Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaJak dlouho se nechají lidé okrádat

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Jak dlouho se nechají lidé okrádat

Občané České republiky vyprodukovali v roce 2011 přibližně o 200 miliard korun více zdrojů (produktů a služeb), než spotřebovali. Přesto vzrostla zadluženost státu, domácností a firem přibližně o 500 miliard. Jak je to možné?

Investice a zisk

Je to celkem jednoduché. Základním cílem investic je dosažení zisku. Většina reálných aktiv v ČR byla prodána zahraničním investorům. Ti si půjčili od svých bank, které jim peníze natiskly. Nyní je bankám vracejí, a česká ekonomika jim na to musí vydělat.

Převážná většina kapitálu (70–80 % celé ekonomiky v ČR) patří zahraničním vlastníkům. Místní „kapitalisté“ jsou většinou zadlužení a podstatnou část potenciálních zisků pohltí splátky dluhů a úroků. Většina tzv. českých miliardářů má dluhy přibližně ve výši držených aktiv.

Český stát proto není schopen na daních vybrat dostatek peněz ke své spotřebě. Navíc politici ročně z rozpočtu ukradnou přibližně 150 miliard Kč. Rozkrádání veřejných rozpočtů je nedílnou součástí existujícího systému. Volby vyhrává ten, kdo utratí více za volební kampaň (naposledy to byla ČSSD), vládnou však ti, kteří se dohodnou na podílech z kořisti. Svým poraženým kolegům nechali pár drobků, aby nezpochybnili systém, ze kterého všichni profitují.

Politici jsou většinou pouze herci, které najímají investoři zhodnocující svůj kapitál pomocí investic do politického show. Úkolem politiků je šířit atmosféru nenávisti mezi lidmi. Hrají hru na pravici a levici a lidé, kteří jim to baští, se stávají levičáky a pravičáky. Ve skutečnosti však politici nevládnou, ale dělají jen to, co jím vlastníci nadnárodního kapitálu dovolí. Rozkrádání veřejných rozpočtů je jen lokální bonus.


Snižování výdajů snižuje spotřebu a následně míru zisku

Zvyšování daní a snižování výdajů, které politici předvádějí nyní, ve svém výsledku pouze sníží domácí spotřebu. Pokud nevzroste export, tak klesne i produkce. Vzhledem k obdobnému vývoji v okolí lze předpokládat, že export příliš nevzroste. Opatření jsou však nutná, neboť investoři nedovolí, aby byla ohrožena ziskovost jejich investic. Občanům a státu úspory nepomohou vůbec. Naopak situace všech v ČR se zhorší. O to však jde, jsme manufakturou Evropy a „čím více se olivy mačkají, tím více z nich lze získat oleje“.

Zcela je také opomíjen fakt, že peníze, které si český stát půjčuje, v převážné většině natiskne ČNB, která je s nepatrným úrokem předá komerčním bankám, které je státu půjčí za komerční úrok. Všechny komerční banky v ČR patří zahraničním subjektům, které zde mají tučné zisky. Na banky patřící investorům z EU navíc nemá ČNB valný vliv (ČNB nerozhoduje o jejich bankovní licenci).

„Možná je to však nutné. Bez zahraničních investorů bychom možná neuměli vyrábět auta a stavět domy a vydávat kreditní karty. Museli nás to naučit, a my za to teď musíme platit.“ :-)

V USA jsou na tom relativně lépe. Lidé v USA vyprodukovali v roce 2011 přibližně o 900 miliard USD méně zdrojů (zboží a služeb) než spotřebovali. Amerika však příliš šetřit nemusí. Jak je to možné?

Je to celkem jednoduché. FED natiskne USD a banky je vesele půjčují. Když nastane problém, přimhouří FED oko, a dluhy jim odpustí. Vždyť ty peníze nikomu nechybí. (Poznámka: Omlouvám se za zjednodušení značně komplikovaného postupu zvaného kvantitativní uvolňování. Ostatní státy dodají do USA za natištěné USD své zboží, stejně jako my.) Netuším, jak dlouho to bude fungovat, protože o tom rozhodne Čína (tu zřejmě nevybombardují).


Stávající finanční systém je založen na stálém růstu zadlužení

Naším problémem není jen zkorumpovaný mocenský systém, ale především finanční systém, kterému parlamenty a vlády slouží.

Naše ekonomika, ale i řecká, či španělská a další, jsou v nejlepší kondici ve své historii. Dokážeme produkovat dostatek všeho, máme přebytky na vývoz. Zboží však není komu prodat. Celý problém je pouze finanční, tedy virtuální. Ekonomický růst je zcela závislý na růstu dluhů a exportu. Bez růstu dluhů nemůže narůstat peněžní zásoba. Když nenaroste peněžní zásoba, nemůže se prodat více produktů.

Bez ekonomického růstu nelze splácet dluhy a úroky. Proto konec zadlužování způsobuje krizi. Je to však pouze krize směnného systému řízeného bankami. Většina ekonomik je naprosto zdravá, nemocný je finanční a politický systém. Dokud nás bude ovládat finanční systém a politici okrádat, bude se naše situace stále zhoršovat. Brzy ztratíme i schopnost vyrábět, protože nás nedostatek peněz nutí uzavírat výrobu. Teprve potom může nastat skutečná krize – nedostatek produktů. Zatím je ještě ekonomika ve většině zemí Evropy v pořádku.

Zvyšování či snižování daní, zvyšování či snižování sociálních výdajů nemají na ekonomiku v současném stavu téměř žádný vliv. Množství peněz v ekonomice zůstává stejné, mění se jen struktura těch, kteří peníze utratí. Je to však účinné téma pro mediální show politiků, protože snadno vyvolává závist a nenávist mezi lidmi, kteří zaslepeni zlobou strkají hlavu do finančního otroctví.

Věřím, že to lidem dojde dříve, než nám politici a bankéři způsobí nevratné škody. Zatím jsou ztráty převážně virtuální, stačí je jen vymazat z počítačů.

Ivo Vašíček

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+7 # Ing. Miloslav Dědek 2012-06-17 14:27
Článek je napsán tak, že mu může hodně lidí bez ekonomického vzdělání rozumět. Tomu koho zajímá jaká může být cesta z tohoto "začarovaného kruhu", tomu doporučuji se seznámit s poslední verzí Teorie vševývoje reálskutečnosti a příkladem jejího použití na: www.inzenyrmiloslav.blog.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Lars 2012-06-17 14:44
Velmi dobře napsáno!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Hlava22 2012-06-17 14:45
Finanční systém svojí dravostí umožnil v určité míře distribuci spokojenosti na dluh. V této chvíli, kdy začal pracovat s biliony místo milionů, se začal projevovat lichvářský efekt. Každé procento na takových číslech znamená neuvěřitelné a nesplatitelné úroky. Je to jako když se při vylepšování praček zvyšují otáčky ždímání. Pokrok vždy přineslo napření úsilí ke konkrétnímu cíli, dnes žádný nemáme, jestli jsme vůbec kdy měli. Klepeme se v křeči, že nám zítra zmizí čísla z účtů místo abychom pracovali méně a úžívali si života, protože disciplína musí být a blahobyt je její nepřítel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Ladislav V. 2012-06-17 15:14
Ano pane Vašíčku,takhle nějak se věci mají....takto napsaný článek,který s prominutím pochopí i ten největší blb je příkladem pro ostatní články,nejen na tomto webu!Snad konečně probudí se národ a slepou naivitu ze své hlavy vyžene :roll: Jen velká škoda,že se tento članek a jemu podobný, neobjevují na hlavních stranách seznamu.cz....k de poměrně značná část populace začne a také skončí...Přeji pěkný den ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Občan 2012-06-17 15:37
Článek sice hezký a srozumitelný, ovšem pro obyčejného občana k ničemu.
Občan potřebuje vědět, jak se má zachovat.
Protože občan neví, kudy a jak z toho ven.
Tak, prosím, konkrétně, co mám dělat?
Aby bylo lépe všem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Ladislav V. 2012-06-17 16:28
co máme dělat?
Jedinou věc,kterou můžeme ovládat je naše reakce na "život" a na to jakou zvolíme cestu!
Naší snahou by mělo být...
1) zbavit se strachu
2) nesoudit sebe ani ostatní
3) netrpět pocitem,že jsme obětí
4)žít v lásce
Pochopit sám sebe je velmi podstatné k tomuto výkladu....pak netřeba...ptát se "co mám dělat"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Dejf 2012-06-17 16:53
citace: "Zboží však není komu prodat. Celý problém je pouze finanční, tedy virtuální."
zde je vidět naivita celého článku, takže smažeme virtuální dluhy z počítačů a najednou bude komu prodat? ano - protože ti, co jsou dnes zadluženi a musí se uskrovnit, tak po smazání jejich dluhů budou dále utrácet a tvořit dluhy nové, ale ty přece budou opět virtuální, tak je opět smažeme a furt dokola??
Jak naivní pohled, bohužel každá mince má dvě strany, co se spotřebuje je nutné vyprodukovat, spotřebou se bohatství nevytváří. Možná by to platilo ve světě, kde ten kdo spotřebovává je zároveň i ten, kdo produkuje (ve stejné míře), bohužel právě toto pravidlo neplatí a i kdyby to platilo z 95%, tak tady je pořád 5% těch, co budou neustále, krůček po krůčku narušovat stabilitu systému, a po mnoha letech "drobného" narušování stability se nám tyto "drobky" nahromadí - a čímpak asi je v reálném světě ta nahromaděná nestabilita vyjádřena?
Žádným virtuálním škrtem dluhů nenapravíte systém, ta nestabilita mezi spotřebou a produkcí tam pořád bude a opět se bude hromadit ve formě dalších dluhů. Jediné co se tímto virtuálním škrtem způsobí je, že za prvé vzroste nestabilita (tím, že se budou lidé učit žít jenom spotřebou aniž by produkovali), a za druhé budou okradeni věřitelé - a to v reálném světě nejsou žádní miliardáři a podobně, tímto hloupým virtuálním výmazem dluhů z počítačů se totiž z těch počítačů vymažou taky například kapitálové penzijní připojištění všech těch lidí, co celý život produkovali.... . Ale vždyť jde jen o nějaký virtuální zásah, tak jaké škody? Ti co píšou podobné články buď tímto virtuálním zásahem žádnou škodu neutrpí, nebo o tom pouze neví......
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # kortego 2012-06-17 17:20
Milý Dejve,tak trochu v tom Vašem článku hledám pointu.....než jste tenhle obsáhlý článek vyprodukoval,ko lik těch jointů bylo?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # vlada 2012-06-17 17:22
Cituji Dejf:
citace: "Zboží však není komu prodat. Celý problém je pouze finanční, tedy virtuální."
zde je vidět naivita celého článku, takže smažeme virtuální dluhy z počítačů a najednou bude komu prodat? ano - protože ti, co jsou dnes zadluženi a musí se uskrovnit, tak po smazání jejich dluhů budou dále utrácet a tvořit dluhy nové, ale ty přece budou opět virtuální, tak je opět smažeme a furt dokola??
Jak naivní pohled, bohužel každá mince má dvě strany, co se spotřebuje je nutné vyprodukovat, spotřebou se bohatství nevytváří. Možná by to platilo ve světě, kde ten kdo spotřebovává je zároveň i ten, kdo produkuje (ve stejné míře), bohužel právě toto pravidlo neplatí a i kdyby to platilo z 95%, tak tady je pořád 5% těch, co budou neustále, krůček po krůčku narušovat stabilitu systému, a po mnoha letech "drobného" narušování stability se nám tyto "drobky" nahromadí - a čímpak asi je v reálném světě ta nahromaděná nestabilita vyjádřena?
Žádným virtuálním škrtem dluhů nenapravíte systém, ta nestabilita mezi spotřebou a produkcí tam pořád bude a opět se bude hromadit ve formě dalších dluhů. Jediné co se tímto virtuálním škrtem způsobí je, že za prvé vzroste nestabilita (tím, že se budou lidé učit žít jenom spotřebou aniž by produkovali), a za druhé budou okradeni věřitelé - a to v reálném světě nejsou žádní miliardáři a podobně, tímto hloupým virtuálním výmazem dluhů z počítačů se totiž z těch počítačů vymažou taky například kapitálové penzijní připojištění všech těch lidí, co celý život produkovali..... Ale vždyť jde jen o nějaký virtuální zásah, tak jaké škody? Ti co píšou podobné články buď tímto virtuálním zásahem žádnou škodu neutrpí, nebo o tom pouze neví......

Presne definovano - socani uz nevi jak by sve nezodpovedne pocinani zbanalizovali
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # FUCK OFF 2012-06-17 18:52
Jak to celé vzniklo?

Je to paradox... Ti, kteří mají peníze a nevědí co s nimi dělat, je půjčují za úrok, aby brzy nato, měli ještě víc peněz, se kterými opět neví, co dělat, tak je znovu půjčí na úrok, a mají ještě víc peněz, se kterými neví co dělat. Mají jich už tak obrovské množství, že kdyby je nepůjčovali, museli by na ně stavět velkosklady. A takhle to jde pořád dokola.

Dluhů přibývá, protože peníze mají v rukou stále více ti, kteří nevědí co s nimi dělat, krom toho, že je někomu za úrok půjčí. Jejich "produkt" jsou uvolněné peníze do oběhu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # FUCK OFF 2012-06-17 19:08
A těmto hlupákům dnes svět zobe zelené bankovky z rukou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin C. 2012-06-18 15:32
Pro "Občana" - pokud potřebujete vodit za ručičku, jste tady na špatné adrese. Sekty, kde Vám přesně řeknou co konkrétně máte dělat, na těchto stránkách naštěstí nenajdete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # hari 2012-06-18 19:10
5: viz p. Cilek ve vedlejsim clanku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # MBA.Kožumplík 2012-06-19 22:38
V podstatě máte pravdu, až na to, že to nedělají proto, aby měli více peněz, ale více majetku a přírodních zdrojů. Bezcenné peníze a dluhy zůstanou obyčejným lidem (privatizace zisků-socializa ce ztrát). Nejmajetnější ve spolupráci s bankami exekucemi cyklicky získávají od lidí jejich majetek a to skrze deflaci resp. stáhnutí peněz z oběhu díky vysokým úrokům a nemožnosti splatit už tak velké dluhy. Poté banky opět nalijí peníze do oběhu po kterých lidé skočí jako hladový pes po ohryzané kosti, začnou podnikat, brát si půjčky, zadlužovat se, kdy se přidává stát s nadměrnými výdaji na války, korupci, vysokou importovanou spotřebu a najednou tu máme vysokou inflaci, druhá strana mince a předskokan deflace, kteří se střídají jako noc a den, jen ne tak často, aby si to lidé pamatovali...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # pavlik3214 2012-06-24 08:10
mi lidenej zachvilku nebudeme mit ani na jidlo protoze nejak se penize ztracej a nikdo nevi kam mizej je tohle mozne :eek: .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # tricodedolphine9 2012-07-08 08:35
Cituji Občan:
Článek sice hezký a srozumitelný, ovšem pro obyčejného občana k ničemu.
Občan potřebuje vědět, jak se má zachovat.
Protože občan neví, kudy a jak z toho ven.
Tak, prosím, konkrétně, co mám dělat?
Aby bylo lépe všem.

V německu už to někteří pochopili a když přijde exekutor, tak jde právě o onu kritickou hranici, kdy musí občan byť oproti svému nejhlubšímu přesvědčení, vzít domobranu do vlastních rukou a neodbytného exekutora, prostředníka a služebníka lichvy prostě odstřelit. Jakmile lichva dostane konkrétní fyzickou podobu a zaútočí na vás, vemte jí krumpáčem po hlavě, pokud možno jednou ranou, ať se moc zbytečně neunavujete. Až přestanou chodit zástupci neexistujících hodnot aby Vás okradli o Vaše hodnoty reálné i morálně duchovní, tak bude svět bez ZASTUPITELSKÉ DEMOKRACIE VÝBĚRČÍCH LICHVY ZE KTERÉ NA VÁŠ ÚKOR ŽIJÍ. DOBRÝM PROSTŘEDKEM JE TAKÉ VÝMĚNNÝ OBCHOD, A TO NEJEN S HMOTNÝMI VĚCMI ALE I S VAŠÍM ČASEM NEBO POMOCÍ. Pan drábek, zastupitel, tomu říká práce na černo. Pokud však nepracujete za peníze ale za vzájemnou oplacenou pomoc, nelze ji zdanit. Směnu zboží za zboží také nelze zdanit. Někdo má komoditu dvorek a slepici tedy zdroj vajec, jiný má šikovné ruce a udělá co umí, jiný pěstuje, atd. Volíme si zastupitele kteří nepracují ani pro Nás, ani v Našem zájmu. Proč to tedy nedělat bez nich???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Ila 2012-07-10 23:25
Moc zajímavý článeček, i když se jinak o politiku vůbec nezajímám :-x A to hlavně proto, že vidím, že zlodějům a korupčním profesionálům se nakonec stejně nikdy nic nestane, protože se ze všeho vyplatí. A protože nemám čas ani chuť se politicky angažovat, raději se tím zbytečně nerozčiluji. Asi je to chyba, nevím jak dalece by muselo být zle, aby se obyčejní lidé jako já, do takové věci pustili. Možná by se měly těm, co rychle ve velkém kradou a ještě si k tomu tvoří zákony, které jim to beztrestně umožňují, začít stávat prapodivné věci, po kterých by je definitivně přešla chuť na další kořist 8) Anebo vzít vidle a lopaty a vyrazit na hrad? :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # A. Hron 2012-12-07 13:57
Super článěk :) doporučím ještě dokument Zeitgist, rovněž nadmíru zajímavý
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vit Kouba 2013-02-20 19:36
Je krize protože máme veliké dluhy
Jediným způsobem, jak se z této globální krize dostat, je nechat zbankrotovat globálně všechny státní a soukromé banky. Nesmyslné je aby vlády dávaly peníze lidí, lakomým bankám, protože ty je již nikomu nedají a budou si je držet v kapse. Máme ekonomický a politický systém, který je v principu založen na zadluženosti, a to vytváří globální monopoly. Musíme všechny peníze, co jsou na světě dát spravedlivě a optimálně všem dlužníkům, a nikoliv věřitelům. Dáme peníze každému jednotlivému obyvateli na světě. Nejprve je nutno absolutně zlikvidovat všechny existující dluhy. Ale co; jedinci, podniky, státy, které se nezadlužily? Ty dostanou peníze taky. Všichni dostanou ekonomickou pomoc. Cílem není podpořit ty, co nejvíce křičí, že jsou na tom nejvíce zle, cílem je odstranit zásadní chybu finančního systému, aby zaběhnutá ekonomika a politika dovolila, aby vzrostla úroveň dluhů do nezvládnutelnýc h výšek. Dluh je tvrdá droga, kterou aplikujeme pomocí ekonomické injekce, pravidelně a globálně, pronásledujeme výrobce a obchodníky s tvrdými drogami globálně, ale nikdo nepronásleduje banky, které dostávají do dluhů; jednice, rodiny, podniky, instituce, státy, atd. Nevidím rozdíl mezi pouličním prodejcem drogy, který vašim dětem prodává tvrdé drogy, a mezi vysokoškolsky vzdělaným bankovním zaměstnancem, který vašim dětem půjčuje peníze, na drahé zbytečné auto, a tím vaše děti dostává do velikých dluhů. Vše co zde není pod optimální trvalou kontrolou, to nám nějak škodí, drogy i banky zde musí být pod kontrolou, aby nám neškodili. Banky používají taktiku oblehnutí národní pevnosti, a ekonomické vyhladovění těch, co jsou v národní pevnosti, až si oni od cizí banky vezmou veliké dluhy, a tím se stanou otroky banky. Současné banky jsou černou dírou ve vesmíru a tato díra pohlcuje peníze a tím se vytváří krize, je třeba zajistit, aby už nebyli konečně všechny banky černou dírou, ale byli sluncem, díky kterému zde nemusí už být dluhy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás