Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaProč zaniká firma Monsanto

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Proč zaniká firma Monsanto

Firma Monsanto již téměř neexistuje, ale rakovina ano. A to je problém pro umírající, pro Brusel a nakonec i pro zanikající Monsanto.

Výzkumy glyfosátu a jeho přísad budou, jak se zdá, hrát klíčovou roli v ostrém sporu o bezpečnost glyfosátů, který se od roku 2015 odehrává na mezinárodním poli. V březnu 2015 označila Mezinárodní organizace pro výzkum rakoviny (International Agency for Research on Cancer – IARC) při Mezinárodní zdravotnické organizaci (WHO) glyfosát za možný karcinogen.

Stalo se tak na základě výzkumu glyfosátu samotného, Roundupu i ostatních herbicidů. Zpráva IARC zmiňuje vliv glyfosátu na výskyt non-Hodgkinova lymfomu, významné důkazy, že tato chemikálie způsobuje rakovinu laboratorních zvířat a silné důkazy o tom, že poškozuje lidskou DNA.

Začněme proto případy, které teď řeší soudy v USA. A článkem pro osvěžení, který jsme pod názvem Nové a nečekané problémy s GMO plodinami publikovali v roce 2014.

Existující rakovina

John Sanders pracoval jako zemědělský dělník v citrusových sadech v kalifornských Redlands více než 30 let. Roundup, totální herbicid od Monsanta, byl jeho pracovním nástrojem a on jím celoročně postřikoval plevele v okolí stromů ručním postřikovačem.

Frank Tanner vlastnil firmu zabývající se zahradnickými úpravami. Je také z Kalifornie a bývalý uživatel Roundupu. Používal tento herbicid od roku 1974 a v letech 2000 až 2006 ročně vystříkal asi 200 – 280 litrů, buď ze zádového postřikovače nebo z 800litrové cisterny, kterou táhl na vozíku vedle sebe.

Tito dva muži mají společné i další věci: Poté, co byli pravidelně v kontaktu s Roundupem, se u obou objevil non-Hodgkinův lymfom, rakovina krve, která začíná v lymfatických buňkách. A spojuje je také to, že oba od května 2016 vedou v kalifornském San Francisku soudní spor proti Monsantu, který znamená bod obratu v bitvě rozpoutané proti nejpoužívanější agrochemikálii v dějinách.

Nejméně čtyři další lidé kromě Sanderse a Tannera, u nichž byl zjištěn non-Hodgkinův lymfom poté, co používali Roundup, žalovali Monsanto s odkazem na nebezpečí glyfosátu a přísad, které jsou společně s ním prodávány. Žaloba Tannera, Sanderse a dalších spočívá na tom, že „Monsanto vědělo či mělo vědět, že Roundup je mnohem jedovatější než samotný glyfosát a že je nezbytné provést další bezpečnostní studie na Roundup, jeho adjuvanty a inertní přísady“.

U soudu již mimo jiné vyšlo najevo, že Monsanto psalo bezpečnostní studie glyfosátu, které pak jen nechalo zredigovat a podepsat „nezávislými experty“. Z interní dokumentace této nadnárodní korporace také vyplývá, že nejméně v jednom případě se domlouvala s dnes již penzionovaným úředníkem Americké agentury pro životní prostředí (EPA) na tom, jak již probíhající vyšetřování karcinogenity glyfosátu zastavit.

Neexistující příčina

V listopadu 2015 vydal Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority – EFSA) zprávu, že glyfosát, účinná látka Roundupu, „pravděpodobně nepředstavuje karcinogenní riziko pro člověka“. Tento rozpor spočívá ve skutečnosti, že zpráva EFSA obsahovala pouze studie zabývající se účinky samotného glyfosátu. Dalším důvodem, proč se mohou závěry tohoto úřadu lišit, je podle 94 enviromentálních expertů z celého světa to, že IARC posuzovalo pouze nezávislé výzkumy, zatímco zpráva EFSA obsahovala údaje z nepublikovaných výzkumů předložených podniky, jež byly citovány v redakčních poznámkách.

V pátek 29. dubna 2016 se k témuž stručně vyjádřila i Americká agentura pro životní prostředí (EPA), když zveřejnila dlouho očekávanou zprávu o registraci glyfosátu, která tvrdila, že herbicid „pravděpodobně není karcinogenní pro člověka“. Následující pondělí však EPA stáhla tuto zprávu a 13 souvisejících dokumentů ze svých webových stránek a oznámila, že jejich publikace byla chyba. Výbor amerického Kongresu pro vědu, vesmír a technologie (U.S. House of Representatives Committee on Science, Space and Technology) vyšetřuje EPA kvůli „zřejmému pochybení“ se zprávou o glyfosátu a EPA poté sdělila, že registrační materiály uvolní do konce roku 2016. Materiály dosud nebyly uvolněny a podle příslušné webové stránky EPA to vypadá, že budou uvolněny nejdříve ve 3. čtvrtletí tohoto roku.

Na dotaz Interceptu tiskový mluvčí EPA napsal, že „bezpečnost všech inertních přísad je posuzována“ během registračního procesu, ačkoliv 87stránkový Cancer Assessment Document, který byl mezi omylem publikovanými dokumenty, neobsahuje žádnou zmínku o výzkumu zaměřeném na přísady.

Nevšední vliv Monsanta

Scott Partridge, vicepresident Monsanta pro globální stragii, řekl agentuře Bloomberg, že by bylo „neobvyklé“, pokud by Monsanto mělo vliv na EPA. Popsal e-maily jako „přirozený tok informací“ mezi společností a EPA. Společnost také obhajovala glyfosát: „Obvinění, že glyfosát může způsobovat rakovinu u lidí, je v rozporu s desetiletími důkladných bezpečnostních studií vedených regulačními úřady po celém světě,“ napsalo Monstanto ve svém prohlášení. Dne 10. března Monsanto prohrálo soud, v němž usilovalo o to, aby glyfosát nebyl zapsán do kalifornského seznamu karcinogenních chemikálií. Tim Litzenburg, jeden z právníků žalujícících Monsanto, řekl, že zveřejnění těchto dosud skrytých dokumentů „představuje velký přínos pro veřejné zdraví“.

Sir Colin Berry, emeritní profesor patologie na Queen Mary University v Londýně je mezi „nezávislými experty“, kteří na stránkách Monsanta napsali vyjádření ke studii IARC, která je podkladem soudního procesu, o němž píšeme na začátku článku. Citujeme z jeho zprávy.

Pracoval jsem v několika regulačních orgánech Velké Británie, Evropské unie a Světové zdravotnické organizace a umím velmi dobře oddělovat zrno od plev při analýze pesticidů. V tomto novém posouzení chybí rovnováha v závěrech této studie. Existuje více než 60 studií posuzujících genotoxicitu glyfosátu, v nichž není žádný alarmující závěr vztahující se ke vlivu na člověka. Existuje 7 kohort a 14 případových studií v rámci epidemiologického výzkumu, ale žádná z nich nepodporuje hypotézu o karcinogenitě. Váha důkazů je proti karcinogenitě. Toto hodnocení sledovalo skupinu 43 nemocí zahrnutých do jedné kategorie, několik druhů pesticidů s velmi rozdílným chemickým složením a neobsahovalo klíčové údaje. Neexistuje nic, co by naznačovalo, že tato řada genetických změn u těchto onemocnění může být způsobena těmito pesticidy. Vypadá to spíše na selektivní výzkum.

Závěr

Na Monsanto se bude valit jedna soudní žaloba v USA za druhou. Firma Bayer, která Monsanto přebírá (fúze byla oběma společnostmi odsouhlasena v září 2016 a teď ji posuzují regulátoři v jednotlivých zemích), je dost velká na to, aby úspěšně lobbovala v Bruselu, kde jí jistě pilně pomáhá i zemědělská lobby. Takže Roundup karcinogenní není, tedy alespoň prozatím, ani v USA, ani v EU. A teď trocha historie z Wikipedie. Bhópálská katastrofa je největší známá průmyslová havárie v historii.

Wikipedie napsala:

V noci z 2. na 3. prosince 1984 se stala v indickém městě Bhópál průmyslová katastrofa v chemické továrně patřící americké společnosti Union Carbide. Během nehody uniklo do okolí továrny 27 tun methylisokyanátu (MIC), kyanovodíku a dalších látek poškozujících lidské zdraví. Během tří dnů po havárii zemřelo v Bhópálu a jeho okolí přibližně 8 000 lidí, do dnešního dne okolo 25 000 lidí a celkový počet zasažených lidí dosáhl počtu 520 000. Společnost Union Carbide odmítla požadavek na odškodnění obětí ve výši 220 miliónů dolarů, které v rámci předběžného vyrovnání požadovaly organizace sdružující oběti. Svůj postoj odůvodnila mimo jiné tím, že postižení obyvatelé se „na černo“ zabydleli v bezpečnostní zóně, kde nikdo bydlet nesměl, takže vina není na její straně, ale na straně poškozených, kteří riskovali na vlastní nebezpečí. Vyšetřování ovšem odhalilo trestuhodné zanedbání bezpečnosti provozu; tyto organizace později zažalovaly společnost Union Carbide a žádaly náhradu 20 miliard dolarů pro poškozené. Po pěti letech soudních tahanic se rozhodla indická vláda přistoupit na mimosoudní vyrovnání ve výši 470 miliónů dolarů. Výplata odškodného na osobu dosáhla okolo 270 až 530 dolarů (ve většině případů částka nestačila ani na uhrazení lékařské péče za pět let od katastrofy). Společnost Union Carbide uskutečnila fúzi v roce 1999 se společností Dow Chemical (prodej firmy za 9,3 miliardy dolarů), která převzala veškeré její pohledávky vyjma odpovědnosti za katastrofu. Firma se tak stala druhou největší chemickou společností na světě.

Pokud nepočítáme mrtvé a korporátní podvod daný směšným odškodněním, tak je zajímavé to, co je vyznačeno tučně. Monsanto chce také fůzovat a je dobré se ptát, proč to dělá. Novotvary se ve vyspělých zemích staly nejčastější příčinou úmrtí, koho zajímají statistiky, může se o tom přesvědčit například ZDE. Přitom se může zdát, že v podstatě už neexistující firma a neexistující příčiny rakoviny způsobují, že tento problém přestal existovat i v korporátním tisku. Je to naprosto stejný postup jako v případě prozatím největší nukleární katastrofy světa ve Fukušimě.

Zdroj: om.cz

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+6 # chromolibden 2017-03-29 13:16 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Piovarči 2017-03-29 13:37
Zpráva IARC zmiňuje vliv glyfosátu na výskyt non-Hodgkinova lymfomu, významné důkazy, že tato chemikálie způsobuje rakovinu laboratorních zvířat a silné důkazy o tom, že poškozuje lidskou DNA.

Čo ty na to Popo. Prečo je toľko jedov v predaji a tvrdí sa že to jedy nie sú ako aj ten aspartam prečo sa nezakáže, prečo sme mali dva dni krásne jasnú modrú oblohu bez akéhokoľvek sprejovania keďže letecká doprava hore musela fungovať len za ňou nebolo vidno žiadne kondenzačné stopy až ku večeru druhého dňa nádhernej modrej oblohy sa začali objavovať a dnes je nebo úplne belasé a prečiarané krížom krážom kondenzačnými stopami ktoré sa premieňajú na rozptýlenú oblačnosť
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-22 # Popo 2017-03-29 13:54
Cituji Piovarči:
Čo ty na to Popo. Prečo je toľko jedov v predaji a tvrdí sa že to jedy nie sú
Čítal si si už niekedy priložené letáčiky k takýmto výrobkom až do konca? Zjavne nie keď to k tomu tvrdíš čo k tomu tvrdíš... Cituji Piovarči:
prečo sme mali dva dni krásne jasnú modrú oblohu bez akéhokoľvek sprejovania keďže letecká doprava hore musela fungovať len za ňou nebolo vidno žiadne kondenzačné stopy až ku večeru druhého dňa nádhernej modrej oblohy sa začali objavovať a dnes je nebo úplne belasé a prečiarané krížom krážom kondenzačnými stopami ktoré sa premieňajú na rozptýlenú oblačnosť
Zeby to bolo tým že sa menil čas zo zimného na letný...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Piovarči 2017-03-29 15:05
Menenie času zo zimného na letný s tým nemá nič do činenia letecké linky fungovali, alebo si si všimol že by letecký dispečing a piloti v EÚ dva dni stávkovali a nič nelietalo?

Zpráva IARC zmiňuje vliv glyfosátu na výskyt non-Hodgkinova lymfomu, významné důkazy, že tato chemikálie způsobuje rakovinu laboratorních zvířat a silné důkazy o tom, že poškozuje lidskou DNA.

Tak načo nám je takýto glykofosfát? Keď je jedovatý ako klbko zmyjí? Návod na ochranu ti v konečnom dôsledku nepomôže nedávno nejaká európska štúdia konštatovala že sa tento glykofosfát nachádza už bežne v krvy Európanov.
To aj pri DDT si mohol používať ochranné pomôcky nepomohlo DDT museli vyradiť z výroby pre jeho škodlivosť v životnom prostredí. Tak isto sme museli po tuhom boji s korporáciami vyradiť aditívum olovo z benzínového paliva. A trvalo to takmer 100 rokov kým sme sa olova v palive zbavili a to vďaka celoživotnému úsiliu a práci jedného z vedcov.. Konfornej väčšine vedcov i laikov to bolo celkom lahostajné....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-19 # Popo 2017-03-29 18:12
Letová prevádzka nie je o tom že si každý lieta kedy chce, je celosvetovo synchronizovaná . Ak niekde semtam mešká neaký let nič sa nedeje ale ak zrazu pol zemegule letí o jednu hodinu skôr, to už nie je z pohladu servisu okolo letovéj prevádzky žiadna sranda. Glykofosváty, DDT, olovo, atď.atď. nie je moj problém - nezaujíma ma to, neriešim to. Nech si to riešia tý čo to vedome a dobrovolne do seba ládujjú. Ľudkovia si s oblubou sebe vlastnou velmi radi zamieňajú povinnosť s ochotou ale pravda je taká že nik z nás tu nie je od toho aby zachraňoval darebákov ktorým vôbec nezáleží na ich vlastnom zdraví...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Janaz 2017-03-29 20:28
"Glykofosváty, DDT, olovo, atď.atď. nie je moj problém - nezaujíma ma to, neriešim to. Nech si to riešia tý čo to vedome a dobrovolne do seba ládujjú." Tak toto môže napísať akurát tak imbecil v pásme ťažkej debility, ktorý ani nevie, že tým, že sa o uvedené jedy nezaujíma, ešte neznamená, že ich už nemá v sebe a že ich nedostáva do tela cez stravu, vzduch, vakcíny atď.. Takíto debili ako ty sú vlhkým snom každého majiteľa korporácie a každého politika .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Vladimír57 2017-03-29 20:39
No jo, ale zabít ho nesmíš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # Popo 2017-03-29 20:44
Cituji Janaz:
Takíto debili ako ty sú vlhkým snom každého majiteľa korporácie a každého politika .
Máš v tom nie malý zmätok. Priatelu na rozdiel od teba k svojmu spokojnému životu jak peniaze tak doktorov ba ani jedlo vôbec nepotrebujem takže ak chceš splietať o niečom o čom nič nevieš, hovor len za seba. Ešte chvýlku my tu o tom kto je tu v tomto systéme za debila niečo vyprávaj, nech sa tu na tom z chuti dobre zasmejeme...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Piovarči 2017-03-29 23:05
Popo keby sme mali všetci taký prístup k týmto vážnym záležitostam ako ty tak sa tu všetci brodíme vo vlastných sračkách. Keďže ty si ako sa ľudovo povie zavodou tak kašleš na všetkých ostatných a všetok ten neporiadok okolo ťa nezaujíma? Neurobíš nič aby si pomohol k náprave? Aby nedochádzalo k devastácii prírody v ktorej žiješ? KEď ti začnú sypať defoliant na záhradku kľudne to necháš tak a nebude ťa to zaujímať? To je pekne egoistická filozofia.
A potom ten časový posun - kvôli hodine časového posunu predsa neprestanú dopravné lietadlá lietať celé dva dni to dá rozum nie?
Tak potom? Prečo 2 dni na krásne modrej oblohe nebola ani jedna kondenzačná čiaročka?
A tieto pauzy sa dejú oveľa častejšie ako len dvakrát za rok keď sa mení čas:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Popo 2017-03-30 10:13
Cituji Piovarči:
Popo keby sme mali všetci taký prístup k týmto vážnym záležitostam ako ty tak sa tu všetci brodíme vo vlastných sračkách.
Priatelu máš v tom nie maly zmätok. Až na pár výnimiek takmer všetci ludia majú práve takýto prístup jak k sebe tak aj k životu navôkol a práve to je tou príčinou prečo sa stále viac a viac boria vo vlastných sračkách. Nik z nás tu nie je od toho aby pomáhal tým čo pomoc potrebujú ale od toho aby svoju pomoc poskytol tým čo si pomoc zaslúžia.V celéj živéj prírode to len podla týchto pravidiel funguje a ani človek nech si čokolvek bude v tom namýšlať z ních nemá výnimkou. Z človeka človeka nerobia jeho slová, človeka z neho robia jeho činy a len podla ních nám prináleží byť či nebyť mu nápomocným... Cituji Piovarči:
Keďže ty si ako sa ľudovo povie zavodou tak kašleš na všetkých ostatných a všetok ten neporiadok okolo ťa nezaujíma?
Ano kašlem na všetkých tých darebákov bez rozdielu na ich pohlavie čo majú len plnú hubu reči a keď skutočne príde na lámanie chleba len mudrujú ako sa to nedá alebo zbabelo zdrhnú do najblišiej "krčmi" naďalej tláchať čo by bolo keby bolo. Takýto ludia ma nezaujímajú a nezaujímá ma ani ten ich bordel čo si v sebe i vo svojích hlavách nosia... Cituji Piovarči:
Neurobíš nič aby si pomohol k náprave?
Pre tých čo len netláchajú okolo týchto veci ale aj naozaj niečo prakticky pre vec robia toho robím dosť, tí si to na rozdiel od kdeakých tláchačov zaslúžia...Cituji Piovarči:
Aby nedochádzalo k devastácii prírody v ktorej žiješ?
O prírodu nemám vobec žiadny strach. Tá si vždy a vo všetkom vie sama pomôcť, nikoho z nás k ničomu nepotrebuje... Cituji Piovarči:
KEď ti začnú sypať defoliant na záhradku kľudne to necháš tak a nebude ťa to zaujímať?
Nie nebude, neriešim hlúposti a domnienky ma nezaujímajú... Cituji Piovarči:
To je pekne egoistická filozofia.
Nepomáhanie darebákom ktorý pri problémoch len melú s hubou nemá s egoizmom nič spoločné...
Cituji Piovarči:
A potom ten časový posun - kvôli hodine časového posunu predsa neprestanú dopravné lietadlá lietať celé dva dni to dá rozum nie?
Nie raz som k tomu už aj tu písal, chemtrails v rozsahu v akom sa i tu na webe o ňom píše považujem za blbosť, nezaujíma ma to - neriešim ho!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # kpt.fischkopf 2017-03-29 13:16
I.G Ferben která by byla po válce souzena za zločiny proti lidskosti pokud by ji USA neosvobodilo se rozpadla na Fa. BAYER, BASF, AGFA a další.

Bayer je známá skandálem kdy aspartam přidávali do vitamínů pro děti.
cs.wikipedia.org/.../IG_Farben
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # josh (xy) 2017-03-29 13:27
podrobně....vzdelavaci-institut.info/.../. ..


MONSANTO – NEJVĚTŠÍ NEPŘÍTEL PŘÍRODY A ZEMĚDELSTVÍ dobajedu.cz/autorske-clanky/chemicky-koncern-monsanto-nejvetsi-nepritel-prirody-a-zemedelstvi/

Monsanto je chemický koncern se sídlem v St. Louis v Missouri (USA) s pobočkami v 61 zemích a je celosvětové největším výrobcem genetický upraveného osiva.
Monsanto je účinnou zbraní, která by mohla udělat závislou a možná i nemocnou velkou část našeho lidstva. 90% genetický upravených rostlin pěstovaných po celém světě pochází od společnosti Monstanto. Zbýtek jsou produkty z firem Pioneer, BASF, Bayer, Syngenta, Dupot a Dow Chemical.
V čem je u genetický modifikovaného osiva (popřípadě rostlin, jež z něho vyrostou) problém?
Za prvé - genetický modifikované osivo Monsanto je patentováno a jeho použíti činí ze zemědělců otroky koncernu.
Za druhé - genetický modifikované osivo má na přírodu masivní vliv. Tyto rostliny jsou umělé vytvoření "monstra" a jejích vliv na faunu, floru i zdraví lidí není vůbec otestován. Kromě jednoho z mála nezávislých testu, ve kterém testované krysy se krmili jenom genetický modifikovanou kukuřici a všechny dostali obrovské nádory s rakovinou.
Rat-Tumor-Monsanto-GMO-Cancer-Study-3-Wide
Moc firmy Monsanto, i na politiku, je tak ohromná, že sotva která země na světě se opováží protivit tlaku tohoto farmaceutického gigantů. Přesto se tak stalo, jedná malá země se postavila na odpor Evropské unii - Rakousko.
Následovali Francie a Itálie. Americký velvyslanec vyhlásil proti Rakousku a Itálii represivní opatření, vyčkejme, jak budou vypadat.
GMO slouží k zotročení zemědělců celého světa, protože osivo se nemůže - a ani se nesmí - samo rozmnožovat, a proto je stálé nutné ho kupovat, a to za podmínek, které dle libosti jím diktuje koncern Monsanto. Koncern evidentně bez skrupulí postupuje proti každému, kdo se mu postaví do cesty.
O to obdivuhodnější jsou případy, kdy aktivisté se nenechají odradit.
V Německu mělo v roce 2011 jejich odhodlané konání úspěch. V osadě Zepkow bylo po 4 letech zastaveno pěstováni genetický upravených brambor Amfora.
Haiti, jež v lednu 2010 postihlo a zpustošilo silné zemětřesení, chtěla pod záminkou humanitární pomoci v květnu téhož roku společnost Monstanto "věnovat" 60 000 pytlů osiva (475 tůn) hybridní kukuřice a semen zeleniny. Vůdce drobných rolníku Jean-Babtiste Chavannes označil tuto "pomoc" za "nové zemětřesení". Osivo je považováno za agresivní a nepřizpůsobené klimatickým poměrům na Haiti. Mimoto je silně závislé na pesticidech a vyžaduje nasazení drahých prostředku k ochraně rostlin, které samozřejmě, taktéž vyrábí Monsanto.
Rovněž "darována" semena rajčat Kalypso byla zase ošetřena Thiramem, ten náleží do třídy vysoce jedovatých chemikálií (EBCD).
Haitští zemědělci na společné akci v květnu 2010 osivo od Monsanta spálili.

film...dobajedu.cz/dokumentarni-flmy/svet-podle-spolecnosti-monsanto-film-ktery-musite-videt
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Piovarči 2017-03-29 15:22
Ani tí Haiťania už nie sú blbí, len trolling vo východnej európe sa ešte stále vezie na vlne GMO propagandy....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # erika 2017-03-29 17:11
Chcú zlikvidovať 90% populácie planéty a na to sa firma Monsanto skvele hodí. Majú takých firiem viac a ak sa aj nejaká skompromituje, zmenia jej meno a fičí ďalej.
Nemilým prekvapením sú pre mňa vlády štátov bývalého vých. bloku, ktoré sa úplne podriadili satanskému vedeniu, odovzdali kompetencie v riadení štátu a ponechali si len svoje nadmerné platy a benefity za riadenie, ktoré vlastne už ani nemajú v rukách.
Situácia je zúfalá, a do toho čoraz reálnejšia hrozba vojny a akoby toho nebolo dosť, ešte sem ženú aj kultúrnych obohacovateľov. ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # cocoa darriba 2017-03-29 13:17
Tlustá čára za minulostí Václava Letište Havla. Šalom.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # xmarek 2017-03-29 13:24
Existující Rakovina a Neexistující příčina.

Není akce, není reakce. Příčina vždy existuje a v případě rakoviny ve vaší hlavě. A pouze tam lze nalézt cestu jak z toho ven: goo.gl/29fqnV (sekce Učení).

Pochopitelně věc má jedno ALE. A to, že média a vaše víra (že to nemůže fungovat) je mnohdy silnější než jakékoliv mé tvrzení, tvrzení lidí co ví jak pracuje podvědomí atd.

Přesně ve smyslu: "Ať si přejete cokoliv, nakonec to dostanete"

Pamatujte na to až budete číst tyto řádky.

Hezký den přeji.
Marek Xara

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Piovarči 2017-03-29 13:42
Typicým prejavom korporátneho fašizmu je aj zámerné otravovanie a zamorovanie životného prostredia škodlivými látkami.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Lubinen 2017-03-29 13:24
Šmejdi z monsatanova udělají všechno ale nikdy nic pro zdraví a štěstí lidí žijících v krásné a zdravé přírodě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-22 # Popo 2017-03-29 13:42
Máš v tom nie malý zmätok. Tí z monsanta robia všetko preto aby sa zbavili šmejdov čo si len tie šmejdy kupujú. Takýmto ľudkom zdravie ba ani krásná zdravá príroda celkom prirodzene neprináleží bo pravdou je oni svojím vlastným konaním robia všetko preto aby sami zdraví neboli ba ani v tej krásnej prírode nežili. Bez výnimki každému len to čo jeho jest, len tak jednoduché je to...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # paja 2017-03-29 14:40
Naše vláda podporuje pěstování a dovoz GM produktů. Rovněž Akademie věd ČR nemá námitek proti pěstování GM plodin. Typické pro americkou kolonii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Piovarči 2017-03-29 15:25
Dúfam že to českí voliči na jeseň definitívne zmenia a GMO bude krátko po voľbách v Čechách zakázané tak ako to urobilo Maďarsko, Rusko a rada ďalších zemí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Adolf Hitler 2017-03-29 16:44
.....jsme v iči,aj se Sobotkou...ani plyšáky už nikdo nekupuje....... .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # erika 2017-03-29 17:02
Nadnárodné firmy idú cez mŕtvoly. Kúpia si expertov, ktorí sa podpíšu pod sfalšované výskumy aj právnikov, ktorí ich vysekajú zo zodpovednosti.
Je to zúfalé, ale to je len zlomok pôsobenia totalitnej svetovlády, ktorá sa už prejavuje. Je diabolská a zákerná.
V čele s OSN sa pripravuje vojna proti Rusku, ktorému nemôžu dokázať žiadnu vinu, tak si schválili preventívny útok.
www.youtube.com/.../
Gauneri, ktorí odpočúvajú celú Európu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Piovarči 2017-03-29 23:10
Vo voľbách možno to budú už tie posledné má každý občan jediný náboj a to voliť tak aby súčasné mocenské vládnuce šičky boli nadobro odstrelené od svojich plných válovou

Nadnárodné firmy idú cez mŕtvoly. Kúpia si expertov, ktorí sa podpíšu pod sfalšované výskumy aj právnikov, ktorí ich vysekajú zo zodpovednosti.

Erika to bolo vystihnuté kompletne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # erika 2017-03-30 16:16
Vďaka za pochvalu, Piovarči. To vždy dobre padne, aj keď by som bola radšej, keby som mohla napísať radostnejšie posolstvá.
Zatiaľ však je to stále to smutné Kraskovo:
- Zmráka sa, stmieva sa, k noci sa chýli...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # jirik 2017-03-29 19:02
Americká atomová firma Westinghouse dnes vyhlásila bankrot . Má dluh skoro 10 mld. USD, tedy 250 miliard Kč. Bezpochyby pozitivní zpráva! Můžeme si totiž ještě vzpomenout na rok 2014, kdy se tato firma ucházela o dostavbu našich Temelína a Dukovan. Naši servilní političí i ekonomičtí podržtaškové USA tehdá vykřikovali asi toto : " Ano, zadejme tento mnohamiliardový kontrakt našim demokratickým přátelům do USA ! Jsou to skvělí a silní odborníci - "atomového podnikání" a také se tak vyhneme nechtěným politickým tlakům a závazkům totalitních režimů, pokud bychom tendr zadali Rusku nebo Číně."
novarepublika.cz/.../...
kdopak asi dostaví české elektrárničky?!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Vladimír57 2017-03-29 22:33
Americká atomová firma Westingkačer lavírovala na pokraji bankrotu od svého založení.
Otázkou však zůstává, proč dostavovat Temelín. Snad jen proto, abychom mohli prodávat el. prod do Německa a Rakouska pod výrobními náklady a nám občanům ČR jej přímoúměrně zdražit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Jarin G. 2017-03-29 22:45
Čau Vláďo, oni lavírovali proto, že houno uměli od samého počátku. Kdyby to nebyla politická zakázka, tak si nikde neškrtli. Na Rusy prostě nikdy neměli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # .lak 2017-03-29 23:24
A to ještě chtějí páteřní sít rozvodů po evropě ovládat němci. Cizí dráty s energií. Takže si to klidně přešoupnou z větřáků na pobřeží když tam zaduje do itálie a s ohledem na zisk je nějaký občasný blackout v kotlince tam moc nerozhází. Naložej oslíka že se neudrží na nohou a možná se i zasmějí.
Tady v tom euálu posedlých ziskovci mají vše v rukou snad se satanisty. A zrovna před chvílí jsem poslouchal J. Doležala na SV a ten se vyjádřil že je chyba že lidé nevěří že satan existuje a i prostřednicvím tupanů funguje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jarin G. 2017-03-29 22:42
Tato zpráva mě taky moc potěšila. Mimo jiné úspěchy patří, že dodávané palivo do Temelína od nich, muselo být rychle nahrazeno ruským, protože se ty tyče kroutil.
Jinak se tvrdí, že Nečase stálo krk, když si dovolil v Moskvě uvažovat, že by Temelín dostavěli Rusové.
No a ti teď budou stavět v Maďarsku, tak proč ne tady.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Piovarči 2017-03-29 23:17
No napokon tie atomové elektrárne môžu byť v dnešných neistých časoch hodne nebezpečné. Už by sa to stavať nemalo. Bude napokon veľký problém to po skončení funkčnosti likvidovať. Bude to stáť predovšetkým strašné prachy. Najvyšší čas prejsť na alternatívne zdroje.
Nestačí nám veľký takmer neriešiteľný problém s Fukušimou?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-03-30 10:43
Ahoj Pio. Tak bezpečnostním rizikem je fakt každá atomová elektrárna, hlavně v období války. Ale i ušáci jich tam mají požehnaně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # jirik 2017-03-30 11:44
Kým jadrová energetika USA zaznamenáva problémy, ruská vyvinula nové jadrové reaktory, ktoré dokážu spĺňať “postfukušimské ” požiadavky na bezpečnosť
www.hlavnespravy.sk/.../950374
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # John Maxwell 2017-03-30 01:19
Jarine s tim Nečasem máš pravdu , při návštěvě Moskvy se vyjádřil že zakázku dostanou Rusové a snad po dvou dnech po návratu už běžel konstrukt na jeho odstavení ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás