watch?v=7MYGgq jiXs8
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Amus 2014-06-09 18:48
Jenom jestli si nepletete ruské vojáky s ukrajinskými. Ti tam nyní "zachraňují" životy rusky mluvících obyvatel Ukrajiny dělostřeleckým bombardováním a nálety.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # Elena 2014-06-09 19:13
berete informaciji z ruskeho zpravodajstvi?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # eru24 2014-06-09 22:36
Mam tam rodinu a znamych. Plus podpis USA vidime vsade po svete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # as 2014-06-09 21:00
Nu já to vidím tak, že Vy ukrajinci jste dali rozkas v 1968 na nás zaútočit armádama Varšavské Smlouvy, protože Váš občan tomu dal rozkas.

Takže Ukrajinko, já v historii vidím NE Rusové , ale lidi jako Ty způsobili obsazení v 1968.

A Ty jako ukrjinaka máš ještě drzost to svádět na Rusa? CVo tak sebekritika, za války vaši ukrajinští vojáci vraždili na slovensku , moravě a čechách, a pak váš spolukrajan dal rozkaz v 1968 k úkoku na ČSSR.

Takže Ukrjinko, za posledních 100let od Rusa nic špatného nepřišlo, jenom od tvých bratrů a příbuzných.

Jinak, tvůj Otec na rozkaz svého krajana zde byl, takže opět Ukrajinský voják pár let po válce zasse okupoval české a slovenské země.

Já bych ocenil, kdyby jsi se Ukrajinko vrátila zpět na Ukrajinu, jaksi 1968 či 1945 nám ukázalo co jsou ukrajinci zač...

P.S. A když kvíkáš o Janukovišovi, co záběry sousední vily vedle jeho, komupak patří :D, taky to je malinkatý domeček, že by někoho z Mejdanu? :D Ale to se ti nehodí, raděj kvíkáš mi nic My hodní Ukrajinci, a přitom Ukrajinský voják 2x naštívil naše země a pokaždé jako okupant, s toho jednou pod němce a podruhé pod ukrajincem Brežněvem...

A propo Rus nebo ukrajinec způsobil Kubánskou krizi? :D Je vidět, že problémový národ na výchgodě není rus, ale ukrajinec...

Takže Elenko táhni si domů, když zde jsme my tak špatní co vás Ukrajince nechápeme...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # eru24 2014-06-09 23:52
Toto si ale prehnal, Ukrajinci ako narod su dobri ludia a velmi hrdi, podobne ako Rusi, len Ukrajinci su viac tvrdohlavi. To teraz nemyslim v zlom ))))
A co sa tyka politikov, pozri sa, kto vladne napriklad v Cechach, alebo na Slovensku, a co si o nas cudzinci mozu na zaklade politkov a par fanatikov mysliet.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-10 12:48
Blbci jako ty, působí nejvíce nenávisti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Tomax 2014-06-09 22:13
A kde jsou peníze milé Julinky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Elena 2014-06-09 18:57
3.Ziji na Dondasu dahestance,ruso ve,ukrajincy,be lorusove.Mluvim kazdy den se spoustou lidi ottud a vsichni rikaji ze chteji zit v Ukrajine ale mluvit ruski protoze oni ukrajinski umi a rozumi ale proste je to pro nej je snadne mluvit rusky a pocitaji ten jazyk jak rodny.To co se deje ted na Ukrajine Putin chystal hodne dlouho.
4.Tady muzete mrknout jak ruske vojaky co je poslal Putin k nam vraci domu.
echo.msk.ru/.../1332306-echo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # as 2014-06-09 21:03
Ale ale Kyjev je za to že mluví Rusky chce [...], nebo Tymošenková nebo volitel pravého sektoru lhali, o vyhlazení všech rusů a rusky mluvících?

Takže nelži, když tvoji páni říkají opak, my nejsme ovce jako ty, že když tvůj pán řekne "pozabíjíme je", že lže, a když ještě pošle vojsko a dá rozkaz k zabíjení a ty stále mečíš o "vůly žít posposlu"?

Asi nebudeš ynteligenčně na výši nebo jsi placená?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # eru24 2014-06-09 22:42
Ty si tak blba, alebo sa robis? Co chystal Putin, chaos vedla ruskych hranic? Keby nieco takeho chystal, uz tam davno ruske vojska vletia a je pokoj. Skor zacni rozmyslat a popremyslaj, komu vyhovuje bordel na Ukrajine a kto si robi slinky na ruske prirodne zdroje. Kto platil Majdan, kto podporuje banderovsku verbez, kto si robil slinky na zakladnu na Kryme, inak to ruskom uzemi, ktore si vydobili a ktore im Ukrajinec Chruscov venoval, spolu s Luganskou oblastou Ukrajine. Mimochodom, vies, ze v okoli Slavjqanska je bridlicovny plyn a... aka to nahoda.... vo vedeni AMERICKEJ firmy, ktora ho ma tazit je syn viceprezidenta USA.)))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # ENStudent 2014-06-09 23:48
A panáček už nadává.

Někdo nesouhlasí že ?

A břidlicový plyn, je skoro všude ty mamalsi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # eru24 2014-06-10 06:33
Ake nadavky? Pytam sa, ci si tak blba, alebo sa robis. A fakty

1. Uz Kissinger povedal, ze ak sa chce oslabit Rusko, treba ziskat Ukrajinu
2. Je zaujimave, ze USA zaujima celistvost statu len vtedy, ked im je to vyhodne, zaujimala niekkoho celistvost Juhoslavie?
3. Nespokojnost s Janukovicom, to je demokraticke, ale nespokojnost s chuntou, to uz nie je demokraticke
4. Uz talianske noviny pisali, ze USA zaujimal Krym, to, ze USA vyhlasili konkurz na opravu sevastopolskej vojenskej skoly bolo aj na stranke Pentagonu.
5. USA permanentne stahuju svoje, pravdaze mierumilovne a demokraticke vosjka okolo Ruska, to asi aby tam pomahali pri zbere urody?
6. Libia bola bombardovana za neexistujuce zasahy Kaddafiho, chunta v Kyjeve moze zabijat ludi a vsetko je v poriadku.

Mas nejake argumenty, alebo tu budes chrlit propagandu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # ENStudent 2014-06-10 12:19
Já nechrlím propagandu.

Jen poukazuji na ten fakt, že Rusko zjevně ovlivňuje a podporuje separatisty, takže je odpovědné za násilí které bylo vyvoláno.

Je logické že se ukrajinský stát brání proti separatistům - každý stát by se bránil.

Ty ale ze všeho obviňuješ USA,EU a bůh ví koho. odpovědnost Ruska ale zamlčujete nebo popíráte.

Buď prosím trochu spravedlivější a připusť že Rusové mají na situaci na Ukrajině velký podíl.

O jakém vojsku okolo Ruska mluvíš ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # eru24 2014-06-10 07:11
Mimochodom, nie vsade kde je bridlicovy plyn sa dostane do predstavenstva syn viceprezidenta? To jen tak na okraj? )))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # eru24 2014-06-10 08:23
A Elene sa opsravedlnujem, ten vyraz som si mohla odpustit. (((
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # eru24 2014-06-09 23:23
Mimochodom, vies aky je rozdiel medzi dobrovolnikmi a medzi regularnou ruskou armadou?

Ozaj, ked tak milujes historiu, mozes spomenut Poliakov a ako obsadili Ukrajinu, a len vdaka Rusku teraz mozete hovorit po ukrajinsky. Ak si myslis opak, chod do pohranicnych oblasti Polska a skus tam najst Slovakov, hovoriacich po slovensky, pricom cast uzemia Slovenska bola k Polsku pripojena po 2. sv. vojne ako vymena za Tesinsko. Ak najdes, tak minimum a aj to najma starych ludi.

Vopred upozornujem, ze nie som za rozdelenie Ukrajiny, pretoze sa to moze negativne preniest aj do Europy, napriklad aj na Slovensko. Ale neznasam, ked sem niekto pride a hlasi propagandu, pricom dokonca aj na zapadnych mediach mozno najst opak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # erika 2014-06-10 08:40
to je zaujímavý názor, elena.
Čo sa deje na UA chystal podľa teba Putin?
Prečo to potom U SS A stálo 5 miliard?
Kto dodáva zbrane, drogy a platí ukrajinský masaker?
Lietali na majdan Rusi, alebo usáci a zapredanci z EÚ? Pritom táto americká fašistická fraška, ktorú hrajú ukrajinskí oligarchovia podľa scenára USA ohrozuje Rusko, ako priameho suseda UA.
Väčšina Ukrajincov, ktorí žijú momentálne v štátoch EÚ sa boja povedať, aká je skutočná pravda, aby neboli vyhostení.
Patríš k nim zrejme aj ty. Preto ťa nesúdim, iba ľutujem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # dsfgsd 2014-06-10 08:47
Jak se ti podařilo zjistit co si myslí většina ukrajinců v eu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Amus 2014-06-10 17:27
Jak se to podařilo zjistit Eleně?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Smich 2014-06-09 17:50
je docela legrační, že i vy sami Ukrajinci, už ani nevíte, kdo je terorista - vy jste napsala - "bojují na straně teroristů" - vaši spoluobčané příp. bývalý spoluobčané jihovýchodu jsou dle vás teroristé?? Jenom proto, že nesouhlasili s převratem a nechtějí být s vámi v jednom státě???? Nezamyslela jste se nad tím, proč byste se nemohli s jihovýchodem civilizovaně rozejít jako ČR a Slovensko?? To radši celý národ jihovýchodu budete nazývat teroristy. To, co páchá vaše armáda, je genocida, a věřím, že celá vaše nynější vláda skončí v Haagu.
Je mi vás západních Ukrajinců líto, myslíte si, že EÚ na vás čeká s otevřenou náručí - věřte, nečeká, aniž byste do EU opravdu vstoupili, tak jen americké společnosti zplundrují vaše hospodářství a váš trh EU zahrne levným nekvalitním zbožím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Elena 2014-06-09 18:45
vim co je EU a zila jsem v Cesku jak jste tam vstoupili.Proto jsem v 2005 roce vratila jsem domu a za 9let tady udelala jsem uspesny biznes.Chceme mit vladu co ne krade a ma strach z toho ze jednou na nej take dojde,vic nic.Na Donbase valci te kdo za to dostava penize.Mam odtud zpoustu zakazniku,volaj i z Severodonecka a rikaji ze pod oknama maji u sebe vojaky z Cecenska.Myslit e ze jsou to nase lide?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Smich 2014-06-09 19:54
Vražděni jsou občané jihovýchodní Ukrajiny, nevykládejte mi pohádky o zlých Rusech, už jsem to tu psala, procestovala jsem celý jihovýchod Ukrajiny, mluvila jsem se spoustou lidí, připadala jsem si tam jako v Rusku - jen o dost chudším, když jsem to lidem říkala, tak byli rádi a říkali, že k Rusku mají mnohem blíž než ke Kyjevu, těch lidí, se kterými jsem mluvila, bylo plno, tak nemystifikujte tady o jednotné myšlenkové Ukrajině. Jihovýchod je prostě jiný národ, je to velký rozdíl mezi západem a jihovýchodem.
Říkáte, že chcete vládu, co nekrade?? Tak to jste si s tou současnou opravdu polepšili - teď teprve uvidíte, jak se krade.
Proč jste lidem z jihovýchodu nepovolili referenda o federalizaci?? Lidé z celého jihovýchodu od konce února demonstrovali za federalizaci, a co bylo vaší odpovědí - zatýkání aktivistů. Mohli jste mít federalizovaný stát, takhle máte občanskou válku, výsledkem bude ještě větší nenávist jihovýchodu směrem ke Kyjevu.
Jsou to vaši spoluobčané, co tam vaše armáda vraždí - jestli to nevíte a spoléháte se jen na ukrajinskou propagandu, tak informace můžete získat např. www.anna-news.info - je tam plno videí. Stejně jako v Oděse, kde jste upálili a zavraždili svoje občany - oděsity.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-15 # Elena 2014-06-09 20:31
Propaganda je jak ukrajinska tak ruska.Ja verim klukam co se vratili z Slovjanska a rikaji ze ne mohly se branit jen kvuli tomu ze napred se stavi mirne obcane a pak jdou te kdo chteji tu slavnou federalizaci.Ma sehra bydli v Evpatoriji(Krym ).Dneska volala a rikala ze dochazi tam potraviny v obchodech.Mleko uz nemaji 2 tydne.Takhle dopadlo to ze chteli padsit Rusku.Referendu m tam byl proplaceny a sfabrikovany.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Smich 2014-06-09 21:54
Sleduju plno zdrojů, včetně ruských, a musím říct, že vaše SMI je snad vrchol propagandy. Jenže dnes je už technika jinde, takže videa zachytí, co se stalo a jak to tam vypadá, je spousta zdrojů, takže se nemusíte spoléhat na vaše SMI. Co říkáte na videa, kdy ženy proklínají Porošenka a vaši vládu, že je vraždí a zničili jim domy. Věříte klukám - asi pravosekám - co se vrátili, protože normální vojáky domů nepouštějí. Pochlubili se i zvěrstrvama, co páchají na obyvatelích jihovýchodu?? Proč vy západní Ukrajinci musíte vnucovat svůj pohled všem?? Skoro mám dojem, že neumíte nic jinýho než vykřikovat Slava Ukrajini. Lidi na jihovýchodě nechtějí EU, NATO, vy ano, tak proč se nerozdělit?? Proč by nemohli mít federaci nebo samostatnost?? Země je lidí, co na ní žijí, a Novorosija je jejich země.
Na Krym se chci určitě vypravit, ale letos to nestihnu, možná teď vázne zásobování, ale nevěřím, že by to bylo vážné, je turistická sezóna, spíš jste to slyšela ve vašich SMI
Co se týče referenda, vzhledem k počtu Rusu na Krymuý, bylo jasné, jak dopadne, spíš by bylo divné, kdyby dopadlo jinak. Co bylo nejspíš zmanipulované, byly volby prezidenta - výsledky jsem viděla už den předem. Nikde jsem ale neviděla statistiku po oblastech - např. kolik procent hlasovalo v Charkově?? Za to jsem viděla ve volební urně úhledně složený štůs lístků - evidentně vložený, tedy nikoliv vhazované lístky.
Mimochodem hlavně se spoléhejte na USA, všude kam jejich noha šlápla, tam to zruinují na dlouhou dobu - naposled např. Libye.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # eru24 2014-06-09 22:49
To je zaujimave, ja mam znamych na Ukrajine, muz je rodom z vychodnej Ukrajiny, a spravy su ine. Plus, podla excelentnej logiky
1. obcania budu podporovat tych, ktori sa im vyhrazali este pred zacatim nepokojov na Vychode
2. Referenda su podplatene, pricom na Kryme boli aj nasi pozorovatelia a hovorili cosi ine, taktiez nie su ziadne nepokoje, alebo ozbrojene povstania... asi RUSKY Krym tuzi patrit k zbedacenej Ukrajine.
3. Ako je mozne, ze obyvatelia sa neburia, ked vsade okolo je ukrajinska armada, ktora by ich okamzite podporila? Pricom takto hynu. Kde mate vazena pani, alebo slecna logiku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # eru24 2014-06-09 22:51
Mimochodom, krasne si presla vrazdenie banderovskej svoloce na Slovensku a Podkarpatskej Rusi po vojne, to sa ti do kramu nehodi? Alebo o Ukrajincoch mozno len pekne a nicim to nekalit?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # ENStudent 2014-06-09 23:51
A ty jsi zapomněl vraždění Ukrajinců Sověty...to bylo před tím...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # eru24 2014-06-10 06:35
Ja sa pytam jasnu vec, zabijanie Slovakov a Rusinov, ktori nemali nic spolocne s historiou Ukrajincov v ZSSR. Len tak na okraj, Kaganovic bol Zid, Stalin Gruzinec_ Trockij a Lenin Zidia /Lenin po matke, po zidovskom prave bol Zid/ a ovela vycsi hladomor bol aj v 20. rokoch v Rusku. To len tak na upresnenie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # ENStudent 2014-06-10 12:28
Je jedno jaké je kdo národnosti. V Kremlu se snad mluví rusky ne ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # eru24 2014-06-10 18:27
Aleba ))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-10 23:29
Nevím co je Aleba. Internet říká že je to nějaký syndykát.
Jesttli to chápu tak podle Tebe za to může on.

Pak to ale vypadá že za dobré věci se zasloužili Rusové a za špatné může Aleba...

Nebo to myslíš jinak ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # hmmm 2014-06-09 20:58
my bychom take chteli vladu co nekrade:)
Ja lituju vsechny lidi co zbycne umiraji!
Ale neumim pochopit, ze kdyz mam nejake vojaky pod oknama, ze budu chtit aby mne bombrdovala vlastni armada..
Pokud ti lide nesouhlasi s mym vyberem vlady, tedy s mym nazorem, musim najit demokraticke reseni a ne jejich likvidaci.
Pokud jsou v mensine, usporadam referendum a potvrdim to! a pokud jsou ve vetsine, musim akceptovat jijich nazor. To je demokracie..
Ale na ukrajine nebyly pouzity mirove cesty, proto se domnivame, ze je vsechno jinak;(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # as 2014-06-09 21:06
Takže jste si zvolili oligarchu co krade? Takže jste si zvolili vládu co zabíjí protože někdo mluví rusky?

Trochu si protořečíš...

Záběry jak ztabíjí místní lidi, pravý sektor jsou falsifikát? Asi ano, mvluví rusky, tak to nejsou tvý spoluobčané.

Narozdíl od tebe máme školení od ČT a Idnes, takže kecům z televize nevěříme. Jenom ty a tobě podobní kvíkají, nad tím jak si svás dělajíí otroky.

A prý že víš co je EU a zvolíáš si oligarchu který krade a chce vás do EU dovést :D Schizofrenie :D Nebo jenom neschopnost od tebe psát pořádnou propagandu ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # eru24 2014-06-09 18:04
Zato sa Slovaci pamataju, co robili banderovski hrdlorezi na vychodnom Slovensku a Podkarpatskej Rusi. A taktiez maju skusenosti s lzami EU a USA a s ich svojskim sirenim demokracie.
A co sa tyka vojakov, byt tam kvalitne vycvicena armada, uz je davno na Ukrajine pokoj. Takze rozpravky mozes ist rozpravat na stranky pohrobkov banderovcov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # eru24 2014-06-09 18:15
Budeme detailsti, Breznev sa narodil na Ukrajine, kde aj vyrastal. )))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # ENStudent 2014-06-10 09:58
Takže celou pravdu.

Brežněv se narodil na Ukrajině jako syn ruských rodičů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # eru24 2014-06-10 10:48
A ja niekde tvrdim, ze bol Ukrajinec? ))) Hovorim, ze sa narodil na Ukrajine, kde aj vyrastal. ))) Hoci akej narodnosti su jeho rodicia, je otazne, kedze nevieme narodnost jeho starych rodicov, no na druhej strane aj to svedci o tom, ako su narody prepletene, nehovorim o Zapade Ukrajiny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-10 12:21
Tak proč to Brežněva vlastně zdůrazňuješ ?
Co jsi tím chtěla říci ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # ENStudent 2014-06-09 23:46
Nebojte se paní Eleno, někteří z nás vědí jak to probíhá...známe to z 68 roku tady...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Amus 2014-06-10 17:30
Jsou tady asi tak dva, kteří používají různé nicky, aby to vypadalo, že je jich tu mnohem více.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # nejisty 2014-06-10 17:36
Ono je dost jedno kolik tu koho je. Je třeba posuzovat každý komentář jednotlivě a nemusíme řešit kdo ho psal. Pravda zůstává pravdou bez ohledu na to kdo ji psal a naopak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Amus 2014-06-11 16:10
Tak já přidám také pár komentářů po jinými nicky. A své pravdě budeme všichni přesvědčeni.:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-10 23:32
No pokud mluvíš o mě, tak používám pořád ten svůj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # pavol 2014-06-09 16:35
tomuto verím oveľa viac ako celej americko ukrajinskej propagande to iste ako v gruzínsku GRAD 122 TANKY , LETECTVO na mierumilovné Chinvali , toto je to isté vyvraždiť pokial pôjde a povedzme si pravdu kto je ministerobrany na Ukrajine akísi generál AVAKOV /neviem či za janukoviča nebol náčelník gen, štábu/, ktorý za "uplatu " odmietol poslúchnuť legálne zvoleného prezidenta aby potlačil teroristov na majdane a zastavil 40km od kijeva ale teraz ako minister nemá problém použiť ťažku techniku k tomu aj SU125 utočné bombardery proti civilom a vlastnej krajine
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # Elena 2014-06-09 19:08
www.youtube.com/.../
tady bydlel Janukovic.Bydli taky Vas prezydent nebo jaky koliv prezydent evropskeho statu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Weber 2014-06-09 20:31
Cituji Elena:
www.youtube.com/.../
tady bydlel Janukovic.Bydli taky Vas prezydent nebo jaky koliv prezydent evropskeho statu?

Elena, me by zajimalo, proc ukazujes jenom jednu stranu? Vsak si moldavci, banderovci, fetaci, zoldaci zahrali svoji pisnicku na majdanu a ted je cas, aby odpovedela druha strana?Prece nenechaji VIP rodinam tipu Rochildove vsechny firmy na vychodni Ukrajine ne?
A kdyz jde o to placeni, tak majdan taky platili a lidi se tam hrnuli jako do prace. Ja se narodil na Ukrajine a za ta leta jsem potkal velice chytre lidi a naucili mne velice jednoducha pravidla, ktera zna jen hrstka lidi a o Ukrajine jsem se uz vyjadril:
Po 1991 roce kdy se rozpadla SSSR vlezli na Ukrajinu Rochildove a Rockeffeleri a take tajne sluzby napr. Britska Mi-6, Nemecka BND (s banderovskou podporou na Ukrajine),Izrae lske tajne sluzby napr. Mossad a dalsich minimalne 5 bych tam jeste nasel. Kazda tahle skupinka ma partnery na Ukrajine(Oligar chy), kteri primo mohou za tuto situaci na Ukrajine. At uz to byla plynova krize a nebo ted obcanska valka, kdy se mezi sebou vrazdi ruzne Ukrajinske klany a samozrejme si neberou servitky a zabijeji obycejne lidi. A proc je tak kriticka situace jenom na vychodni Ukrajine (Doneck, Lugansk atd.)? Klan Rochildu, jak se jim rika, chteji dostat pod svoji moc prumyslove oblasti v teto casti Ukrajiny. Kde se jet tak mimochodem nachazi Rochild bank.Rochildove chteji Ukrajinsky ekonomicky motor a to se ted valci. Vseobecne se da o Ukrajine rici, ze zapad a Izrael tam rozehral svoji hru a chce 1.konkurovat Rusku 2. delat vsechno mozny proti Cine a ta nejhorsi 3. Valka na blizkem vychode. Jde o to, ze tyto 3 body se spoji do jednoho cile: geoglobalni, geoekonomicky, geopolitickou zmenu (presun)aktiv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # Elena 2014-06-09 20:48
Dobre vim ze se deli penize,vlast a vliv.....a mrzi mi ze za to vsechno odnaseji obycejne lide....ale videla jsem jine vecy kdy byl ten Majdan....lide na vesnici od baraku do baraku posilali krabice kam se hazeli penize kdo a kolik mohl tam dat.Faraze v crkvi modli za mir a klid.A zaden z tech lidi co tam staly na ttom majdanu ne sel tam pro penize,to uz mi proste verte nebo ne....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Šafránkova 2014-06-09 22:10
Holčičko,Vy_Ukr ajina dopadnete zle.EU a USA je to nejhorší,co Vás mohlo potkat.Myslíte si,že jste chudí,ne ještě budete vzpomínat,jak Vám bylo dnes dobře.Jste jen kořist,až nebude co brát,každý od Vás dá ruce pryč.Nebo snad doufáte v pomoc západu?Na to zapomenťe,už tedˇVás nepotřebují,co chtěli,to mají
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # nejisty 2014-06-09 22:13
A ke komu mají jít? Kdo je potřebuje?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # ENStudent 2014-06-09 22:51
Slečno Šafránková, žijete v ČR ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Šafránkova 2014-06-10 05:56
Ano,už skoro 60 let.,Socialismu s,okupace,total ita,demokracie. Vždytˇ to vidíte sami,UA dostali hromadu nesplnitelných slibů a všichni začínají covat.O vstupu do EU nemůže být řeč,miliardy dluhu,které měli slíbené zaplatit se zvyšují a když si poslechnete politiky,mají sto výmluv.Aby se UA postavila asponˇna startovní čáru,potřebuje desítky dalších miliard.Nikdo není ochoten jí je dát.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # ENStudent 2014-06-10 12:22
To víte, aby mohli dát, někde je musí vzít, resp. někomu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # hmmm 2014-06-09 20:48
a kde bydli Porosenko?
On je snad poctivy podnikatel?
Myslite si ze prijmutim pravidel EU se korupce ztrati? I u nas je korupce, musi se s ni bojovat a to musite vy sami. Nikdo ani EU ani USA ani Rusko vam v tom nepomuze.
Chcete samostatnost, to je fajn, ale samostatnost neni, ze prijmete cizi pravidla, vy musite rozhodovat. A zacit by mela vlada tim ze zacnete poslouchat vlastni obyvatele at maji nazor jakykoliv. Nemusite porad resit co Na to Rusko, nebo EU, to neni samostatnost.
Takove politiky je treba hledat. Cesta to neni snadna a nefunguje to ani u nas.
Ale jedno je jasne zabijenim vlastnich obyvatel z jakychkoli duvodu se nic nevyresi.
Jedina moznost je zabijeni zastavit, prestat resit kdo za co muze. Bohuzel to ale vy ani my nemuzeme, protoze jsme jen loutky v teto hre mocnych.
Smutne je jen to, ze nekteri z nas s tim zabijenim souhlasi.
Obdobny byl i nastup fasistu v nemecku. Vybere se jedna skupina obyvatel a obvini se ze vseho zla, zbytek obyvatel si na ni vybije zlost.
Ukrajina Rusko potrebuje jako sveho souseda a obch. partnera, nemuzete se prestehovat. Je to jako by CR zrusila vsechny vazby s sousednim nemeckem. Nemuzete si uriznout vlastni ruku.
Naopak by bylo vhodne vyuzit vasi polohu mezi Ruskem a EU a fungovat na obe strany.
Ale k tomu je nutne budovat pratelske vztahy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # zorgan 2014-06-09 23:29
Souhlasím, každý by měl začít u sebe, pak je dost velká pravděpodobnost , že se opravdu něco změní. Ještě je na to čas. Netoužím po tom, abych viděl válku, umírat civilisty - Jsou to války, v kterých umírá více civilistů, než vojáků ! Je to vše o probuzení, nepodporovat, to co má zaniknout - už jen když to má být disharmonická myšlenka. Tvořme tak, abychom vytvářeli kolem sebe harmonii a rovnováhu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Tomax 2014-06-09 22:15
Havel měl ještě větší luxus, haciendy ve Špaňelsku, Lucernu, Barrandov...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # HlavaBSF 2014-06-10 05:08
Cituji Elena:
www.youtube.com/.../
tady bydlel Janukovic.Bydli taky Vas prezydent nebo jaky koliv prezydent evropskeho statu?


Ano a hned vedle bydli současny premier Jaceňuk a ostatní z nové vlády , tohle video znate Eleno ? www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # RAD 2014-06-11 00:12
to uz jsou fakt dropty. Je jasny, ze "elita" nebude bydlet nekde v radovce. At
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Amus 2014-06-10 17:31
Kde bydlí Porošenko? V paneláku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Aldous Huxley 2014-06-09 21:26
Rusové předvádějí na Ukrajině válčení pro 21. století

Zajímavé tvrzení.
tyden.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # asi takhle 2014-06-09 23:12
No já vám povím Eleno, jak to dopadne pokud vstoupíte do EU (nepočítaje občanskou válku)

Na cestování za prací do EU zapomeňte, leda tak jako turista. Výrobky, které vyvážíte do Ruska nemají evropské standarty, takže máte smůlu a Rusko je taky nevezme, protože vás přestanou sponzorovat, když jste se přidali k EU.

Budete mít ale záplavu šmejdového zboží, které bylo vyrobeno "podnikateli" z EU v Číně, včetně prošlých, závadných potravin (blafů) na kterých si pošmáknete.
Ze začátku bude vše levné, aby se zlikvidovaly různé družustva, spolky a soukromníci. Až se tak stane půjde to každý rok nahoru o 15%.

Energii a vodu vám taky budou prodávat kapitalisti, protože vy to neumíte, ale taky se nedoplatíte.To bude taky postupně stoupat, nejlépe každého 1.ledna. To samé se týká bank.

Všechno nerostné bohatství bude vytěženo západními společnostmi, bez ohledu na ekologii. Tu si pak zaplatíte sami.

Mimochodem pod Slavjanskem jsou obrovské naleziště břidlicového plynu a na ty už mají práva američani a ti starousedlíci tam překážejí, ať jsou to ukrajinci, rusové atd.. A to je první důvod té války.

Bude vám postupně ubývat práce, mzdy a sociální výhody. Někdo to zaplatit prostě musí.

To co jsem tady vypsal si ze začátku ani nebudete uvědomovat, protože propaganda funguje na plné obrátky.

A na závěr. Pokud si na své území pozvete amíky, tak z toho nic hezkého nevzejde. Už jenom pokud by se konal odvetný úder.

Takže co vám nerozkradli oligarchové, dokončí EU spolu s USA.

To víte, dolar skomírá a "něco" se s tím musí dělat.
Nejlépe rozsekat Evropu na cucky a pak jí nezištně obnovovat - a to je ten druhý důvod občanské války - zatáhnout Rusko do SVĚTOVÉHO konfliktu.

Bylo by to na dlouhé povídání, ale to základní v kostce jsem vám nastínil.

a mrkněte ještě sem:
www.outsidermedia.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-16 # ENStudent 2014-06-09 23:54
Blábolíte kraviny nebo rovnou lžete.

Otázka je, proč ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # eru24 2014-06-10 06:37
A kde zijete? V Cechach, alebo na Slovensku asi nie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # ENStudent 2014-06-10 09:37
Žiji v ČR ale to není podstatné.

Podstatné je, že jste zcela opominul fakt, že Ukrajina je na pokraji ekonomického krachu. A za to nemůže EU ale Rusko s kterým byla 20 let v SNS. Proč jí nepomohlo ?
Rusko by si rádo vytrhlo z Ukrajiny východní indrustrializov ané části a zbytek ať zaplatí EU.

Vy tady zvracíte na EU ale opomíjíte fakt že ta jediná, možná pomůže Ukrajině z toho ekonomického marasmu. Rusko to neudělá - nechce, radši jí zdraží plyn.

Vaše blábolení o světovém konfliktu se zakládá pouze na vašich domněnkách.

Ukrajině by rozhodně v EU nebylo hůř než jí je teď.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # RAD 2014-06-11 00:18
Ano, spousta lidi tady si Rusko idealizuje, ale vy to same delate s USA a vazaly typu EU
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # ENStudent 2014-06-11 09:18
Kdo viděl Detroit, ví svoje.

Já si USA neidealizuju, jak jste na to přišel ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Šafránkova 2014-06-10 06:09
To není lež,to bude skutečnost.Jedn ak UA nemá nic,co by mohla nabídnout,Na potravinový trh se třesou Poláci,proto ta jejich aktivita,na Luhansko_Doněck o už jsou sepsané těžební smlouvy,včetně vyvlastnˇovacíc h,nemají žádné členské výhody EU,nejsou a tak honem nebudou,nesplnˇ ují skoro žádnou podmínku vstupu a podepsáním Asociace s EU Rusko okamžitě ruší výhody SNS.Tak jim skončí i vývoz tam.Co jim zůstane?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # eru24 2014-06-10 07:24
Este mozete spomenut povolenie odkupu pody zahranicnymi vlastnikmi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # xeen 2014-06-10 11:08
Ukrajina, puvodne novorus byla zalozena kmeny Vajgaru. Pro pochopeni soucasne situace je nutno se podivat okolo roku 1740. Tehdejsi Novorusko bylo napadeno Polskymi a Rakousko-uhersk ymi vojsky. Mistni knize pozadal o pomoc Ruskeho cara. Po skonceni nasledneho konfliktu, byla Ukrajina rozdelena na rece Don. Zapadni cast pripadla castecne Polsku, castecne CK monarchii (My jsme v dobe prvni republiky vlastnili jako cast pozustale koristi zakarpatskou rus). Vychodni cast se stala ruskym samoderzavim (neco jako autonomni oblast pod carskou ochranou za uplatu a omezeny vliv). Tudiz soucasna krize, neni nic jineho, nez pokus o obnovu historickych hranic, danych historickou zkusenosti a vazbami poslednich 300 let. Tudiz jak zde nekdo psal stylem existuje snad naka Luhanska nebo Donecka republika, proc by se neco melo delit, vsechny postrilet apod., je videt, ze je predevsim sam hloupym nevzdelanym primitivem, ktery tvori svuj nazor predevsim na zaklade propagandy a medialni masirky nebo neni ve svem mozku schopen zapojit dostatek interakci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # HlavaBSF 2014-06-10 21:17
Co komu kdy patrilo ?? Epic Time-Lapse of Europe
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # HlavaBSF 2014-06-10 21:22
Tady i s datumem , www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # ENStudent 2014-06-10 23:37
Může mi někdo vysvětlit, proč státy přidružené k CCCP nebo k Rusku v podobě SNS jsou ekonomicky v háji ?

Neměl Sovětský svaz dost času aby vybudoval prosperující sféru ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Amus 2014-06-11 16:14
ČR není ekonomicky v háji? Podívej se na náš narůstající dluh na stránkách Svobodných novin.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Amus 2014-06-11 16:15
A o USA už nemluvě. Proto se také děje ve světě to, co se děje. Žít si pohodlně na úkor jiných národů se nedá věčně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-11 17:59
Vyjmenuj jednu jedinou zemi pod kuratelu SSSR které se dařilo srovnatelně se Západem.


Když podle tebe žijí USA na úkor jiných proč teda mají ekonomické potíže ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # the demokratic World 2014-06-11 00:30
Stop,, pravej rise zla,,sionistick o imperialisticke j USA!!!
Stop mladsej sestre USA EU a Bruselu mastaly Zlateho telata!!!
Stop spolku vrahov,zlocinco v,zlodejov surovin sveta NATO!!!
VIVAT RUSIA!!!VIVAT PITIN!!!Go,go,g o Rusia!!!!!!!!.. .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # ENStudent 2014-06-11 09:20
Takže vlastně stop všem, kromě Ruska.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Amik John from USA 2014-06-12 01:23
SOS! pre EU.Zacina sa ten Brusel a EU podobat na tento sionisticky svincik USA.NATO je predlzena ruka sionisto imperialistov z USA a USA ma zaujem zakat vojnu v Europe nakolko ten svincik sa ruca ako domcek z karat.Zeleny dollar je zidojeb a Rusia a Cina uz davaju na frak svinciku USA.Preto vojnu,revolicie ala CIA spinave paprce o tom je aj dianie na Ukrajine.Europa nia wake up lebo dopadnete ako my v zidosionisticko -imperialistick ej USA.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás