Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMoskva s Pekingem spojují síly a připravují krok, který vůči americkému dolaru nemá obdoby

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Moskva s Pekingem spojují síly a připravují krok, který vůči americkému dolaru nemá obdoby

14. března Ruská centrální banka otevřela svou první zahraničí kancelář v Pekingu, čímž provedla krok směrem k ukutí aliance Peking-Moskva, aby provedly obchvat amerického dolaru v globálním monetárním systému a pozvolna rozjely obchodování v zlatem podloženém standardu. 

Podle South China Morning Post je tato kancelář součástí dohody uzavřené mezi oběma sousedy „snažícími se o silnější ekonomické sepjetí,“ jelikož Západ na Rusko zavedl sankce kvůli Ukrajinské krizi a také propad cen ropy postihl ruskou ekonomiku.

Podle místoguvernéra Ruské centrální banky Dimitrije Skobelkina bylo otevření pekingské zastupitelské kanceláře Ruské centrální banky „velice dobře načasovaným“ krokem na pomoc konkrétní spolupráci, včetně vydávání dluhopisů a opatření proti praní peněz a proti terorismu mezi Čínou a Ruskem. 

Kancelář nové centrální banky se otevírá v době, kdy Rusko připravuje vydání svých prvních federálních dluhopisů denominovaných v čínských yuanech. Činitelé čínské centrální banky a finanční regulační komise se zúčastnili ceremonie na ruské ambasádě v Pekingu zřízené v říjnu 1959, za dnů nejlepších čínsko-sovětských vztahů. Finanční regulátoři obou zemí se loni v květnu dohodli vydat dluhopisy denominované v domácích měnách vzájemně na trzích jeden druhého, což je krok, na který se široce nahlíželo jako na záměr vlastně ozkoušet, jak pevně si stojí status amerického dolaru jako globální rezervní měny. 

Čínský premiér Li Keqiang promlouvající o budoucích vztazích s Ruskem v polovině března řekl, že čínsko-ruské obchodní vztahy sice poznamenal propad cen ropy, dodal ale, že vidí ohromný potenciál ke spolupráci. Vladimim Šapovalov, jeden z vedoucích činitelů Ruské centrální banky, řekl, že obě centrální banky koncipují memorandum o porozumění, aby vyřešily technické otázky kolem čínského dovozu zlata z Ruska, a že podrobnosti budou zveřejněny už brzy. 

Pokud se Rusko – čtvrtý největší světový producent zlata po Číně, Japonsku a USA – opravdu pro Čínu stane významným dodavatelem zlata, narůstá pravděpodobnost scénáře mnohými naznačovaného již roky, jmenovitě, že Peking se konečně připravuje rozjet zlatem podloženou měnu o několik řádů. 

* * * 

Mezitím, spolu s tím, jak se Ruská centrální banka sbližuje s čínskou, Čína reaguje přívětivě na zřízení clearingové banky v Moskvě k vypořádání transakcí v čínských yuanech. Průmyslová a komerční banka Číny (ICBC) oficiálně začala tuto středu v Rusku operovat jako čínská clearingová banka v renminbi. 

„Oficiální regulační orgány Číny a Ruska podepsaly série významných dohod, které znamenají novou úroveň finanční kooperace,“ řekl výše už zmiňovaný místo-šéf Ruské Centrální banky Dimitrij Skobelkin. 

„Spuštění místní clearingové služby pro renminbi v Rusku dále rozšíří místní vypořádávání plateb a posílí finanční spolupráci mezi oběma těmito zeměmi,“ dodal k tomu. 

Irina Rogova, ruská finanční analytička, řekla ruskému magazínu Expert, že toto clearingové centrum by se mohlo stát velkým finančním uzlem pro země v celé Eurasijské ekonomické unii. 

* * * 

A vypadá to, že obchvat kolem amerického dolaru se už vyplácí: podle čínského Státního úřadu daňové správy obrat mezi Čínou a Ruskem v lednu meziročně vzrostl o 34%. Bilaterální obchod měl v lednu 2017 objem 6,55 miliardy $. Čínské vývozy do Ruska vzrostly o 29,5%, takže dosáhly 3,41 miliard $, zatímco dovozy z Ruska vzrostly o 39,3% na 3,14 miliardy $. Přesně tak, jak měli mnozí podezření, že sankce na Rusko Moskvu donutí, aby si našla jiné obchodní partnery, mezi nimiž bude hlavní Čína, tak se také stalo. 

Vytvoření clearingového centra umožní oběma zemím, aby dále zvýšily bilaterální obchod a investice, přičemž zároveň sníží svou závislost na americkém dolaru. Tím se v Rusku vytvoří fond likvidity v yuanech, který umožní, aby obchodní a finanční operace probíhaly daleko hladčeji. 

Rozšířené využívání národních měn k transakcím by rovněž potenciálně mohlo omezit turbulence směnných kurzů yuanu a rublu. Toto clearingové centrum je jedním v řadě opatření Čínské lidové banky a Ruské centrální banky při hledání cest k prohloubení své spolupráce, hlásí Sputnik

Jedním z nejvýznamnějších zvažovaných opatření je už snaha o již dávno zmiňovanou společnou organizaci pro obchodování zlatem. Čína a Rusko byly v posledních letech nejaktivnějšími nákupčími tohoto drahého kovu na světě. Loni při návštěvě Číny místo-šéf Ruské centrální banky Sergej Švecov řekl, že tyto dvě země ve zlatě chtějí vyřizovat ještě více transakcí. 

„Diskutovali jsme o otázce obchodování ve zlatě. Země BRICS jsou ohromné ekonomiky s velkými rezervami zlata a s působivým objemem produkce a spotřeby tohoto drahého kovu. V Číně se obchodování zlatem vede v Šanghaji, v Rusku v Moskvě. Máme takovou představu, že zřídíme mezi oběma městy linku, abychom obchodování mezi oběma trhy zvedli,“ řekl ruské tiskové agentuře TASS první místo-guvernér Ruské centrální banky Sergej Švecov. 

Jinými slovy Čína s Ruskem se přesouvají pryč od obchodování na bázi dolaru směrem ke komerci, která bude mít konečnou pojistku ve zlatě čili v tom, co se pozvolna vynořuje jako Východní zlatý standard, zatím pro sdílení mezi Ruskem a Čínou, který bude fungovat jako pojistka jejich měn. 

Ceny zlata mezitím nadále všechny tyto mohutné posuvy ve strategiích ještě ignorují, což se Číně, která je v posledních letech největším sběratelem zlata, líbí. 

Zdroj: zerohedge.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+104 # Lubinen 2017-04-02 21:07
Již dlouho očekávaný proces odtržení od závislosti na dolarovopisoáro vých papírcích made in ussa začíná mít konkrétní obrysy je to jenom dobře ale může to spustit krizi v těch zemích ,které slepě věří dolaru.Kam momentálně patříme my ČR dobře víme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+71 # josh (xy) 2017-04-02 21:58
Jo,jo....také jsme měli měnu podloženou zlatem...
A pak milé děti, přišla politická změna k lepšímu v čele s ODS, guvernérem Tošovským,...Pe níze nyní máme také podložené, ale...no, už,...
Kdo nevěří, ať tam běží...


zlato se kamsi přesunulo,...


a zbyly jen natištěné papírky,...bank ovka kdysi..stejně jak u nás,...asi stejná hodnota, jako náš život
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+82 # alojz 2017-04-02 22:09
..jen se Rusové a Číňane moc nenaparujte.Jen co do naší Evropské unie dorazí další posily inženýrů, doktorů, vědců a dalších kapacit, jen co se trošku zabydlí, odpočinou, zaparkují své gumové čluny, rozhlédnou, tak vám vy přátelé z východu ještě polezou oči z důlků, jak nam tady tu ekonomiku rozjedou.
Jsou to inteligentní a silné bytosti. Ani v těch člunech si nesednou, jak už by rádi robili...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Véna 2017-04-03 17:42
Pane Alojz, moc Vám děkuji za vaši glosu posilách inženýrů a doktorů. Ještě teď brečím smíchy. Takhle jsem se už dlouho nepobavil. Ještě jednou, moc děkuji.
S pozdravem Václav
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-49 # vale 2017-04-02 23:06
poznas i ty co maji spolecneho :

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Uncle Sam 2017-04-03 08:25
Je to červená barva ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # dusan1234 2017-04-03 11:14
Myslím že je tam ešte tá čierna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch1 2017-04-03 17:50
Všechny jsi sem najebal ty.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Vítězslav Crha 2017-04-02 23:27
Jasně ukázaná cesta k čistému systému,který fungoval v celém světě. Nebýt nenažranců,nest alo se tak a burza by pracovala naprosto relevantně na základě skutečných a hodnotově vyvážených transakcích. Tím že odkopli zlato a stříbro z měnového systému se sice nažrali,ale na úkor budoucnosti. To jim v tu dobu bylo naprosto šum a fuk,jenomže čas neúprosně běží a už jim to vařící šplouchá do ksichtu. Eurasia se formuje každým dnem a nocí a i Zeman to moc dobře ví. Proto se divím,že své kámoše v ČNB neuzemní. Na cenu eura se dnes už můžeme z vysoka,protože EU pomalu už leze po palici do rakve. USA již budou muset naaranžovat pád ekonomiky,proto že to jednak svedou na špatnou politiku Trumpa a navíc se jaksi burza udýchala k smrti a je na JIPce. Tuto rakovinu ale neustojí a celý systém bank a na nich závislých korporací se zhroutí tak,jak si nanečisto vyzkoušeli USA 11.9.2001. Tam to padalo taky rychle a tak již vědí.No očekávám tvrdý vzestup drahých kovů a to již započalo.Již není cesty zpět,protože každá takováto zpráva posouvá ceny a ponižuje burzovní aktivity. Proto samá reklama na obchodování na burze a zvláště na binárních opcích. Tam lidi prosírají moc peněz a to chvíli burzu opravdu živí. Jinak to jde do kopru a centrální banky jsou zoufalé co s tím. Párování měn je jako přejemná pilka na železo- nahoru,nebo dolů. Sazka sportka v mezinárodním měřítku a zoufalost sama.Připravme si mokré hadry na čela,budeme je potřebovat.Boha tí budou závidět chudým. Tak asi tak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Pavel Blaheta 2017-04-03 01:03
Je to důležitý krok, který Rusko s Činou provedli, ale je to jen malinkatý krůček na cestě k osvobození jejich zemí od dolaru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Věra Štimová 2017-04-03 00:22
To, co Markéta Šichtařová tvrdí už dva roky, se naplňuje. Hitlerova metoda tisknutí bankovek příslušných zemí, které chtěl poslat na dno, se dělala zcela stejně a je vidět, že mrtvý Hitler inspiroval mnohé. Naštěstí i kdyby se snažili zcela položit naši korunu, jsme moc malí na to, aby to zafungovalo i jinde, proto tiskli dolary a euro. Tyto měny na tom budou asi nejhůř, protože podle toho, co psal Fulford, nás ještě jako kolonii neměla Čína, proto nejspíš ta naše měna bude zas podložená zlatem a koruna bude pod Bricks. Zeman si něco o tom byl ujasnit v Číně, mám ten dojem. Teď jenom ještě mít aspoň záruku, že jsme tak mrňavej stát, že nás Čína přehlídne a řekne si, že ten její socialismus s kapitalistickou tváří tady nemá cenu zavádět, protože hned vedle je Německo a to je jinej kalibr. Navíc bude položený skz papírky euro, jak si sami tolik tiskli na příkaz své centrální banky, takže jejich měna bude pouze podložená čísly vycucanými z prstu, jak je v současnosti zvykem v bankovních kruzích. Prostě penězoměnci, který už tehdy vyhodil Ježíš z chrámu a oni žalovali u těch kněží, farizejů. Franta potvrdí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Uncle Sam 2017-04-03 08:29
Kecy, kecy a zase jenom kecy, stejně jako Ruská zahraniční politika zastrašování .... Všichni jste umengelenci. Debilové. .... :-D

Ps: Pořádně mě vyhejtujte...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Venda 2017-04-03 09:24
Myslím si, že to není potřeba. O Vaše "vyjebání" se už postarala matička příroda.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Lubinen 2017-04-03 13:41
Chudáček ubožáček strýček Sam.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Vítězslav Crha 2017-04-03 15:22
Tak to není potřeba,protože ty se vyhejtuješ sám. Alespoň bys nemusel veřejně ukazovat svoji neznalost a nevzdělanost. Naprosto neznáš souvislosti a už vůbec ne světový měnový systém,který se očividně hroutí,jako EU. To je přirovnání si myslím výstižné a koresponduje se současným stavem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Věra Štimová 2017-04-03 21:19
Protože je jídlo nad zlato, doporučuju zasít něco k jídlu. Pokud nám tady někdo bude organizovat vše kolem peněz, tak brambor bude platidlem. Turecko už teď má inflaci 11%. Pokud se tady spustí nějaká válka, tak peníze budou na nic a místo do práce budem chodit na pole.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás