Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaAbsurdní dohoda. Proč Rusko už neinformuje NATO o svých tancích

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Absurdní dohoda. Proč Rusko už neinformuje NATO o svých tancích

Tanky, obrněné transportéry, dělostřelectvo od kalibru 100 milimetrů, letouny a útočné vrtulníky. Dokument o omezení těchto druhů zbraní v Evropě a vytvoření bezpečné vojenské rovnováhy vstoupil v platnost přesně před 25 let 9. listopadu 1992.

Účastníci Dohody o konvenčních zbraních v Evropě (CFE) — 28 evropských zemí a také USA a Kanada. Snížení útočných potenciálů kontrolovali inspektoři. Kvůli rozšíření NATO na východ Rusko od roku 2007 přestalo plnit ustanovení dohody.

O tom, jak hlavní dokument garantující evropskou bezpečnost ztrácel smysl v materiálu Sputniku.

Mezibloková parita

Dohoda podepsaná v roce 1990 definovala množství zbraní a vojenské techniky v Evropě mezi Varšavskou smlouvou a NATO. Každý blok mohl mít ne více než 20 tanků, 30 tisíc obrněných transportérů, 20 tisíc kusů dělostřelectva, 6,8 tisíce bojových letounů a dva tisíce útočných vrtulníků. Na linii se množství bojové techniky omezovalo na 4,7 tisíce tanků, 5,9 tisíce kusů obrněné techniky a šest tisíc kusů dělostřelectva.

V každém případě ale CFE nestačila projevit svoji účinnost kvůli rozpadu SSSR. Dokument musel být předělán a adaptován už ne pro bloky, ale pro jednotlivé státy a armády. V obnovené verzi dohody sovětskou kvótu rozdělili mezi bývalé republiky, přičemž Rusko mohlo mít ne více než 6,4 tisíce tanků, 11 480 obrněných transportérů, 6415 dělostřeleckých systémů, 3450 letounů a 890 vrtulníků.

„CFE ovšem ve své počáteční variantě zabraňoval vytváření skupin pro možný nenadálý útok ze strany každého z bloků," řekl pro RIA Novosti prezident Akademie geopolitických problémů generál Leonid Ivašov. „Ne ve všem nás uspokojoval. Tam, kde mělo NATO výhodu, například v lodních skupinách, nepřistupovali na jakákoli omezení. Kromě toho se dohoda netýkala okřídlených střel vystřelovaných z moře a ze vzduchu. Postupem času se začala měnit politika vůči Rusku a začala vycházet najevo agresivní podstata aliance v čele s USA," dodal.

Rusko v roce 1995 snížilo počty ozbrojených sil téměř do limitu, vznikli ale problémy se skupinami na liniích. Toto se podařilo vyřešit k roku 1996, brzy se ale objevily další problémy.

Hra o jedny dveře

Další přezkoumání dokumentu bylo potřeba na konci 90. let kvůli řadě zemí v NATO. Na území suverénních států zakázali umísťovat bojovou techniku cizích států, přičemž národní kvóty Ruska ještě trochu „seřízli". Co je zajímavé, NATO si přitom ponechalo právo mít v Evropě prakticky stejné množství zbraní, kolik mohlo mít v první — blokové — verzi dokumentu.

„Tento dokument ztratil aktualitu — zmínil korespondent Ruské akademie raketových a dělostřeleckých věd, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov. — NATO se již nachází na území bývalého SSSR. Na záměnu CFE musí přijít jiný dokument, Západ na to ale nepřistoupí. Zastavit nyní rozšíření NATO na východ Rusko může jen tím, že proti tomu postaví takovou vojenskou sílu, kterou blok nebude moci zlomit. Oni chápou jen jazyk síly."

Podle nových požadavků Rusko omezilo své síly na severozápadním směru, odvedlo své zbraně z Moldavska a ratifikovalo dohodu. NATO ale oproti tomu přijalo do svých řad několik dalších bývalých zemí Varšavské smlouvy a pobaltské státy, které nejsou součástí CFE. Kromě toho se v Bulharsku a Rumunsku objevily základny USA. Díky tomu celkový počet obyčejných zbraní bloku v Evropě podstatně vyrostl a překročil všechny stanovené limity.

Varovný signál

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov dříve zmínil, že situace ve světě se kardinálně změnila a Rusko ve výsledku zůstalo jedinou zemí, která CFE plní. „Nikdo z členů NATO tuhle dohodu neplní a my nechceme vypadat, jako bychom žili v divadle absurda," řekl Lavrov při vystoupení na řádném zasedání Rady Rusko — NATO v Oslu.

Podle názoru Ivašova je dnes nesmyslné CFE obnovovat nebo pracovat na nové dohodě, jelikož evropské země, které jsou členy NATO, nejsou ničím jiným než instrumentem „silové rusofobní politiky USA". To je potvrzené tím faktem, že Sjednoceným silám aliance v Evropě velí americký generál, což je pravidlem.

„Nyní není nejlepší doba v rusko-amerických a rusko-evropských vztazích, aby bylo možné spouštět novou smlouvu. Stará zemřela a nenáleží rekonstrukci. Odsud je možné vzít nějaké principy, omezení na koncentraci vojsk a těžké techniky, ale pouze poté, co se Evropané stanou více samostatnými," myslí si Ivašov.

Na mimořádné konferenci svolané v roce 2007 Rusko navrhlo dopsat do smlouvy pobaltské země a snížit počet zbraní NATO, odsouhlasit tyto změny se ale nepodařilo. Ruský prezident Vladimir Putin tehdy 13. července 2007 podepsal příkaz o pozastavení platnosti CFE ze strany Ruska.

Od tohoto momentu Rusko přestalo informovat o přemísťování své bojové techniky a uzavřelo zahraničním inspektorům přístup ke svým vojskům. Později vystoupilo ze společné skupiny pro konzultace CFE.

Zdroj: disclose.tv

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+46 # LubinenKremlBot 2017-11-09 22:11
Na ûplně debilní titulek ''proč Rusko neinformuje''tě żko něco najït a zvlášť odpověď .Komu by se mělo napráskat ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+63 # Janinna 2017-11-09 23:04
Evropa se stává odrazovým můstkem pro NATO. Vše je zapojeno - nádraží, dopravní infrastruktura, letiště,....
Cíl: okamžitý převod velkých vojenských kontingentů a těžkých zbraní na diskutabilní "ruskou hrozbu".
V této souvislosti všechny předchozí dohody o omezení zbraní v Evropě a zavedení vojenské bilance ztrácejí smysl.
Nechtějí žít společně - pak se musí změnit pravidla hry.
NATO si chce měnit podmínky dohody "pro sebe".
Rozšiřování NATO na východ neutralizovalo smlouvu CFE a přeměnila dokument na cár papíru.

Zpočátku měla smlouva CFE zabránit překvapivému útoku.
Vynikající myšlenka, ale agresivita západního bloku začala narůstat.
Nejprve čečenská kampaň oslabila Rusko, pak země východní Evropy vlezly do NATO, pak se snížila ruská kvóta pro vyzbrojování a americké vojenské základny začaly růst jak houby po dešti.
To nebylo štěstí, ale geopolitická strategie Spojených států na kontinentu.
Západní hegemoni, kteří chápou pouze mocenský jazyk, přitáhli až k ruským hranicím, doufali, že se země stala snadnou kořistí.
Je čas rozptýlit iluzi Washingtonu a jeho spojenců v Evropě.
Rusko není vykonavatelem agresí, je zaměřeno pouze na mír. Souhlasilo s podepsáním nové smlouvy, ale to bylo zamítnuto.
Tak ruský prezident odpověděl symetricky:
zahraničním instruktorům byl odepřen přístup k vojskům, informace o přesídlení vojenského vybavení už Moskva nezveřejňuje a pozornost nebyla věnována ani výkřikům Polska, Německa a Francie o jejich "obavách".
Hra na jednu bránu skončila, pánové z NATO.
Obnova mrtvoly Smlouvy CFE již nemá smysl. Vojenskou rovnováhu v Evropě porušily Spojené státy a jejich spojenci.
Nyní Yankees aktivně rozvíjejí pozici svého globálního systému v Evropě a vytvářejí velitelské stanoviště a jednotky rychlé reakce. Neexistují žádné pochybnosti, žádné politování, jen hlasité prohlášení o bezpečnosti regionu a ochrana před "ruskou hrozbou". (Politikus)
Takže by mě zajímalo, proč by Rusko mělo dávat zprávu svému potenciálnímu nepříteli o pohybech svého vojenského vybavení? Moskva již nemá v úmyslu omezovat své obranné schopnosti, což je logické a oprávněné vzhledem k agresi NATO v blízkosti ruských hranic.
Bez iluzí....... a na Západě bez snů o rychlém vítězství nad Ruskem.
Jen jasné pochopení budoucích problémů ... pro všechny zainteresované.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # John Maxwell 2017-11-10 03:32
Jako vždy ++++++
Pamětníci WW.II vymírají a nová generace která válku nikdy nepoznala netuší ani zdaleka co obnáší ,jen co mají z debilizační tv ... co nám eUál připravuje by nemělo nechat nikoho klidným ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # ing. Pejčoch 2017-11-10 08:02
Strategických zájmů v zahraničí má Rusko mnohem méně než USA: „Agresivní“ Rusko má celkem 12 zahraničních základen (zejména v blízkém zahraničí – bývalých státech SSSR), „neagresivní“ USA mají ve světě - cca 800 zahraničních základen.

Země „neagressivního “ NATO mají celkem cca 5900 tanků (včetně 2 800 amerických) proti 2 800 ruským tankům. „Agresivní“ Rusko má jedinou letadlovou loď (v opravě), zatímco „neagresivní“ Američané jich mají deset, a to navíc s 3x většími počty letadel na palubě. Dnes zkrátka Rusko zdaleka nemá schopnosti, které měl SSSR (s výjimkou jaderného potencionálu). Ocenění vojenského potenciálu Ruska jsou opravdu silně přehnaná.

Rusko je Západem vymyšlený vojenský strašák, Západ to využívá k soustavné propagandě o „agresivní Moskvě“ ve své vlastní „hybridní válce“ proti Ruska.
USA mají dvě nepopiratelná prvenství. Za prvé jsou státem s největším HDP na světě, které přesahuje 22% celosvětové ekonomiky. Za druhé jsou státem s největším reálným dluhem na světě, který přesahuje 100% HDP této země! V roce 2014 byl oficiální hrubý domácí produkt této země 17,4 bilionu dolarů a podobně velký je také federální dluh této země (nikdo neví, kolik přesně a komu dluží jednotlivé státy USA, takže se všude uvádí jen federální dluh).

„Agresivní“ Rusko má oproti „neagresivnímu“ USA cca 8x menší HDP, který činí okolo 2,1 bilionu US dolarů. Dluh Ruska však nepřesahuje 20% hrubého domácího produktu této země, takže je mnohem menší a snáze, vlastně kdykoli splatitelný, aniž by se kvůli tomu musela zcela zhroutit ruská ekonomika, což by se zákonitě stalo, kdyby takový krok byly nuceny udělat USA.
I blb chápe, že každá armáda je tak silná, jak silná je ekonomika daného státu.

Ozbrojené síly „neagresivních“ USA jsou trojnásobně větší než ozbrojené síly „agresivního“ Ruska. Započteme-li ekonomický potenciál stávajícího EU a vojenský potenciál NATO, nemá valného smyslu porovnávat ekonomickou a vojenskou sílu „neagresivního“ USA (a jeho spojenců v NATO) s tímže potenciálem „agresivního“ Ruska. Pouze jaderná triáda Ruska brání „neagresivním“ USA Rusko napadnout a rozparcelovat jej na různé těžební klejmy nerostných surovin.

Podle údajů ze Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) klesl v roce 2016 podíl USA na 36% (ano 36%) celkových vojenských výdajů ve světě, Číně na 13%, a v Rusku na 4,1% (žabaři). Zároveň, pokud přidáme údaje Francie, Německa a Velké Británie, dostanete ještě dvakrát tolik, než v Rusku - 8,6%.

Kromě toho, populace, a tím i lidské zdroje v západních zemích jsou mnohonásobně větší, stejně jako těch, kteří jsou ve vojenské službě: 3,6 milionu vojáků v NATO proti 800 tisícím vojáků v Rusku. Téměř ve všech typech zbraní NATO výrazně početně předčí Rusko, pouze na zásoby jaderných zbraní lze s ním srovnat.

V současné době se baťka Putin pokusil o něco podobného a začal s Jelcinem zdevastovaného Ruska opět dělat na USA nezávislou velmoc. Z tohoto důvodu USA skrytě vyhlásilo Rusku novou studenou válku, jelikož se zadlužením, které USA mají, si nemohou dovolit ztratit žádné významné obchodní partnery a dělit se o moc a vliv ve světě s jinou velmocí!

Pro někoho musí být obrovský problém, že Ruská federace disponuje obrovským nerostným a přírodním potencionálem. Proto se jej více než 100 let snaží zničit a ovládnout ony vskutku „nekonečné“ zdroje. Nedá jim to spát!!!

Ostatně soudí, že Rusko musí být zničeno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # John Maxwell 2017-11-10 09:02
Pane Pejčoch lidská síla západu to bych bral s rezervou.... osobně si myslím ,že v případě konfrontace se málokomu bude chtít umírat za cizí zájmy natož za někoho z poza louže .... druhá stránka věci je kvalita nad kvantitou a technologický výzkum který se na západě jaksi zastavil a dal si pohov a vehementně se zdroje peněz stěhují jinam a tak nezbyvá, než je schánět obludně po spojencích a prodávat kdejaký šunt xx let starý nebo nefukční ....armáda je tak silná jak její nejslabší článek.
NATO má těch slabých článků tolik kolik teče dolarů na konta zaprodanců ....
Pokud se někdo připravuje na válku nestaví přepychové ubikace viz to je plýtvání zdroji ...
Zlaté kasárny: v Estonsku vybudovali kasárny NATO za 43 milionů eur / hehe pro 900 instruktorů z NATO
Estonský ministr obrany Juri Lujk otevřel ve vojenském městečku Tapa nové kasárny pro vojáky Sil obrany NATO, jejich výstavba přišla estonské daňové poplatníky na 43 milionů eur, informuje [...] Estonsko.
cz.[...]news.com/.../...

Estonci nemaj co žrát ,ale okupanti budou mít kde bydlet ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dědouch11 2017-11-10 09:21
+++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Popo 2017-11-10 10:31
Cituji ing. Pejčoch:
I blb chápe, že každá armáda je tak silná, jak silná je ekonomika daného státu.
Nie i ale len blb to tak chápe. O to zábavnejšie je v tejto veci uvadzanie USA ako príkladu o ktorom je i všeobecne známe že uňho je jeho každoročný dlh vyšší ako jeho HDP. Nemožeš davať dve konuny keď máš len jednu. Ak sa to dá, niekde je chyba...Cituji John Maxwell:
Estonci nemaj co žrát ,ale okupanti budou mít kde bydlet ...
A kto im za to že "grgajú" može, okupanti? Nie náhodou sa vraví "Máme len takú vládu akú si zaslúžime!" Každému čo jeho jest - len tak jednoduché je to...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # LubinenKremlBot 2017-11-10 06:47
Ahoj Jani tobě člověk musí jenom popřát hodně zdraví a neutuchající chuť sem psát ,ty patříš mezi nejzářnější drahokamy diskuse tohoto serweru.Hlavně se musíme modlit za svobodu slova ale nejen ,člověk může říct všechno ale v dešní rádoby demokracii a svobodě platí taky ,že třeba taky jenom jednou.Nechť vláda tvá se lide do tvých rukou navráti, ale už pro Boha ne přes vlastizrádce koupený stranou ničemné temnoty, lži a falešné humanity.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # John Pitralon 2017-11-10 11:03
Přesně tak Jani, západní vochrochti opět přilezli až k ruské hranici a kvičí. Historie se opakuje.

-----------------------------
Unsere Mutter Unsere Vater (Eisbrecher Keine Liebe)
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2017-11-09 22:46
eh súdruhovia, děfinujte mi prosím presně čo presně je taký tank? pásy a kanón má pomalu cokoliv
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-11-10 18:01
"Tank je silně obrněné bojové vozidlo s pásy, věží a kanónem, jehož primárním účelem je likvidace nepřátelských pozemních sil přímou palbou. Moderní tanky se vyznačují velkou palebnou silou (přičemž jejich nejobvyklejší hlavní výzbroj představuje kanón) a vysokou úrovní pancéřové ochrany a mobility. Tank je nejlépe pancéřovaný bojový prostředek ze všech pozemních bojových vozidel a nese z nich nejefektivnější protitankové zbraně. Tyto charakteristiky společně s intenzívním hlukem, který vydává pohybující se tanková formace, dělají z tanku jednu z nejobávanějších zbraní na bitevním poli, ceněnou pro šok, který působí na jiné typy jednotek."
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # František Jouda 2017-11-10 01:08
Bohužel, ve své hlouposti, jsme se my Češi stali americkým hegemonem, který má jednou na rozkaz NATO napadnout to zlé Rusko s největším povrchem nerostného bohatství na planetě, aby USA ovládly celý svět, jak to měl v plánu Hitler...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # r.m. 2017-11-10 01:48
My jsme jen takové chapadýlko, zvládáme i utírání spojeneckých prdelí nakopaných domorodcem.
Hitler neplánoval vládu nad světem, byla to naopak obrana útokem. Skutečnou vládu nad světem obhájila a upevnila vítězná strana. Dnes drží pohromadě už jen tištěním peněz.
Naše expediční chapadýlko NATO zatím nafasovalo bible jen v pouštním maskovacím provedení. Feldgrau úpravu do stepí ještě nemáme tak klídek pane.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Audit 2017-11-10 09:01
Bylo by velmi naivní domnívat se, že Hitler byl inciátorem II WW a byl schopen napadnout SSSR bez cizí pomoci.
Německo bylo před touto válkou po dvojnásobném bankrotu, po světové krizi, která přišla, jak jinak z USA.
Navíc muselo platit reparace za I WW.
Německo nemělo a nemá surovinové zdroje - ropa, ruda, plyn atd.
V Německu byla neskutečná bída po roce 1929 (světová krize). 50% nezaměstnanost, vysoká umrtnost novorozených.
Za takových podmínek Němci mohli stát akorát na polívku u Armády spásy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Pavel Blaheta 2017-11-10 12:26
Audit - Německo je zářný příklad toho, že národní socialismus má šanci existovat úspěšně. V průběhu dvou až tří let poté co se dostal Hitler k moci dokázali porazit krizi, postavit ekonomiku na nohy (je jedno že na dluh - ty dnešní ekonomiky tak taky existují), lidé v Německu začali žít jako lidé. A dopadl stejně jako Kaddáfí nebo Saddám - byl zničen - dopustil se největšího hříchu - zvětšoval životní úroveň svého lidu. A toto (mimo jiné) je dnešní největší hřích Putina (v očích Západu), že plýtvá zdroji na zvedání životní úrovně občanů Ruska. Těmi zdroji o kterých si elita USA myslí, že patří jim. Oni se domnívají, že celý svět je jejich - bez výjimky celý. Inu brzy narazí na mantinely svých "vlhkých" snů. Je jen otázka zda ten jejich náraz vyvolá otřesy v celém světě - vlastně ne jestli, ale jak velké budou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Lucif 2017-11-10 08:18
Všetky tie dohody čo uzavrie NATO sú totiž zamýšľané ako jednostranné. Obmedziť oponenta, zvýhodniť NATO. Na strane oponenta ich potom podpíše nejaký zaplatený pajác, ako napr. u nás Mikloš s Dzurindom..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Dědouch11 2017-11-10 09:34
Přesně. Někdo smlouvy důsledně dodržuje a někomu nedělá problém, je ignorovat. Z důvodu "národní bezpečnosti a zájmů", samozřejmě...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Dobrý Den 2017-11-10 08:53
A jako vždy, největší zrádci a zaprodanci jsou ti z vlastního rodu, kterým se řekne, že jsou něco víc než druzí.
radikal.ru/.../htm


Neobanderovský projekt, určený jako nástupný bod války proti RF, si budou muset platit sami zřizovatelé USA a EU. Koláčky došly. :-):-)
.... první větev mořského plynovodu Turecký proud vyšla z ekonomické zóny Ruské federace a v sobotu překročila hranice výhradní ekonomické zóny Turecka ... tato událost není všude přijímána jako radostná, část médií delikátně mlčí.
Podle plánu stavby začne doprava plynu přes Turecký proud v prosinci 2019.
cz.[...]news.com/n azory/201711096 249622-turecky- proud-bod-obrat u-ukrajina-ztra ty/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # .lak 2017-11-10 09:07
Vondoni jim kyblíčky a lopatičky nedovolili. A ještě jak to že jim na to zbylo? Navíc hezčí a lepší - NELZE !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás