Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNepokoušejte se vyprovokovat, jinak nám skončí trpělivost vzkázal USA Erdogan. Přišla reakce od syrského prezidenta Asada

Sociální sítě

Reklama

Nepokoušejte se vyprovokovat, jinak nám skončí trpělivost vzkázal USA Erdogan. Přišla reakce od syrského prezidenta Asada

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval v neděli USA, aby neprovokovaly Turecko a neohrožovaly jeho hranice.

„Neohrožujte naše hranice, neprovokujte nás. Jinak nám skončí trpělivost. To jsem říkal i váženému (bývalému americkému prezidentovi) Obamovi.

Lituji, že jsem se nedočkal odpovědi. Říkali jsme: ‚Přijdeme nečekaně v noci‘. Čekali jsme a čekali a pak jsme udeřili. Ti, kteří tvrdí, že za nimi stojí USA, nepřemohou turecký lid. Je to náš lidový boj," prohlásil Erdogan během svého projevu na ženském kongresu v provincii Bursa, který vysílala televize NTV.

Turecký prezident opět připomněl, že USA vojensky podporují kurdské milice v Sýrii. Podle něj USA poslaly syrským Kurdům pěti tisíc náklaďáků se zbraněmi.

Asadova reakce na útok Turecka

Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že útok Turecka na syrský Afrín je spojen s politikou Ankary od začátku krize v Sýrii. Ta, podle jeho slov, je založena na podpoře teroristických organizací.

„Hrubý útok Turecka na syrské město Afrín není možné oddělit od politiky, kterou turecký režim sleduje od prvního dne krize v Sýrii a která stojí hlavně na podpoře terorismu a teroristických organizací s různými jmény," cituje Asada národní agentura SANA.

Prohlášení bylo učiněno během setkání s delegací íránské rady pro strategické vnější vztahy.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+44 # .lak 2018-01-21 15:29
Hrůza
+37 # grants1 2018-01-21 16:22
Hruza jak jsme se zklamali.
+60 # Jarin G. 2018-01-21 18:45
Grantsi. Já bych s tou pochvalou Erdogana počkal (tvůj koment níže, stačil mi jen úvod, motáš se v tom jak nudle v bandasce).
Jednak nemá Turecko co v Sýrii dělat, i kdyby mělo sebelepší úmysly. Bojuje na území cizího státu, který ho nepozval!!! Takže ať si to jde vyřizovat s Amíky třeba k uSSa základnám v Turecku!

A za druhé. Tenhle Turek už udělal takových veletočů v politice nepočítaně. Já mu prostě nevěřím. Když to bude pro něj výhodné, tak bude s uSSáky zase velký kámoš!!! Turkovi nevěř, je to muslim, ne náš (ČR, RF a celý, skutečně demokratický svět) partner!
Z nedávna (např.):
Turecko: “Krym patří Ukrajině.”

Vzkaz pro hlupáky, kteří si hrají s hodnocením.

Dopl něno ve 21:15
Bezpečnostná rada OSN zasadne mimoriadne; prerokuje ofenzívu Turecka v Sýrii
A aby to nebylo jen proti Turkům, je třeba si kopnout do "Asada". Cituji....Šéf francúzskej diplomacie ďalej odsúdil “bezohľadné” bombové útoky sýrskeho režimu v provincii Idlib a požiadal o okamžitý prístup humanitárnej pomoci do oblasti Východná Ghúta, kde je kritickej situácii vystavených 400 000 občanov...
hlavnespravy.sk/.../1283124
A co takhle rovnou projednat nelegální vojenskou přítomnost uSSáků v Sýrii?!!!

A nakonec přidám jeden parádní článek ze Sputniku:
Základny USA v Sýrii: nic není tak, jak se zdá.

kousek cituji: ...Spojené státy uzavřely prakticky celý Blízký východ. Ale ani to jim nestačí. Na syrském území se nacházejí nezákonně. Spojeným státům nestačí jen používat zbraně bez povolení zákonné vlády či povolení Rady bezpečnosti OSN. Jim nestačí zabírat území, vytvářet tam základny a cvičit na jejich území nezákonné ozbrojené jednotky. Spojené státy potřebují chaos. A k dosažení tohoto cíle se jim jejich syrská opevnění velmi hodí. ...
cz.sputniknews.com/.../...
+13 # Dědouch11 2018-01-21 19:31
++++++++

(ukázaná platí) ;o)
+8 # Jarin G. 2018-01-21 19:41
Dík Vláďo, ten se ale povedl, viď? Celý Botička (i ten smajlík)!!!
+11 # Dědouch11 2018-01-21 19:49
Jo. Zase nějaké přebujelé ego čerstvého absolventa ZDŠ.
+20 # Piovarči 2018-01-22 01:12
Situácia sa rýchlo menila

O január 21, Sýrska Arabská Armády (DSP) Tiger Sily podporované ruského Leteckého Síl zachytené obcí Rasm al-Hirmil, Dwair al-Hawta, Khirbit al-Fajir, Tibarat al-Khushir a Rasm al-Jana v juhozápadnej Aleppo vidieku, severná Abu Duhur letecká,podľa podľa Hizballáhu media krídlo v Sýrii. Médiá zásuvky dodal, že veľká časť mesta Abú Duhur vo východnej Idlib vidieku bol tiež zajatý DSP.

Obklúčenie je úplné a Abu Dahur zrejme bude už zajtra celé v rukách armády.
A čo zatiaľ obsadili Turci

Turek robí chaos a vyhrážajúc sa USA obsadzuje Sýrske územie. Ale keby na obsadené územie potom povolal Sýrsku armádu najmä okolo tých hraníc bolo by to riešenie.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+8 # Jarin G. 2018-01-22 10:18
Opět díky za aktuální situaci na bojišti!
Posílám ti za to svoje selfie:
+7 # John Maxwell 2018-01-22 07:08
Přesně tak laku ... jedou jak se jim zlíbí za svoje i cizí manýry na cizí půdě nikým nepozváni hrajou si na vrchnost co rozhoduje o osudu cizí země ....
citace z článku :
"Turecko se snaží o opětovné vytvoření státu Hatay – historické oblasti Osmanského impéria – skrze provádění vojenské operace na severu Sýrie, prohlásil pro RIA Novosti zástupce kurdských jednotek domobrany (YPG) Nuri Mahmood."

cz.sputniknews.com/.../...
-23 # grants1 2018-01-21 16:20
Ten Erdogan se my zacina libit,neni to zadny maslo,sere na americany,neboj i se nikoho,co rekne to splni.
Nekdo tady bude namitat ,ze rusove "sedi v prvni rade a pojidaji popcorn",nez se turci vyporadaji s proamerickyma bastardama,ale tak to neni!!
Rusove maji strach byt vojenskou velmoci ,vsechno resi obklikou a uz jich opravdu nikdo nebere vazne,jako vojenska velmoc a spojenec sklamal,toto se odrazi na zahranicni politice Ruska.
Mozna se mylim a vsechno je to jenom hra.
Koneckoncu to dokazuje i to ze nejak tu chybi Vase komentare,jste rozcarovani z rusaku,nikdo uz nicemu nerozumi.
Zitra "nafara" proti Syrii Mikronesie hahhaa.
Kdyby turek chtel tak vymlati dusi z americanu a rusu jak by smet!!
-10 # grants1 2018-01-21 16:25
Jojo cervena ,tu jsem ocekaval,nikdo nema rad pravdu,bohuzel tak to je a vase minusovani meho nazoru to nezmeni.
+17 # Wiloni 2018-01-21 17:07
"Jojo cervena ,tu jsem ocekaval,nikdo nema rad pravdu"

Aha, takže pravdu má ten, kdo používá hrubou sílu??
Červeno nemáš kvůli tomu, že bys měl pravdu, ale proto, že je tvůj názor stejně [...]ní, jako chování Erdogana.
To, že Rusko řeší vše oklikou je dáno tím, že Putin, na rozdíl od tebe chápe, že silové řešení je vždy tou nejhorší volbou, která má řadu nepředvídatelný ch vyústění a výsledek vždy vede k mnohem větším ztrátám, než ziskům.
Kam to s tou tvou logikou dotáhlo USA, kam Británie, kam to asi tak dotáhne ten tvůj Erdogan.
Jemu frajere odbijí poslední rok jeho "vůdcovství" a možná i života.
Bohužel je na světě vždy dost takových de..lů, s názorem jako máš ty, a proto jde svět z války do války až ke svému úspěšnému sebezničení.
+15 # Jarin G. 2018-01-21 18:57
Wile a Vašku! Zas si tu někdo hraje s lajky!!!
Vaškových -22 v 18:55 je velice slušné číslo:

Nebo se tu už vážně někteří definitivně zbláznili?
+43 # Wiloni 2018-01-21 19:32
Nejsem "generace fejsbůku", takže má erekce nezávisí na počtu lajků.
Erdogan teď jednoduše pracuje pro Sýrii a Rusko.
i když to někteří nechápou.
U mafie se těmto lidem říkalo "zlí hoši" a řešili problémy, do kterých se nemohly zapojit vedoucí špičky mafie.
Rozdíl je pouze v tom, že Erdy to dělá z vlastní hlouposti a bez rozkazu.
Začal likvidovat největší vojenskou hrozbu, která se proti Asadovy mohla postavit (američanama naočkovaný Kurdi s tou jejich vysněnou "Rojavou", a zároveň k tomu musí stahovat svoje turkmenské jednotky z Idlibu, takže je nelze použít jako zálohy do bojů s SAA.
Navíc tím Erdy zase zhoršuje vyjednávací pozici jak na západě, tak v syrském triu.
Mimochodem, to, že zde mělo dojít k provokaci ze strany podpindosů (útok na ruské jednotky na letišti u Afrinu) dokládá i fakt, že NATO už vydalo prohlášení, že má každý stát právo na obranu své země (myšleno akce Turecka v Sýrii).
Ale jakej smysl to má vykládat nějakejm Grantsum.
Takový totiž uznávají pouze ty s větším kyjem.
Bez ohledu na to, že se takový dlouho nedožívají.
Protože nakonec se vždy najde někdo s větším kyjem, někdo mladší, někdo silnější.
Mimochodem, už včera jsem si všiml, že se celou tuto patálii snaží hodit na Rusko.
Nevím o tom, že by Rusko mělo nějakou dohodu s Kurdy, zato ale vím velmi dobře, že Kurdi dělali vše proto, co nejvíce škodili jak SAA, tak Rusku (viz přesuny ISIS přes jejich území, události v Qamišli, stejně tak to, co se dělo při osvobozování Deir ez Zorr a plynových polí kolem). Rusové Kurdum dali dost šancí, aby se připojili k syrským jednotkám, ty však vsadili na SSA.
Mimochodem, kde je teď letectvo USA?
Sestřelit syrskou stíhačka nad syrským územím pro ně problém nebyl (při ochraně ustupujících jednotek ISIL).
+25 # Dědouch11 2018-01-21 19:54
+++++++++
A hláška "Nejsem "generace fejsbůku", takže má erekce nezávisí na počtu lajků.", mě rozsekala. Dík za vyjádření i mého názoru.
+10 # Jarin G. 2018-01-21 22:11
A co říkáš na tohle, Wile? To o podpoře a práci pro RF a Sýrii nesvědčí! Hlavně ne ten poslední odstavec! Pentagon byl informován, sakra!!!
Škoda, že Kreml ne!!! Tomu se to asi hodně nelíbí.
Přímo to protiřečí tvé teorii!!! On ten "Erdy", jak ho přátelsky nazýváš, přece jen takový dobrák nebude.
Tu sestřelenou ruskou stíhačku mu já nezapomenu a nejen ji! Lže jako každý muslim, když je to v jeho prospěch nebo v prospěch Alláha!!!
Tady se mi dva fakt neshodneme. Turek bude vždy bojovat za své zájmy. Za zájmy RF, křesťanů či Slovanů jen, když z toho bude mít prospěch, ale nikdy ne na trvalo. Za zájmy Sýrie Turek nikdy bojovat nebude!!! Jen tam v té oblasti kupoval levně kradenou ropu od IS!!! A teď tam chce řešit problém s Kurdy!
No nic, každý máme svůj názor. Já tvůj názor respektuji i když s ním hrubě nesouhlasím! Mám tvé příspěvky jinak rád a často se 100% shodujeme!
Jsi jeden z mých oblíbených diskutérů!!!
Není třeba reagovat, já to prostě vidí jinak a nepřesvědčíš mě. Tady jsem pevný jako kámen ;o)
Horká aktualita z teletextu:

+24 # Piovarči 2018-01-22 01:32
Nech si Kurdi uvedomia že spájať sa s Američanmi bola chyba. Rusko by im pomohlo skôr v tejto situácii.
Tak nech ich Turek trochu precvičí
O to skôr sa priklonia na stranu Sýrskej vlády
+8 # Jarin G. 2018-01-22 10:21
Přesně, souhlas!
+10 # Wiloni 2018-01-22 09:20
Jarine.
Dvě věci.
a základě čeho jsi dospěl, že Turecko neinformovalo Ruskej štáb?
Takže znovu, útok vedl přímo na letiště, do té doby obsazené ruskou armádou.
Tedy bez ohledy na plánovanou provokaci podpindosů, někdo z tureckého vedení sice nejspíš ne oficiální cestou, ale přesto ruský štáb informoval.
Za druhé, kde jsi přišel na to, že v Erdym (to je zkrácení slova, nikoliv přátelské oslovení) vidím někoho čestného.
Pokud by jsi si přečetl to, co jsem psal Grantsovi, tak by jsi snad ani toto napsat nemohl.
A ano, to co dělá Turecko je plně v zájmu Ruska a Sýrie, jednak tím shazuje vlastní vyjednávací pozici, pak tím shazuje pozici USA (coby spojence Kurdů), a nakonec tímto útokem váže vlastní islamistické jednotky (FSA, turkmenské oddíly), které nemohou být nasazeny v Idlibu.
Pro SAA je teď podstatné toho využít a vrhnout svoje síly právě na řešení situace kolem Allepa.
Navíc tím nahnal Kurdy do problematické situace, protože ne USA se prostě spolehnout nedá.
Jen je třeba hrát tu hru dobře.
Proto ta rada OSN.
+7 # Wiloni 2018-01-22 11:16
+7 # Jarin G. 2018-01-22 12:35
Díky za odkaz! T. Spencerovou uznávám jako velkou odbornici na tuhle oblast. Tak až k večeru si to prostuduji, tak ti dám třeba i za pravdu!
Možná, že jsem tě jen špatně pochopil, protože těch reakcí jsi měl více. Já jen prostě Turkovi instinktivně nedůvěřuji.
Jinak ten nástup v Afrinu se Turkům zřejmě moc nepovedl! Teď zase Kurdové bojují proti asadovské opozici!! To jsou zvraty!!!
1) Syrští Kurdové informovali o ústupu turecké armády
cz.sputniknews.com/.../...
2) Kurdové zaútočili na syrskou opozici u Afrínu
...SDF informuje, že jejich vojáci zlikvidovali šest syrských opozičníků a tři další zajali. SDF zveřejnila fotografie zajatců a zabitých opozičníků....
cz.sputniknews.com/.../...
+10 # Dědouch11 2018-01-21 19:46
Vždyť ať se u toho třeba vyhoní. [...]ní příspěvek zůstane [...]ním, i s padesáti plusy a nad mínusy u rozumného a správného komentáře, normálně vyvinutý jedinec, jen zakroutí hlavou s vědomím, že tolik blbů, sem nechodí...
+14 # acidjoe 2018-01-21 20:14
Jarine a kdo myslíš, že to dělá? Já to nevím, tak proto se ptám. To už je fakt divná hra.
+16 # Jarin G. 2018-01-21 20:34
Taky nevím, kdo to tady zasviňuje! Kdybych to věděl, tak bych si to pro sebe nenechal!
Ale co, třeba je to jeho jediná radost ze života ;o).
Že by někdo takový?
+14 # Wiloni 2018-01-21 20:41
Prostě se nějaký pacient naučil používat proxy servery.
Toť vše

Mimochodem
facebook.com/.../...

Podle překladu kudrlinek by mezi YPG a SAA měli probíhat jednání. YPG žáda aby SAA konfrontovala turecké jednotky. SAA od Kurdů žádají verejnou a jasnou deklaraci, že odevzdají obranu SAA a umožní vstup bezpečnostním jednotkám do měst.

www.aktualnikonflikty.cz/.../
+12 # Wiloni 2018-01-21 20:43
Ono se stačí znovu přihlásit a můžeš vesele rozhazovat "Lajky" (ne ty psy)"
+11 # acidjoe 2018-01-21 20:12
nechápu ty ,minusy, souhlas s tebou, Wiloni.
-26 # Vaclav2 2018-01-21 17:19
grants...
neškodilo by trochu vystřízlivět...
+10 # acidjoe 2018-01-21 20:13
grants jest [...] převeliký, Vaclave2, jsem na tvé straně.
+4 # acidjoe 2018-01-22 12:09
grants Bohužel je to tak, že si kretén a vzhledem k tomu, jak velký kretén jsi, ti nemá cenu ani nic vysvětlovat,,st ejně bys to nepochopil..... ............... ...
+32 # Dědouch11 2018-01-21 19:36
"Rusove maji strach byt vojenskou velmoci ,vsechno resi obklikou a uz jich opravdu nikdo nebere vazne..."

Máš v tom hokej, hochu. Rus nic neřeší oklikou, ale s rozvahou. Trochu studuj Putinovu éru RF.
P. S. "Lépe dělat chytře blbýho, než blbě chytrýho"
(a to nemyslím ve vztahu k Rusku)
+21 # Jarin G. 2018-01-21 19:50
doplním dalšími citáty J.W.:
Jsi-li blbej nepij, projeví se to.
Kde blb, tam nebezpečno.
Když nejde o sex, nejde o nic (mimo téma, nebo nééé? ;o))
Kolikrát jsme se už přesvědčili, že kde stranický blb, tam je vždy nebezpečno. A aktivní blbec - ten je horší než cizí, případně i třídní nepřítel.
A tenhle na závěr, jak nadčasový Werich byl:
Lidé s fantazií nejsou nebezpeční. Nebezpeční jsou jenom ti, kterým fantazie chybí, takoví, co jdou jako kůň s klapkami na očích, kteří si neumějí představit, že může být ještě něco jiného, než oni myslí, že by mělo být!!!
+19 # Wiloni 2018-01-21 19:56
Pánové, už na něj kašlete.

„Kdo bojuje s hlupáky, nemůže dosáhnout velkého vítězství.“
Michelangelo Buonarroti

Zdroj: citaty.net/citaty-o-hlouposti/
+17 # Jarin G. 2018-01-21 20:49
Tak joooooo!
+7 # Dědouch11 2018-01-21 19:58
+24 # acidjoe 2018-01-21 20:16
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Jan Werich
+18 # Vítězslav Crha 2018-01-21 21:23
Granst 1 co to tady meleš za kraviny? Jsi naprosto mimo mísu a tupě si myslíš že Erdoganova politika směřuje tím správným směrem proti Kurdům v Sírii. Tak to mě rozesmálo a to o tom Rusku no to nemá chybu. Jako komediant tohoto webu dostáváš za jedna a doporučuji se přidat k těm pravým komediantům z divadel pražských,co tam mají ty své kavárny.Jako ukázkový fóreček s nulovou hodnotou a odezvou nic moc. Nikoho jsi neurazil ale ani nerozesmál tím svým politickým žargonem.Sorry
-12 # balwan 2018-01-21 16:34
+7 # Monika 2018-01-22 05:10
Nechce se mě věřit že Turci tam bojuji nezištně pouze s Kurdy bez získání Syrského území !Zadarmo ani slepice nehrabe a o Turecku to platí dvojnásobně ! Spíše věřím že Rusko je nechá vyřádit na Kurdech a pak to vezme jednou vodou a vyklidi i s USA základny kteři cvičí dalši svoleč proti Syrii a jsou tam nasáčkováný nezákonně !Jak slíbil Putin jak někdo pozvané hlavu proti Sýrii zaútočí mě mohutnou silou !
+2 # acidjoe 2018-01-22 06:00
Tak to si asi nejsi vědoma faktu, jak moc Erdoganovi, potažmo celému turecku leží Kurdové v žaludku. S tvou vírou v to či ono to nemá co dělat.
+7 # Monika 2018-01-22 09:15
Zravim Jarin : taky chodiš na Sputnik já tam píši i komentáře dokonce mám i fotečku tak se také objev pokud bude čas !
+5 # Jarin G. 2018-01-22 10:29
Ahoj Moni. Na Sputnik chodím jen na články! A ty tam do diskuze asi přispíváš přes Facebook a v tom já nejedu!
Já procházím hodně webů, ale málokdy přispívám do diskuzí jinde, než AC24!
Ale zaznamenal jsem, třeba, na Nové republice nick Monika Ikema (snad to neorám) a to jsi taky ty, viď?
Z Japonska, stejný styl!!!
Měj se hezky!!!
+3 # Dědouch11 2018-01-22 12:02
Jardo, zase jsi mi vyškrábnul myslivnu a to tak, že naprosto.
Taky sem tam juknu na jiné weby. Na Sputniku jsem se (když jsem zaregistroval to Moničino "harašení" - výzvu k rande :D) po ní díval pod několika články, ale neobjevil jsem ji. Na NR, je jasná. ;o)
0 # Jarin G. 2018-01-22 15:01
0 # Dědouch11 2018-01-22 16:36
Hned jsi nafasoval. :D

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás